مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 49
بازديد امروز: ۹۵۳
بازديد اين ماه: ۶۲۲۵۹
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۱۹

متن و حاشيه جالب آئين اختتاميه مجلس نهم+ عکس

متن و حاشيه جالب آئين اختتاميه مجلس نهم+ عکس

تاريخ: 21/3/1396
کد خبر: 17354
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ ماموريت چهار ساله نمايندگان دوره نهم مجلس شوراي اسلامي در دويست و چهل و ششمين جلسه علني امروز پارلمان، پايان مي يابد، پاياني که با حواشي تلخ و شريني همراه شد.

امروز مجلس از ساعت ۸ و بيست دقيقه صبح آغاز به کار کرد و برخي نمايندگان دوره نهم براي آخرين بار به صندلي‌هاي سبز خود تکيه زدند.

برخي غايب و برخي حاضر روز پاياني مجلس نهم بودند و برخي هم از دقايق ابتدايي جلسه علني امروز تنها عکس يادگاري مي‌گرفتند.عکس‌هايي که لحظه‌اي غمگين و يا قاب‌هايي شادي داشت؛ گاه سلفي مي شد و گاه به رنگ جمعي بود.

از رُخ

نطق آخر:
مجلس نهم در حالي روز پاياني خود را سپري مي کرد که ابوترابي‌فرد در نطق ابتداي اين جلسه از نمايندگان خواست تا نسبت به مسئوليتش و ماموريت و کم و کاستي هايش، وي را ببخشند و با لطفشان از وي گذشت کنند.
 
در ادامه مجلس وارد آخرين دستورات کار خود شد و در ابتدا طرح يک فوريتي نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس (اعاده شده از شوراي نگهبان ) را بررسي کرد. اما به نظر زمان زمان مناسبي براي بررسي مصوبات در مجلس نبود و نمايندگان مجلس همچنان عکس مي گرفتند. عکس هايي که همه را چه از جناح راست چه از جناح چپ چه دوره نهمي و چه دوره دهمي در کنار هم قرار داده بود.
 
توکلي، بيرانوند، پورمختار، بهروز نعمتي، طلا، باهنر، نجابت و نديمي همه در يک قاب و در يک برداشت شريک بودند البته در اين بين هم برخي نمايندگان بي‌تفاوت به عکس‌هاي سايرين، از صندلي‌هاي خود تکان نمي‌خوردند. اين در حالي بود که بالاخره با توجه به ورود مجلس به دستور اول صحن رئيس مجلس به جوش آمد و طي تذکري به نمايندگان گفت: خواهش مي‌کنم از نمايندگان در صندلي هاي خود مستقر شوند اگر ما بخواهيم اين طوري پيش برويم نمي‌توانيم به دستوري بپردازيم.
 
در اين بين باهنر نيز در گوشه اي از مجلس با نمايندگان مشغول عكس گرفتن بود كه ابوترابي فرد كه در غياب لاريجاني رياست جلسه را به عهده داشت، گفت: آقاي باهنر شما هم بفرماييد بنشينيد. 
 
اما اين پايان حواشي جلسه پاياني مجلس نبود و حتي با تذکر رئيس جلسه نمايندگان آتششان براي گرفتن عکس هاي يادگاري بيشتر بيشتر مي شد.
 
حتي نمايندگان تمام عکاسان صحن علني مجلس را براي گرفتن عکس از خودشان آنهم با فيگور هاي مختلف تشويق مي کردند.
 
رساييِ آرام
اما با وجود اينکه آخرين روز مجلس نهم به عکس، خنده و روبوسي مي‌گذشت نمايندگاني چون حميد رسايي همچنان از صندلي خود تکان نمي‌خوردند و به سکوتي عميق فرو رفته بودند. سکوتي که حواشي مجلس را آرام نمي گذاشت.
از رُخ
 
 آتليه مجلس
آخرين روز مجلس روز خوبي براي بررسي مصوبات مجلس نبود و در ادامه بذرپاش در واکنش به شور و هيجان نمايندگان براي گرفتن عکس گفت: برخي دوستان حواسشان به صحن نيست و در گوشه و کنار مجلس اتليه هاي عکاسي باز شده است که اين صحبتهاي بذرپاش باعث خنده برخي نمايندگان شد.
 
