مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 20
بازديد امروز: ۹۲۲
بازديد اين ماه: ۶۲۲۲۸
بازديد كل: ۲۹۴۲۰۸۸

نامه گلايه‌آميز شهيد بهشتي به امام(ره) درباره بني‌صدر/ ما با آنها هيچ مسئله شخصي نداريم

نامه گلايه‌آميز شهيد بهشتي به امام(ره) درباره بني‌صدر/ ما با آنها هيچ مسئله شخصي نداريم

تاريخ: 7/4/1396
کد خبر: 17358
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.

زمستان سال 59 در حالي سپري مي شد که طي آن اختلافات جريان بني صدر و جريان خط امام(ره) به اوج خود رسيده بود و در اين ميان نامه نگاري اعضاي ارشد حزب جمهوري اسلامي به حضرت امام(ره) پيرامون مسائل آن روز امري طبيعي به حساب مي‌آمد.

اما در اين ميان بازخواني نامه تاريخي شهيد بهشتي به حضرت امام خميني (ره) در تاريخ 22 اسفند ماه 59 از آن رو خواندني به نظر مي رسد که طي آن علاوه بر بيان درخواست هاي ايشان از امام راحل، مي توان اوج ادب و احترام در سطر به سطر نامه را مشاهده کرد.

شهيد آيت‌الله سيدمحمد بهشتي دبيرکل حزب جمهوري اسلامي و رئيس وقت دستگاه قضايي در حالي اين نامه‌ را به امام خميني نوشت که در اوج هجمه‌ها و تهمت‌ها و تخريب‌هاي ضدانقلاب قرار گرفته بود.
 

متن کامل اين نامه در ادامه مي‌آيد

بسم اللّه الرّحمن الرّحيم
تهران جمعه 59/12/22
استاد و رهبر بزرگوار
السلام عليکم و رحمة اللّه و برکاته

سنگيني وظيفه فرزندتان را بر آن داشت که اين نامه را به حضورتان بنويسد و حقايق را به عرضتان برساند.
دوگانگي موجود ميان مديران کشور بيش از آن که جنبه شخصي داشته باشد، به اختلاف دو بينش مربوط مي‏شود. يک بينش معتقد و ملتزم به فقاهت و اجتهاد، اجتهادي که در عين زنده بودن و پويا بودن، بايد سخت ملتزم به وحي و تعهد در برابر کتاب و سنت باشد، بينش ديگر در پي انديشه‏ها و برداشت‏هاي بينابين، که نه به‌کلي از وحي بريده است و نه آن‏چنان که بايد و شايد در برابر آن متعهد و پاي‏بند، و گفته‏ها و نوشته‏ها و کرده‏ها بر اين موضوع بينابين گواه.

بينش اول در برابر بيگانگان و هجوم تبليغاتي و سياسي و اقتصادي به نظام سخت ‏به توکل بر خدا و اعتماد به نفس و تکيه بر توان اسلامي و پرهيز از گرفتار شدن در دام داوري‏ها يا دل‏سوزي‏هاي بيگانگان معتقد و ملتزم. بينش ديگر، هرچند دلش همين را مي‏خواهد و زبانش همين را مي‏گويد و قلمش همين را مي‏نويسد، اما چون همه مختصات لازم براي پيمودن اين راه دشوار را ندارد، در عمل لرزان و لغزان.

بينش اول به نظام و شيوه‏اي براي زندگي امت ما معتقد است که در عين گشودن راه به‌سوي همه نوع پيشرفت و ترقي، مانع حل شدن مسلمان‏ها در دستاوردهاي شرق يا غرب باشد و آنان را بر فرهنگ و نظام و ارزش اصيل و مستقل اسلام استوار دارد. بينش ديگر با حفظ نام اسلام و بخشي از ارزش‏هاي آن، جامعه را به راهي مي‏کشاند که خود به خود درها را به‌روي ارزش‏هاي بيگانه از اسلام و بلکه ضداسلام مي‏گشايد.

بينش اول روي شرايطي در گزينش مسئولان تکيه مي‏کند که جامعه را به‌سوي امامت متقين و گسترش اين امامت ‏بر همه سطوح راه مي‏برد. بينش ديگر بيشتر روي شرايطي تکيه مي‏کند که خود به خود راه را براي نفوذ بي‌مبالات‏ها يا کم‌مبالات‏ها در همه سطوح مديريت امت اسلامي و حاکم شدن آن‏ها بر سرنوشت انقلاب هموار مي‏سازد.

