مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 71
بازديد امروز: ۹۷۶
بازديد اين ماه: ۶۲۲۸۲
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۴۲

شخص مستي با روضه اباعبدالله(ع) عاقبت بخير شد/ امام زمان(عج) آيت الله مرعشي نجفي را از خود خواندند

شخص مستي با روضه اباعبدالله(ع) عاقبت بخير شد/ امام زمان(عج) آيت الله مرعشي نجفي را از خود خواندند

تاريخ: 20/4/1393
کد خبر: 11546
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.

به گزارش خبرگزاري مهر، حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمود مرعشي، فرزند آيت الله مرعشي نجفي در برنامه ضيافت شبکه قرآن و معارف سيما بيان داشت: مرحوم والد بزرگوارم دقيقا در روز اربعين حسيني در نجف اشرف به دنيا آمد مادرشان زني مؤمن بودند که در طول 9 ماه بارداري تلاش داشتند هرگز غيبتي نکنند تا اثر بد بر روي فرزند و تربيت او نداشته باشد از طرفي بيان شده که ايشان در تمام مدت با وضو به فرزند تازه به دنيا آمده‌اش شير مي‌داده است.

آيت الله مرعشي نجفي در جواني به درجه اجتهاد رسيدند

وي گفت: وقتي والد بنده به دنيا مي‌آيند پدرشان ابتدا اين نوزاد را به حرم امام علي(ع) مي‌برد و با چسباندن به ضريح مطهر وي را متبرک مي‌کنند و بعد سوره حمد را خوانده و در صورت ايشان مي‌دمند براي نامگذاري نيز به نزد مراجع آن زمان رفته بودند.

حجت الاسلام مرعشي اظهار داشت: پدر خواندن قرآن را از مادربرزگشان مي‌آموزند و بعد درس جديد خوانده و پس از چند سال وارد حوزه شده و ملبس مي‌شوند، ايشان از معدود مراجعيني بودند که در زمان جواني و در سن 23 سالگي به درجه اجتهاد رسيدند.

وي ادامه داد: بعد از اينکه ايشان به ايران مي‌آيند و به قم نيز مي‌روند در قم مرحوم شيخ عبدالکريم حائري از پدر مي‌خواهند که قم بمانند و در حوزه علميه مشغول به تدريس شوند ابتدا پدر قبول نمي‌کند اما شيخ حائري به ايشان تکليف مي‌کنند و مي‌گويند رضاخان بسيار در تلاش است تا حوزه را تضعيف کند و بنابراين شما بايد کمک کنيد تا اين اتفاق نيفتد و اين چنين مي‌شود که پدر در قم مي‌مانند و شروع به تدريس مي‌کنند.

آيت الله مرعشي نجفي در ائمه فاني بودند

حجت الاسلام مرعشي تأکيد کرد: پدر در قم از همان روز اول نزديک به 12 ساعت تدريس داشته‌اند و هر روز نيز با همين مشغله‌اي که داشتند روزي سه بار به پابوس حضرت معصومه(س) مي‌رفتند.

وي گفت: ايشان در ائمه فاني بودند يک روز مرحوم فلسفي فرزند شيخ تنکابني بالاي منبر رفته بودند اما در پايان روضه نخوانده بودند پدر به من گفتند که با آقاي فلسفي تماس بگير من تماس گرفتم و ايشان با مرحوم فلسفي صحبت کردند و با عصبانيت گفتند شما مگر نمي دانيد ما هرچه داريم از ائمه داريم پس چرا روضه نخوانديد؟ اين‌ها نقشه دارند که اين روضه‌ها را از ما بگيرند.

وي تصريح کرد: پدربه شدت به عزاداري ائمه حساس بودند، ايشان در روز عاشورا از صبح تا دم ظهر دم در مي‌نشستند و گونه‌هايشان غرق اشک بود، شب‌هاي عاشورا نيز لباس و شلوار سياه مي‌پوشيدند و تمام سر و لباس خود را گل مي‌ماليدند و پابرهنه بدون اينکه کسي ايشان را بشناسد به تکايا و حسينيه‌ها مي رفتند و سينه زني کرده و عزاداري مي‌کردند.