لاريجاني وارد مي‌شود
9:23 دقيقه صبح علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي به صندلي رياست مجلس تکيه زد تا قاب مجلس نهم تکميل مي‌شود اما در حالي لاريجاني آمد که بازار عکس و عکاسي در صحن همچنان داغ و داغ‌تر مي‌شد، به طوريکه برخي از اعضاي هيئت رئيسه مجلس هم دقايقي به اين حواشي دامن زدند.
 
هيئت رئيسه حاشيه‌ساز
اين در حالي بود که محمدرضا باهنر در گوشه‌اي و  محمدحسن ابوترابي‌فرد در گوشه ديگر صحن مشغول گرفتن عکس در کنار همکاران خود بودند که مورد تذکر طنز آقاي رئيس قرار گرفتند.
 
لاريجاني در واکنش به جمع نمايندگاني که لحظاتي به دور ابوترابي‌فرد گرد آمده بودند و مي خواستند عکس يادگاري بگيرند به طعنه و طنز گفت: "نواب رئيس عکسشان خوب شده است مثل اينکه شما شلوغ‌تر از همه هستيد".
از رُخ
پايداري تا دقيقه 90
اما اين پايان حواشي صحن علني امروز مجلس نبود و در حالي که عکاسان از صبح با فريادهاي پي در پي خواستار گرفتن عکسي از "حميد رسايي" بودند بالاخره وي در کنار "مهدي" کوچک‌زاده و آقا تهراني به عکاسان رخ داد تا مجلس به نوعي با پايداري‌هاي مجلس نهم خداحافظي کنند پايداري‌هايي که تا لحظه آخر براي رخ ندادن به دوربين‌ها پايداري مي‌کردند.
 
چماق لاريجاني
امروز  سر به هر گوشه‌ از مجلس مي‌انداختيم فلش دوربيني به چشم مي خورد ؛ حکايت امروز مجلس عکس و عکاسي بود؛ عکس هايي که حتي به دور ميز رئيس هم کشيد تا از اين طريق عکاسان رويداد امروز خود را تکميل کنند.
 
اما باز هم رئيس مجلس تذکر داد، تذکري که طنزش شيرين‌تر تذکرات قبلي بود.
 
لاريجاني در واکنش به جمع شدن نمايندگان در جايگاه هيئت رئيسه به طنز گفت: خواهشا کمي اين دور و بر را خلوت کنيد تا هوايي بيايد، که نمايندگان در واکنش به کنايه لاريجاني پراکنده شده و به سمت صندلي‌هاي خود رهسپار شدند، اما در اين بين محمد ابراهيم بزرگواري همچنان در ماندن بر سکوي جايگاه ناطقان مجلس اصرار داشت که باز هم مورد تذکر طنز‌آميز رئيس مجلس قرار گرفت.
 
لاريجاني به بزرگواري گفت: "آقاي بزرگواري اگر پايين نروي آن چماق بزرگ مي‌آيد!"
 
اما در ادامه اين جلسه حاشيه‌ساز لاريجاني در پايان دستورات جلسه علني امروز مجلس از نمايندگان خواست تا در صندلي‌هاي خود مستقر شده تا با سخنراني خود به مجلس نهم پايان دهد.
 
لاريجاني در ابتداي اظهارات خود گفت: مجلس نهم در مقطع حساسي از انقلاب طلوع و غروب کرد مقطعي که در آن شاهد تغيير دولت، مذاکرات هسته‌اي، بحران‌هاي منطقه‌اي، مشکلات اقتصادي در داخل کشور بوديم.
 
