مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 27
بازديد امروز: ۹۲۹
بازديد اين ماه: ۶۲۲۳۵
بازديد كل: ۲۹۴۲۰۹۵

حاشيه هائي جالب و خواندني از سفر مکّه

حاشيه هائي جالب و خواندني از سفر مکّه

تاريخ: 23/12/1392
کد خبر: 11374
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
  1. خدمت به زائرين بدور از تعصبات قومگرايانه

 مديريّت ثابت هتل جراند اصيل در مکه ، ماه گذشته بر عهدة آقاي جعفرپور از مديران موفق حج از بيرجند بود مطلع شدم حاج حسن آقاي اصفهاني نيز همراه ايشان است لذا در فرصت مناسب به ديدارشان رفتم و با آنان شوخي کردم و گفتم فلان فلان شده ها در استان پست سر هم حرف ميزنيد و مباحث قايني- بيرجندي را مطرح مي کنيد و اينجا بدون اين حرفها به خدمت زائرين مي پردازيد !؟

   آقاي جعفر پور از خودش دفاع کرد . گفت اصلا دنبال مسائل قومگرائي نبوده و نيست و انصافا هم درست ميگفت و اينجانب شهادت ميدهم ايشان در روزنامه خود بيطرفانه اطلاع رساني ميکرد.

   در هر حال از اينکه دوستان قاين و بيرجند بدون حساسيت در کنار همديگر بودند خوشحال شدم و اميدوارم اين همدلي در کليّه عرصه ها ادامه داشته باشد.

   لازم به ذکر است که نامبردگان متعاقبا در محلِّ بعثه رهبري به ديدن من آمدند واز زيارتشان خوشحال شدم.

  1. استماع گلايه هاي مردم فردوس

   يکي از بزرگان شهرستان فردوس همراه کاروان زاهدان به مکّه مشرف شده بود و اينجانب حسب مأموريّت خود ايشان را زيارت کردم .مشاراليه از من فرصتي خواست تا حرفهائي بزند و من هم اين امکان را فراهم کردم ، ايشان مدعي بود که مردم فردوس از شما که يک روحاني هستيد گلايه مند هستند زيرا در دوران نمايندگي خيلي از امکانات را به قاينات برده ايد در حالي که از شما انتظار عدالت دارند.

   اينجانب پاسخ مناسب را به ايشان دادم و گفتم عليرغم اينکه عرصة نمايندگي جاي ايثار و گذشتن از منافعِ حوزه انتخابيّه به نفع شهرستان ديگري نيست ولي حقير در کنار خدمت به قاينات براي کلّية شهرستانها من جمله فردوس کار کرده ام که دانشکدة پيرا پزشکي فردوس يکي از موارد آن است و آمادگي دارم در جمعِ مردم فردوس حاضر شده و از عملکرد خود دفاع نمايم و منتظرم پس از پايان مأموريّت مکه براي سخنراني در نماز جمعه فردوس از من دعوت شود.

  1. ديدار با زائرين همشهري

تا کنون سه کاروان از قاينات به مکه مشرّف شده و قبل از عيد يک کاروان ديگر نيز مشرّف خواهد شد حسب وظيفه در جمعِ همشهريان سخنان کوتاهي داشته ام و با آنان ديدارهائي داشتم.

  1. مطالبة کارت شناسائي

به يکي از هتلهايِ مکّه رفتم و با زائرين به گفتگو پرداختم يکي از زائرين کرج به من گفت چقدر به آقاي قرباني شباهت داريد !

گفتم شايد قرباني باشم گفت نه شما قرباني نيستي ، او خيلي آدم خوبي بود من گفتم واقعا قرباني هستم ولي او از من کارت شناسائي خواست و وقتي کارت باو  دادم به شدّت خوشحال شد و بلند شدت و مجددا مرا بوسيد و گفت يک بار که اعلام کردند در نماز جمعه کرج سخنراني داريد من از راه دور آمدم که فقط از شما تشکر کنم.

  1. گلايه مدير کل مدارس خارج از کشور از نمک نشناسيِ

مدير کلّ سابق مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در مکّه اخوي ( حاج شيخ علي آقا ) را ديده بود و از ايشان شنيده بود که آقايِ حاجي زاده در انتخابات مجلس هشتم رقيب من يوده است .از قضا ايشان اينجانب را ديد و به شدّت اظهار ناراحتي کرد که چرا عليرغم خدمتي که به آقاي حاجي زاده کرده ايد ايشان با شما رقابت کرده است ؟ ايشان به خوبي يادش بود که وقتي آقايِ حاجي زاده در آزمون اعزام به خارج از کشور قبول شده بود محلّ خدمت وي کشور کوبا تعيين گرديده بود و با پيگيري حقير و تماس با مدير کلّ سابق مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش محلّ خدمت ايشان به جدّه تغيير کرد و پس از پايان مدّت دو سال مأموريّت نامبرده يک سال نيز تمديد گرديد و تمام اين اتفاقات بخاطر تماس و پيگيريِ حقير بود که مدير کلِّ ياد شده بخوبي در جريان آن بود و به شدّت از آقايِ حاجي زاده ناراحت شده بود..

 حواشي سفر معنوي مکّه مکرّمه بيشتر از اين حرفهاست که فعلا به ذکر موارد فوق اکتفا ميشود.

مشاهده نظرات
دوستدار قرباني
تاريخ: 1393/3/27 - 5:58
آقاي امير قايني:
بنده خدا آقاي قرباني که نوچه ندارد. اين شما کج فهم ها هستيد که در اقليت هستيد و هرکس حرف حق ميزند را نوچه ميدانيد. امروز مردم فهميده شده اند. انتخاب نماينده مجلس دهم در قاين نشانه همين فهم مردم خواهد بود.آقاي هروي اگر مرد است دوره بعد کانديد شود
امير قايني
تاريخ: 1393/1/6 - 3:44
جناب قرباني شما خدمات خوبي داشتيد بهترينش فولاد است كه ما هميشه بابت آن دعاگويتان هستيم اما خواهشاً در حال حاضر به نوچه هايتان بگوييد دكتر هروي را تخريب نكنند بگذاريد كارش را بكند
عبدالله
تاريخ: 1392/12/27 - 11:13
جناب آقاي همشهري قايني
سلام
دنبال خدمات قرباني نگرد زيرا چيزي پيدا نميکني چون خدمات قرباني براي دشمنان قسم خورده اش قابل ديدن نيست و آنان چشم ديدنش را ندارند زيرا مثل افرادي که خودشان را به خواب زده اند مي مانند که نميشود آنانرا را از خواب بيدار کرد.
امَا مطمئن باش که همانطور که قرباني پيامت را منعکس کرد آنقدر بزرگوار است که کنار خانه خدا براي تو هم دعا ميکند.
همشهري قايني
تاريخ: 1392/12/27 - 7:27
سلام حاجي لااقل درکنارخانه خالق دست ازخودمحوري برداروبه توبه واستغفاربپردازضمنا خواهشابايد ازان فردوسي سوال ميکرديدکه براي کدام امتيازوکارشماناراحتندکه ماقاينيهاخبرنداريم
حسن ساجدي
تاريخ: 1392/12/26 - 8:18
باسلام.دراخرين روزهاي سال:هرچه اسايش روح-هرچه آرامش دل-هرچه تقديربلند-هرچه لبخندقشنگ-هرچه ترفيع ومقام-هرچه ازلطف خداست-همه ازعمق وجود تقديم شما.درلحظات تحويل سال کنارخانه خدالطفا براي همه ارزومندان دعا کنيد.التماس دعا.حجکم مقبول سعيکم مشکور
ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.