شايد براي شما شنيدن اين خبر تلخ و دشوار باشد که بسياري از کساني که در طول سال‏هاي اخير در راه حاکم شدن اسلام اصيل بر جامعه ما کوشيده و رنج‏ها برده‏اند و در طول اين سال‏ها به‌مقتضاي طبيعت و ماهيت نظام اداري رژيم شاهي، در همه سازمان‏هاي لشکري و کشوري همواره در اقليت‏ بوده و زير فشار اکثريت غرب‌گرا يا شرق‌گرا حاکم بر اين سازمان‏ها به‌سر برده‏اند، هم اکنون در جمهوري اسلامي هم که امام در رأس آن است و تني چند از فرزندان امام نيز بخشي از مسئوليت‏ها را به‌عهده دارند و مردم عزيز ما نيز در صحنه‏ها حضور دارند، دوباره تحت فشار همان اکثريت قرار گرفته‏اند، اين اقليت مؤمن که اگر حمايتش کنند مي‏رود که اکثريت ‏شود، امروز ذلت و خذلان مؤمنان را در جمهوري اسلامي با پوست و گوشت و استخوان لمس مي‏کنند که با چماق ارتجاع مي‏کوبندشان و با کارشکني‏هاي رنگارنگ سد راه حرکت اسلامي و اصلاحي آن‏ها مي‏شوند، با استظهار به ستون پنجم دشمن که در همه اين سازمان‏ها جا خوش کرده‏اند و با اطمينان به حمايت گروهي از مسئولان امروز و ديروز.

اگر اين دو بينش در اداره امور جمهوري اسلامي ادامه يابد، نه کارهاي جاري مردم سر و سامان پيدا مي‌کند، نه مشکلات موجود ديني، فرهنگي، اخلاقيات اجتماعي و اقتصادي اين مردم رنج‌ديده و محروم و ايثارگر با سرعت و قاطعيت کافي حل مي‌شود و نه مي‌توان براي آينده طرح‌هاي اصيل اسلامي ريخت و به مرحله عمل درآورد... نظر ما اين است که رشد کمي و کيفي دارندگان بينش اول (اسلام فقاهتي و خط اصيل امام) به‌لطف الهي امروز به آن درجه رسيده است که نهادهاي لشکري و کشوري به‌وسيله صاحبان اين نوع بينش اداره شود و اداره جمهوري اسلامي بر پايه يک بينش استوار گردد.

برادران گفتند که نوارهاي مربوط به سخنان رئيس جمهور در اصفهان را خدمتتان داده‌اند که دانش آموزان و کارمندان را به مقاومت در برابر اقدامات دولت که با نظرات شخصي رئيس جمهور منطبق نيست، تشويق مي‌کند. نوارهاي مربوط به ارتباط مستقيم برخي از کارگردانان اعتصاب اخير شرکت واحد اتوبوسراني تهران و حومه با دفتر رئيس جمهور و آقاي زنجاني، دستيار رئيس جمهور نيز در اختيار مسئولان قضايي است.

با کمال تأسف، نواقص موجود در اين انجمن‌هاي اسلامي و برخي از اعضاي آنها و نفوذ عناصر ناخالص در اين انجمن‌ها و نهادها را وسيله‌اي براي سرکوبي کل نهادها و خارج کردن آنها از صحنه قرار داده‌اند تا همين چند قدم کوتاه نيز که در راه حاکميت اسلام بر سازمان‌هاي لشکري و کشوري جلو رفته‌ايم، خنثي شود.

