مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 66
بازديد امروز: ۹۷۱
بازديد اين ماه: ۶۲۲۷۷
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۳۷

ماجراي تعطيلي روزنامه اطلاعات و شفاعت بي نتيجه هاشمي !

ماجراي تعطيلي روزنامه اطلاعات و شفاعت بي نتيجه هاشمي !

تاريخ: 31/5/1393
کد خبر: 11603
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.

در خاطرات اين روز هاشمي مي خوانيم امام‌ امروز روزنامه‌اطلاعات‌ را به‌ خاطر چاپ‌ مطالب‌ نوشته‌ شهيد مطهري‌ ـ که‌ امام‌ گفته‌ بودند، منتشر نشود ـ ممنوع‌الانتشار کردند. شفاعت‌ کردم‌، اثر نداد.

اما حقيقت ماجرا چه بود؟!

روزنامه اطلاعات با مدير مسئولي دعايي در ارديبهشت ماه سال ۱۳۶۲ به دستور مستقيم امام خميني (ره) به علت چاپ مطلبي از کتاب مباحث اقتصادي استاد شهيد مطهري که امام از قبل دستور داده بودند ، که تازمان تجديد نظر در اين کتاب از آن بهره برداري نشود ، رسما توقيف شد .

گفته مي شود دعايي بعد از انتشار اين مطلب براي اينکه امام از اين امر مطلع نشوند ، دچار اشتباه بزرگتري شده و تلاش کرده بود ” لايي روزنامه ” به دست امام خميني نرسد ، به نحوي که لايي هاي پخش شده در مناطقي از قبيل شميران و تجريش و اقدسيه جمع آوري و لايي جديدي را جايگزين کرده بودند در حالي که پخش لايي مخدوش قبلي در سطح کشور را که طبعا از نظر ولي فقيه غيرقانوني و توزيع آن ممنوع بوده ، به حال خود رها کرده‌ بود !

دعايي در مصاحبه اي مي گويد : جريان توقيف روزنامه اطلاعات به دستور مستقيم امام هم در زمان خودش کمي پيچيده شده بود. ماجرا از اين قرار بود که ما در بخشي از مطلبي که در لايي روزنامه چاپ شده بود، از دو عبارت ” رژيم منحوس پهلوي” و ” رژيم مقدس اسلامي” در کنار هم استفاده شده بود، با اين تفاوت که در اين عبارتها دو کلمه ” منحوس” و “مقدس” جابه جا شده بودند. به همين خاطر تصميم به جمع آوري لايي روزنامه از کل تهران گرفتيم. اما اشتباهي که در اين رابطه صورت گرفت شکل جمع آوري بود. براي اينکه اين لايي به دست امام(ره) نرسد ابتدا به جمع آوري لايي ها از کليه دکه هاي خيابان هاي اطراف جماران کرديم. بنابراين وقتي روزنامه به دست امام رسيد بدون لايي بود. همين مسئله باعث کنجکاوي ايشان شده بود و فردي را فرستاده بودند تا علت مشخص شود. فرد مزبور پس از جستجوي زياد بالاخره توانسته بود لايي آن روز را در چندخيابان آن طرف تر ازجماران پيدا کند.

مدير مسئول اطلاعات در باره اين که آيا توقيف اطلاعات به دليل انتشار آن مطلب گفته شده بود يا به دليل ديگر نيز مي گويد : بله، به همين خاطر بود و اين همان اشتباه دوم ما بود و امام اشتباه اول ما را نديده بودند يا متوجه آن نشده بودند.

دعايي ادامه مي دهد : ما آن مطالب را براي دفاع از مباني اقتصادي دولت وقت چاپ ميکرديم. چون دولت مواجه شده بود بايک سري مخالفت ها و مواضع اقتصادي اشخاص منتقدي مثل احمد توکلي. نظر امام اين بود که کتاب شهيد مطهري در باب اقتصاد از ايراداتي برخوردار است و چاپ آن را منوط به نتيجه ارزيابي آيت الله مهدوي کني کرده بودند که ايشان هم دربررسي هاي خودشان فقط به ۴ مورد اشاره داشتند. اين نتيجه براي امام راضي کننده نبود، به طوري که دستور عدم چاپ آن را داده بودند. امام به اين نتيجه رسيده بودند که در اين رابطه بايد شيطنتي از طرف ما صورت گرفته باشد. بقيه ماجرا هم تا رفع توقيف روزنامه همانگونه بود که خودتان ميدانيد. امام به همين خاطر ۴۸ ساعت اجازه هيچگونه ارتباطي را به ما ندادند تااينکه از طريق حاج احمد آقا شنيديم، امام از فرط ناراحتي تعبير ” لنين و استالين ” را در مورد خودشان و روزنامه اطلاعات مطرح کرده اند.

اما ماجراي لنين و استالين چه بود؟!

ظاهرا بر اساس اعتراف شخص آقاي دعايي امام خميني در باره تخلف روزنامه اطلاعات در آن روز اين تعبير را به کار برده بودند : “ من لنين نيستم که استالين يک روزنامه مخصوص او چاپ مي‌کرد و مي‌گذاشت جلويش و در سراسر شوروي ، روزنامه ديگري را منتشر مي‌ساخت!. يک جايي من مي‌بايست بايستم تا بدانند من بازي نمي‌خورم ” .

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.