مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 69
بازديد امروز: ۹۷۴
بازديد اين ماه: ۶۲۲۸۰
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۴۰

شوخي "قفل" و "کليد" شبانه روحاني با طلبه‌ها

شوخي "قفل" و "کليد" شبانه روحاني با طلبه‌ها

تاريخ: 20/10/1393
کد خبر: 11769
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
به گزارش مشرق - روحاني در اوايل دهه 40 براي ادامه تحصيلات حوزوي خود وارد قم شد. شوخي‌ها و شيطنت‌هاي ايشان در دوره طلبگي براي مخاطبان جذابيت خاصي خواهد داشت.
وي درباره برخي از شيطنت‌ها در دوران طلبگي مي‌نويسد: در آن ايام، آقاي مسيح مهاجري، طلبۀ جواني بود و گويا از سال 1344 به قم آمده بود و مانند من دروس دبيرستاني هم مي‌خواند. يک شب در جمع دوستان که ظاهراً آقاي مسيح مهاجري هم در آن جمع بود، تصميم گرفتيم نيمه شب درب همۀ اتاق‌ها را را قفل کنيم که هنگام سحر کسي نتواند از اتاق خارج شود! بدين قرار حدود ساعت يک و دو بامداد برخاستيم و درب اتاق‌ها را يک به يک و بي‌سر و صدا قفل کرديم و کليد را بالاي درب اتاق گذاشتيم و به اتاق خود برگشتيم.
شيطنت‌هاي روحاني در دوران طلبگي

نزديک اذان صبح متوجه شديم که طلبه‌ها از درون اتاق‌، درب را تکان مي‌دهند و مي‌خواهند آن را باز کنند. کم‌کم سروصداي تکان‌دادن درب اتاق‌ها و فرياد از همۀ اتاق‌ها بلند شد و غوغايي در مدرسه به پا شد. سيدمحمد خادم که ديد درب همۀ اتاق‌ها قفل شده است، شروع کرد به فحش و ناسزا گفتن. خلاصه ما از اتاق بيرون آمديم و کمک کرديم تا بالاخره درب‌ها باز شد و سروصدا خوابيد. در اين ماجرا کسي به ما مشکوک نشد؛ زيرا پس از آنکه سيدمحمد خادم درب چند اتاق را باز کرد و طلاب آن اتاق‌ها بيرون آمدند، ما هم از اتاق خارج شديم و به آن جمع پيوستيم و درب بقيه اتاق‌ها را باز کرديم، البته اين داستان بعد از چند روز لو رفت و معلوم شد کار ما بوده است!

يک شب نيز تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت‌ها را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم. در توالت‌ها شير آب و شيلنگ نبود و همه مجبور بودند از آفتابه استفاده کنند. نيمه شب آمديم و همۀ آفتابه‌ها را جمع کرديم و به پشت بام برديم. هنگام اذان صبح باز هياهو و سرو صدا بلند شد و دوباره سيدمحمد خادم با عصبانيت داد و فرياد راه انداخت. خلاصه همه جمع شدند و به دنبال آفتابه‌ها به اين سو و آن سو مي‌رفتند. در آن گيرودار ما هم از اتاق‌هايمان بيرون آمديم و بالاخره رفتيم از پشت بام آفتابه‌ها را آورديم. بالاخره تفريح و سرگرمي طلبه‌هاي جوان در آن ايام معمولا از اين قبيل شوخي‌ها بود.

براي تمرين منبر، معمولاً تعدادي از طلبه‌ها در يک اتاق جمع مي‌شدند و استادي آنها را تعليم مي‌داد. به نوبت افراد منبر مي‌رفتند و بقيۀ طلبه‌ها و سپس استاد، ايراد و اشکال منبر او را بازگو مي‌کرد. در اوايل خرداد ماه، در اتاقي تمرين منبر بود و يکي از طلاب نيز مشغول سخنراني بود و استادي هم بر کار آنها نظارت مي‌کرد. درب اتاق باز و پردۀ اتاق آويزان بود.

آقاي مسيح‌مهاجري گفت: بيا يک هندوانه با به وسط اين اتاق از پشت پرده رها کنيم. خلاصه، وسط منبر يکي از طلبه‌ها و از پشت پرده، هندوانه‌اي را به وسط اتاق رها کرديم و فرار کرديم. با غلطيدن هندوانه در وسط اتاق، سخنران تازه کار، دست و پاي خود را گم کرد و جلسه تمرين به هم ريخت و آن استادي هم که آمده بود قهر کرد و رفت. ما چون با آن استاد آشنا بوديم، بعداً ماجرا را برايش توضيح داديم و شوخي آن شب را بر عهده گرفتيم و او را راضي کرديم تا در جلسات بعدي شرکت کند.[1][1]. خاطرات روحاني، صص 327 و 328

 

 

مشاهده نظرات
تاريخ: 1394/3/26 - 0:35
آقاي روحاني کلا کارش با قفل و کليد بوده
الان هم شگردش همينه قفل ميزنه به امورات مردم و کشور و بعد کليدو مياره ميگه من بازش کردم
م ع
تاريخ: 1393/11/27 - 10:39
قشنگ بود
ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.