امروز در بيشتر دستگاه‌هاي نظامي و انتظامي و مؤسسات و سازمان‌هاي ديگر، جريان‌هايي مي‌گذرد که عناصر متديّن و دلسوخته را بسيار افسرده کرده و مي‌کند. اينها احساس مي‌کنند به‌جرم اينکه در راه حاکم شدن اسلام تلاش کرده و با مخالفان حاکميت اسلام بر ارتش و شهرباني و ژاندارمري و نهادهاي ديگر دولتي درگيري و ستيز داشته‌اند، امروز در جمهوري اسلامي با حمايت رئيس جمهور و همفکران ايشان در جبهه ملي و نهضت آزادي و با همدستي خلقي‌ها همه‌جا سرکوب مي‌شوند و مي‌روند که به سرنوشت مؤمنان در جنگ اصحاب اخدود دچار گردند وَمانَقَمُوا مِنهُم اِلّا اَن يُومِنُوا بِاللّهِ العَزيزِ الحَميدِ.
امام عزيز،
به خدا سوگند تحمل اين وضع براي اين فرزندتان بس دشوار است که چهره افسرده‏ اين‏ها را ببينم و نداي ياللمسلمين آن‏ها را بشنوم و تنها پاسخ اين باشد که صبر کنيد. من هم صبر مي‏کنم و في العين قذي و في الحلق شجي.

اين روزها مکرّر با خود مي‌انديشم که اي‌کاش زير بار اين مسئوليت سنگين که با تأکيد بر عهده‌ام نهاديد نبودم، تا مي‌توانستم به‌کمک آنها لااقل فريادي برآورم، زيرا فرياد از يک طلبه زيبنده است اما از يک مسئول انتظار اقدام مي‌رود، نه فرياد و اگر اقدام کنم با اين شائبه جگرسوز روبه‌رو مي‌شوم که دفاع از مظلومان نيست، جنگ قدرت است ميان سران، از روي هواها.

با استفاده از حمايت‌هاي مکرّر شما اينک همه نهادها کوبيده مي‌شوند، مجلس، دولت، دستگاه قضايي و نهادهاي انقلاب و هرچند در کوبيدن اينها موفق نشده‌اند، ولي نه خطرشان را مي‌توان ناديده گرفت، نه ضررشان، که همه را از خدمت گسترده‌تر به مردم محروم و ايثارگرمان بازمي‌دارند.

آقاي رئيس جمهور در کارنامه‌شان که پريروز به‌صورت سرمقاله در روزنامه‌شان منتشر شده و رسماً دستگاه قضايي را به ايجاد يک بلواي جديد در جامعه تهديد مي‌کند که اگر دستگاه قضايي بخواهد ايشان را با کساني که در حوادث روز چهاردهم اسفند دانشگاه تهران زخمي و مصدوم شده و در دادسراي تهران از ايشان شکايت کرده‌اند از نظر رسيدگي قضايي در دو کف مساوي بگذارد، از رياست جمهوري کناره گيري خواهد کرد، آيا ايشان خواهان آن نوع دستگاه قضايي هستند که اگر کسي از رئيس جمهور شکايت کرد با دو طرف شکايت يکسان رفتار نکند؟

لازم است به اطلاع حضرتعالي برسانم که طبق سندي که به مقامات قضايي داده شده و مربوط به دستور کار مراسم چهاردهم اسفند است صريحاً گفته شده است که اگر درگيري پيش آيد، مأموران انتظامي موظفند افرادي را که دستگير مي‌کنند به گارد رياست جمهوري تحويل بدهند.

ما در ديدار روز دوشنبه يازدهم اسفند در منزل آقاي موسوي اردبيلي آن‌قدر با محبت و گرمي با ايشان برخورد کرديم و در حل مشکل وزيران دارايي و بازرگاني جلو رفتيم که اميد داشتيم بر تفاهم‌ها افزوده شده است و هرگز باور نمي‌کرديم که آقاي بني‌صدر سه روز بعد از اين ديدار چنين رفتاري از خود نشان خواهند داد.

امام بزرگوار، به‌حکم وظيفه عمومي النصيحة لائمة المسلمين، عرض مي‌کنم:

