مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 38
بازديد امروز: ۳۷۱۲
بازديد اين ماه: ۵۷۹۵۸
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۸۲

بيش از ۶۰ طرح ضد ايراني در کنگره آمريکا پس از برجام مطرح شده است

بيش از ۶۰ طرح ضد ايراني در کنگره آمريکا پس از برجام مطرح شده است

تاريخ: 27/4/1396
کد خبر: 18365
رئيس فراکسيون مستقلان ولايي مجلس شوراي اسلامي گفت: پس از امضاي برجام بيش از ۶۰ طرح ضد جمهوري اسلامي ايران در کنگره آمريکا مطرح شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري خانه ملت، کاظم جلالي در نشست علني امروز (سه شنبه 27 تيرماه) مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي يک فوريت طرح قانوني مقابله با اقدامات ماجراجويانه و تروريستي آمريکا در منطقه به عنوان يکي از طراحان اين طرح گفت: اقدامات تفرقه افکنانه، ماجراجويانه و همچنين حمايت از تروريست و افراطي گرايي در داخل منطقه توسط برخي قدرت هاي فرامنطقه اي به ويژه ايالات متحده آمريکا روز به روز دامنگير منطقه شده و صلح و ثبات و امنيت منطقه را بيشتر به خطر مي اندازد، لذا براين اساس لازم بوده که مجلس شوراي اسلامي و نمايندگان واکنش همگرايانه اي نسبت به اقدامات ماجراجويانه آمريکا و همچنين طرح هايي در که کنگره آمريکا مطرح مي شود، نشان دهند.

نماينده مردم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس درمجلس شوراي اسلامي افزود: پس از امضاي برجام برخلاف اينکه تصور مي شد که رفتار آمريکايي ها به سمت عقلانيت گرايش پيدا کند، بيش از 60 طرح ضد جمهوري اسلامي ايران  در کنگره ايالات متحده آمريکا مطرح شده است.

جلالي با بيان اينکه هر روز از سوي نمايندگان مجلس سناي آمريکا طرح هايي به عنوان طرح هاي ضدايراني و يا تشديد تحريم ها عليه جمهوري اسلامي ايران مطرح مي شود، ادامه داد: مردم مقاوم ايران در طول 38 سال گذشته نشان دادند که در طول زياده خواهي ايالات متحده آمريکا مقاوم هستند و تحريم ها نمي تواند بر روي ملت ايران اثري بگذاريد. خود آمريکايي ها اين موضوع را به ياد دارند، که وقتي بحث برجام مطرح شود، عده اي مي گفتند که تحريم ها جواب داده که ايران پاي ميز مذاکره است، اما در همان زمان رئيس جمهور آمريکا اعتراف کرده که تحريم ها در داخل ايران اثر چنداني نداشته که آنها سر ميز مذاکره آمده باشند.

وي با اشاره به اينکه پاي ميز مذاکره رفتن براساس يک حق طلبي و يک منطق بوده که در درون خانواده انقلاب وجود داشته است، يادآور شد: از سوي ديگر شاهد اين هستيم که آمريکايي ها برخي نهادهاي اصيل انقلابي ايران از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را مورد هجمه قرار مي دهند، بايد به آنها اعلام شود که سپاه نهاد مقدس برآمده از نظام است، ما بگومگوهاي داخلي خانوادگي داريم، اما اين بگومگوهاي خانوادگي نبايد آنها را وسوسه کند.

جلالي با بيان اينکه همانگونه که رياست محترم مجلس بيان کرد سپاه خط قرمز همه نيروهاي انقلاب در درون خانواده انقلاب است، افزود: علي رغم تمامي اختلاف سليقه ها و بگومگوهايي که به طور طبيعي در بين ما جريان دارد، نيروي قدس يک نيروي رهايي بخش، طرفدار مستضعفان و محرومان عالم و ضد تروريست ها است که آن را در عمل نشان داده است.

وي ادامه داد: در درون منطقه از مسيحيان، آشوريان و طوايف و مذاهب و اديان مختلف مورد هجمه تروريست ها قرار گرفته اند و آن نيرويي که از همه مردم و انسانيت دفاع کرد جمهوري اسلامي ايران و سپاه قدس بود. ما بين مردم در دفاع از آنها اختلاف ديني، مذهبي، رنگي و نژادي قائل نيستيم.

رئيس مرکز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه بر اين اساس، طرحي آماده شده که تمامي نيروهاي داخل مجلس و فراکسيون ها در تهيه آن نقش موثري ايفا کرده اند، اظهار کرد: بايد از تمامي فراکسيون هاي مجلس به جهت همکاري در تهيه اين طرح تشکر کنم، در اين طرح که داراي 8 بخش است؛ در بخش اول به تعاريف، در بخش دوم به تعيين راهبرد، بخش سوم به حمايت آمريکا از تروريست اشاره شده و شواهد و کساني که حمايت مي کنند در اين بخش نشان داده شده است.

جلالي افزود: در بخش چهارم به مسائل نقض حقوق بشري آمريکا اشاره شده است، امروز سياست خارجي آمريکا داراي تناقض جدي است، از يک سو آمريکايي ها مي گويند که طرفدار دموکراسي هستند و از سوي ديگر از خشن ترين حکومت هاي منطقه حمايت مي کنند که اين تناقض آشکار در سياست خارجي آمريکاست. در همين منطقه آمريکا از حکومت هايي حمايت مي کنند که اين حکومت ها مانند عربستان در يمن جنايت کرده و فاجعه انساني بزرگ در حال حاضر در يمن جاري است که اين به دست حکومت عربستان که آمريکا حامي بزرگ آن است، انجام مي شود که ترامپ رئيس جمهور آمريکا نخستين سفر خود را به اين شرکت انجام داد.

وي با بيان اينکه ايران در بخش مجازات ها و اقدامات متقابل به شکل پلکاني عمل مي کند، افزود: اگر آمريکايي ها بخواهند باز به رفتار خود ادامه دهند، ايران اقدامات ديگري را تدبير مي کند که در اقدامات تکميلي انجام مي شود.

جلالي در تشريح بخش ششم گفت: مقابله با تحريم هاي اقتصادي آمريکا و حمايت از اتباع ايران و هماهنگي در بخش نهايي است. آنچه که مشخص بوده اين است که اين بخشي کوچک از شمشير برنده جمهوري اسلامي ايران بودن که اميدوارم آمريکايي ها به اصلاح رفتار خود پرداخته و به شعار تغيير رژيم درباره کشورهاي مستقل بپردازند.

رئيس فراکسيون مستقلين ولايي تصريح کرد: پيش نويس در جلسه فراکسيون ها مطرح شده که اميدوارم نمايندگان از اين طرح حمايت کرده تا کميسيون امنيت ملي اين طرح را با قوت بررسي کند./

پايان پيام

 


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.