فرازهايي از وصيت نامه آيت الله مرعشي نجفي

فرزند آيت الله مرعشي نجفي اظهار داشت: به دليل ارادت به اباعبدالله الحسين(ع) بود که در وصيت نامه خود سفارش کرده بودند که جنازه مرا رو به روي مرقد مطهر بي بي فاطمه معصومه (سلام الله عليها) قرار داده و در اين حال يک سر عمامه ام را ضريح و سر ديگر را به تابوت بسته به عنوان دخيل و در اين هنگام مصيبت و داع مولاي من حسين مظلوم(ع) و اهل بيت طاهرينش را بخوانند.

وي گفت: در ادامه وصيت نامه‌شان نيز آمده است که، سفارش مي کنم که جنازه مرا در حسينيه اي که براي عزاي جدم تاسيس کرده ام قرار داده و همين عمل بستن عمامه را تکرار کنند. بدين ترتيب که يک سرآن را به منبر سيدالشهدا(عليه السلام) و سر ديگر با به تابوت بسته و همان گونه مصيبت وداع را بخوانند.

محمود مرعشي بيان داشت: پدر در وصيت نامه خود خواستند تا دستمالي را که با آن اشک‌هايشان براي اباعبدالله الحسين(ع) را پاک کرده بودند و سجاده‌شان که بر روي آن 70 سال نماز شب مي‌خواندند و پيراهن سياهشان براي عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) را همراه ايشان دفن کنند.

پدر هرگز محافظ قبول نمي کردند

وي تصريح کرد: تهجد ايشان در نيمه شب به قدري سوزناک بود که حس مي‌کرديد همين الان بر سر پل صراط قرار داريد و دارند ايشان را محاکمه مي‌کنند آن چنان گريه‌اي مي کردند که انسان حس مي‌کرد در و ديوار نيز از گريه ايشان اشک مي ريزند.

وي ادامه داد: مردم هميشه به نزد پدر مي‌آمدند و با ايشان درد دل مي‌کردند يک خصوصيت ايشان اين بود که هرگز محافظ قبول نمي‌کردند و از صبح سحر نيز درب خانه را باز مي‌گذاشتند و مي گفتند توکلم به خداست، خودشان درباره مشکلات مردم مي‌گفتند سينه من صندوقچه اسرار مردم است.

گل بخر و به نزد همسرت برو

محمود مرعشي گفت: به ياد دارم روزي سرهنگي به نزد پدر آمد و خواست تا با ايشان تنها صحبت کند، پدر از من خواستند که بيرون بروم، بعد مدتي ديدم که آن سرهنگ با چشماني پر از اشک از اتاق بيرون آمد و رفت. پدر از ديدار آن روز هيچ چيز نگفتند، بعد از فوت ايشان در مراسم مردي جلو آمد و به من گفت مرا مي‌شناسي گفتم نه.گفت من همان سرهنگي هستم که فلان روز به ديدار پدرت آمدم.

وي ادامه داد: وي از من پرسيد که پدرت جريان مرا به شما گفتند؟ گفتم نه! و بعد خودش برايم جريان آن روز را تعريف کرد و گفت من به همسرم و همکارم شک داشتم براي همين يک شب قصد کردم تا فرزندانم و همسرم را بکشم و بعد هم به سراغ همکارم بروم و او را بکشم. آن شب پشيمان شدم اما تصميم داشتم که اين کار را انجام دهم اما گفتم قبل از آن به نزد آيت‌الله مرعشي نجفي بيايم و موضوع را با ايشان درميان بگذارم، به نزد ايشان آمدم و موضوع را به آقا گفتم، آقا گفتند دچار وسوسه شده‌ايد و اين از وسوسه‌هاي شيطان است، گل و شيريني بگيريد و به نزد همسر خود برويد.

وي بيان داشت: آن سرهنگ مي گفت بعد از صحبتهاي آقا من همان کار را کردم و با گل و شيريني به خانه رفتم و در خانه نيز با استقبال روبه رو شدم و بعد من و همسرم هر دو شروع کرديم به گريه کردن و من متوجه شدم که دچار وسوسه شده بودم و حالا نيز زندگي‌ام را مديون آيت‌الله مرعشي نجفي هستم.