1- در ماههاي اخير صداي پاي آمريکاي توطئه‌گر و هم‌دستان و هم‌داستانان او گسترده‌تر از پيش شنيده مي‌شود.
2- دنباله زنجيروار توطئه‌هاي غرب و شرق که متأسفانه خود را پشت سر رئيس جمهور پنهان کرده‌اند بيش از پيش نمايان است.
3- پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
4- در تلاش‌هاي اخير رئيس جمهور و هم‌فکران او اين نکته به‌خوبي مشهود است که براي حذف مسئله رهبري فقيه در آينده سخت مي‌کوشند.
اينها در مورد شخص جنابعالي اين رهبري را طوعاً يا کرهاً پذيرفته‌اند، ولي براي نفي تداوم آن سخت در تلاشند. در سخنان اخير آقاي مهندس بازرگان در امجديه در برابر شعار، درود بر منتظري اميد امت و امام، اين مطلب به‌خوبي مشهود است.
5- ما از همان آغاز در پي آن بوديم که ميدان عمل سازنده چنان فراخ و گسترده باشد که امثال آقاي بازرگان و آقاي بني‌صدر و آقاي يزدي در سطوح بالا فعاليت داشته باشند.
در آبان سال گذشته، پس از استعفاي دولت موقت پيام داديد که قم بياييم تا مسئله فوري اداره کشور در خدمتتان بررسي شود، صحبت از ترکيب جديد شوراي انقلاب بود، نظر حضرتعالي اين بود که آقاي مهندس بازرگان ديگر در شوراي انقلاب نباشد. بر اساس همين اعتقاد به شرکت خلاق هرچه بيشتر نيروها و نفي هرنوع تنگ‌نظري و انحصارطلبي پيشنهاد کرديم که ايشان همچنان در شوراي انقلاب بمانند و سرانجام حضرتعالي هم موافقت کرديد و در همين مرحله بود که مسئوليت دو وزارتخانه مهم، وزارت دارايي و وزارت امور خارجه به آقاي بني‌صدر داده شد. اينها و نظاير اينها دليل روشني است بر اين که شرکت فعال اين آقايان در اداره امور کشور مطلوب ما بوده است و با آنها هيچ مسئله شخصي نداريم.
6- بنابراين اختلاف اين آقايان با ما بيش از هرچيز به مسائلي مربوط مي‌شود که براي حضرتعالي و ما و همه نيروهاي اصيل اسلامي يکسان مطرح است. اين اختلاف به‌خصوص در مورد رعايت يا عدم رعايت کامل معيارهاي اسلامي در گزينش افراد براي کارها و در برخورد قاطع با جريان‌هاي انحرافي است. خود شما به‌ياد داريد که اينها در مورد آقاي امير انتظام و آقاي فريد و تأکيد جنابعالي بر کنار گذاردن آنها چگونه عمل کردند.
7- براي حضرتعالي در مقام رهبري روشن است که اگر اين دو بينش در اداره امور جمهوري اسلامي ادامه يابد، نه کارهاي جاري مردم سر و سامان پيدا مي‌کند، نه مشکلات موجود ديني و فرهنگي، اخلاقي، اجتماعي و اقتصادي اين مردم رنج‌ديده و محروم و ايثارگر با سرعت و قاطعيت کافي حل مي‌شود، و نه مي‌توان براي آينده طرحهاي اصيل اسلامي ريخت و به مرحله عمل آورد.
8- براي اينکه نقطه نظرهاي تفصيلي بينش اول در همه زمينه‌هاي معنوي، اخلاقي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي، دفاعي و سياسي با صراحت کامل روشن شود ما اين نقطه نظرها را تنظيم و منتشر کرديم، تا براي امت و امام اصول برنامه پيشنهادي صاحبان بينش اول براي اداره امور جمهوري اسلامي بر پايه قانون اساسي روشن باشد.
9- نظر ما اين است که رشد کمي و کيفي دارندگان بينش اول به‌لطف الهي به آن درجه رسيده است که نهادهاي لشکري و کشوري به‌وسيله صاحبان اين نوع بينش اداره شوند و اداره جمهوري اسلامي بر پايه يک بينش استوار گردد.
10- با همه اين احوال چندي است که اين انديشه در اين فرزندتان و برخي برادران ديگر، قوت گرفت که اگر اداره جمهوري اسلامي به‌وسيله صاحبان بينش دوم را در اين مقطع اصلح مي‌دانيد، ما به همان کارهاي طلبگي خويش بپردازيم و بيش از اين شاهد تلف شدن نيروها در جريان اين دوگانگي فرساينده نباشيم.
اين بود خلاصه‌اي از آنچه لازم دانستم با آن پدر بزرگوار و رهبر عزيز در ميان بگذارم تا مثل هميشه با تصميم پيامبرگونه‌تان راه را براي ما و همه مردم مشخص کنيد و دعايم اين است که خدايا امام عزيزمان را در اين تصميم گيري‌هاي دشوار يار و رهنما باش.

با بهترين درود در پايان    فرزندتان     محمد حسيني بهشتي

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.