وي در ادامه با قرائت غزلي از حافظ گفت:
 
مجلس تمام گشت و به آخر رسيدعمر /    ما همچنان در اول  وصف  تو  مانده‌ايم
علي لاريجاني در ادامه گفت: دل‌مشغولي همه ما نمايندگان در وصف انقلاب و آينده آن همچنان باقي است و بايد با نفسي تازه در راه آن مجاهدت کرد، از آغاز مشروطه تا امروز 33 دوره مجلس در کشور وجود داشته است که 24 دوره مجلس مربوط به قبل از انقلاب و 9 دوره آن پس از انقلاب بوده است.
 
وي در بخش ديگري از سخنانش يادآور شد: در 24 دوره قبل از انقلاب، مقاطعي مجلس ملي و دلسوز ملت وجود داشت، نظير ادوار صدر مشروطه يعني از مجلس اول تا ششم و همچنين مجلس سيزدهم تا هفدهم يعني فاصله زماني سال 1320 تا 1332 که با کودتاي آمريکايي - انگليسي، دولت ملي سرنگون شد اما اغلب، مجالس در دوره سلطه ديکتاتوري رضاشاه و محمدرضا شاه، شکل و ظاهر پارلمان را براي حکومت ديکتاتوري سامان داده بودند و رابطه‌اي با مردم و حقوق آنان نداشتند، مگر مواردي که قدرت سلطنت آن را به هر دليلي طلب مي‌کرد که در همه اين ادوار، برخي قوانين مناسب نيز تصويب شد اما در چند زمينه اساسي، نقايص جدي داشت.
از رُخ
هجوم به هئيت رئيسه /لاريجاني: صندلي رئيس مجلس نشکند!
اما پس از پايان سخنراني علي لاريجاني درآئين اختتاميه نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي نمايندگان آرام آرام به دور صندلي رئيس مجلس جمع شدند به طوري که ظرف چند ثانيه تمام نمايندگان مجلس روي سکوي هاي هئيت رئيسه قرار گرفتند تا آخرين عکس يادگاري مجلس نهم به تاريخ سپرده شود.
 
اما سکوي هئيت رئيسه مجلس در ادامه به قدري شلوغ شد که لاريجاني مجددا تذکري طنزآمزي تر از قبل داد که بازهم موجب خنده نمايندگان شد.
 
وي به نمايندگان گفت: "با اين هجومي که شما آوريد به نظرم صندلي رئيس مي‌شکند".

زنگ آخر
اما حواشي داغ مجلس يک لحظه ي رمانتيک هم داشت لحظه اي که همه نمايندگان ملت رو به دورببن ها قرار گرفتند، همه نمايندگان رو به دوربين ها روبه عکاسان و خبرنگاران دست تکان مي دادند و  برخي هم به طنز مي گفتند الوداع ، الوداع!
 
اما بالاخره زنگ پايان مجلس نهم زده شد، زنگي که به يک آن همه خاطرات مجلس نهم را به حافظه سپرد ،خاطراتي که تنها صدايي و تصويري از آن در نزد رسانه ها ماند.
 
سلفي با لاريجاني
نمايندگان در حالي که  سکوي هاي هئيت رئيسه مجلس را ترک مي کردند باز هم با عکس گرفتن‌ها خاطره مي ساختند ، در اين بين جمعي از نمايندگان زماني که لاريجاني اقدام به پايين آمدن از سکوها هئيت رئيسه مجلس داشت به دور وي جمع شده و بر روي پله هاي سکوي هئيت رئيسه مجلس با وي سلفي گرفتند تا امشب صفحه هاي شخصي خود را مزين به عکس هاي روز پاياني مجلس کنند.
 
اما در لحظات آخر مجلس هم جمع ديگري از نمايندگان روي زمين مجلس نشسته و به انداختن عکسها با فيگورهاي متفاوت به نوعي براي خود يادگاري مي آفريندند که محمدرضا باهنر هم در اين عکس ها حضور داشت.
از رُخ
سرانجام نمايندگان نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي مجلس را براي گرفتن عکس يادگاري با علي لاريجاني در حياط مجلس ترک کردند تا بدين نحوه مجلس براي نمايندگان دوره دهم آماده شود. نمايندگاني که شنبه هفته آينده آماده نشستن  بر روي صندلي هاي سبز خود خواهند شد.


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.