هرگز نگذار کسي دستت را ببوسد

محمود مرعشي گفت: يکي از خصوصيات ديگر پدر که به من هم بسيار تأکيد مي‌کردند اين بود که هرگز نگذار کسي دستت را ببوسد، يک بار تاجري به نزد آقا آمد و به دست و پاي ايشان افتاد و با التماس از پدر خواست که فقط يک بار هم شده به خانه او برود. پدر با ناراحتي ايشان را از بوسيدن دست منع کردند و به دليل اصرار ايشان پذيرفتند به خانه او بروند.

وي افزود: آقا همان شب خواب مي‌بينند که به منزل اين تاجر رفته اند اما او نشسته و سر مردم را مي‌برد و شکمشان را پاره مي کند، قلبشان را از سينه خارج مي کند و خونشان را در ظرفي مي ريزد و مي نوشد، با ديدن اين خواب صبح فردا از ما خواستند که تحقيق کنيم اين تاجر کيست. تحقيق کرديم و فهميديم او فردي رباخوار است که از مردم ربا مي‌گيرد و مي‌خواسته که با رفتن آقا به خانه‌اش اعتباري کسب کند.

مرد مستي که با روضه اباعبدلله(ع) توبه مي کند

وي بيان داشت: يک بار پدر براي خواندن خطبه عقدي به مراسمي رفته بودند که مراسم کمي خارج از شهر بوده و کمي نيز طول مي‌کشد موقع بازگشت به پدر مي‌گويند اجازه بدهيد شما را برسانيم پدر قبول نمي کنند و به تنهايي بازمي‌گردند که در کوچه اي متوجه مي‌شوند که يک فرد مست به سمت ايشان مي‌آيد.

وي اضافه کرد: پدر آرام جلو مي رود و آن فرد مست جلوي پدر را مي‌گيرد و به پدر مي‌گويد که سيد بايد برايم روضه بخواني آقا مي‌گويد اينجا که نمي توان روضه خواند فرد خم مي شود و مي گويد بيا پشت من بنشين و روضه بخوان و گرنه با تيغم تو را مي کشم. پدر بر روي مرد مي نشيند و شروع مي کند به خواندن روضه امام حسين(ع).

محمود مرعشي گفت: همان طور که او روضه مي خواند آن مرد مست نيز گريه مي کند به طوري که پشتشش از شدت گريه مي لرزد بعد که روضه تمام مي شود با اصرار پدر را تا دم خانه مي رساند. بعد از دو هفته يک روز پدر در محراب بوده اند که آن فرد به نزد آقا مي‌آيد و مي گويد آقا من توبه کرده ام از من درگذر. آقا به او مي گويند بايد توبه ات حقيقي باشد چون حق الناس نيست خداوند نيز از تو مي گذرد.

وي تأکيد کرد: بعد از آن اين مرد هميشه در صف اول نماز جماعت بود و وقتي هم که فوت کرد آن چنان اعتباري داشت که جمعيت کثيري براي عزداري در مراسم تدفينش حاضر شدند.

امام زمان(عج) آيت الله مرعشي نجفي را از خود مي دانستند

حجت الاسلام مرعشي نجفي اظهار داشت: يک بار آقاي بهجت به من فرمودند که يک فردي در پشت پرده به نزد امام زمان(عج) مي رسند و به ايشان متوسل مي شوند تا نظرشان را درباره چند نفر از جمله آقاي مرعشي نجفي بدانند اين فرد تنها صداي آقا را مي شنيده و وقتي درباره آقاي مرعشي نجفي از امام زمان(عج) مي پرسند آقا مي فرمايند ايشان از خود ما هستند، بار ديگر آن فرد از آقا مي پرسد و امام زمان بار ديگر جواب مي دهند ايشان از خود ما هستند.

فرزند آيت الله مرعشي نجفي در پايان سخنانش خاطرنشان کرد: پس از بيان اين ماجرا آقاي بهجت به من گفتند خوش به حال شما که چنين پدري داشتيد، بعدها فهميديم آن فردي که آقاي بهجت مي فرمودند که نزد امام زمان(عج) رسيده است خود ايشان بوده اند.

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.