مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 43
بازديد امروز: ۹۴۵
بازديد اين ماه: ۶۲۲۵۱
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۱۱

اطلاعيه دفتر نشر آثار آيت‌الله خامنه‌اي درباره شايعه انتخاب اعضاي کابينه با نظر رهبر انقلاب

اطلاعيه دفتر نشر آثار آيت‌الله خامنه‌اي درباره شايعه انتخاب اعضاي کابينه با نظر رهبر انقلاب

تاريخ: 6/5/1396
کد خبر: 18371
دغدغه‌هاي رهبر معظم انقلاب درباره کابينه دوازدهم در پي شايعات اخير طي اطلاعيه‌اي منتشر شد.

به گزارش گروه سياسي خبرگزاري فارس، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در اطلاعيه‌اي دغدغه اصلي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص کابينه دولت دوازدهم را منتشر کرد.

متن اين اطلاعيه به شرح ذيل است:

دولت دوازدهم به روزهاي تشکيل نزديک مي‌شود؛ تا 10 روز ديگر و پس از مراسم تنفيذ و تحليف، اعضاي کابينه پيشنهادي آقاي رئيس‌جمهور معرفي مي‌شوند. با اين حال، از حدود دو هفته قبل، يک جريان خبري که از پشتيباني پر حجم رسانه‌هاي خارج از کشور نيز برخوردار است، درصدد القاي اين ادعاست که تک‌تک اعضاي کابينه با نظر رهبر معظم انقلاب اسلامي(مدظله‌العالي) انتخاب مي‌شوند.

در خصوص منشأ و انگيزه‌هاي انتشار چنين شايعه‌اي، مي‌توان حدس‌هايي زد اما مهمتر از آن، تبيين رويکرد رهبر معظم انقلاب اسلامي در خصوص دولت‌ها و مباشران ارشدِ رتق و فتق امور مردم در قوه‌مجريه است.

رويکرد کلي رهبر انقلاب در قبال دولت‌ها، رويکرد حمايتي است و ايشان بارها بر استمرار اين رويکرد تأکيد کرده‌اند از جمله در ديدار رمضاني با مسئولان نظام و در شرايط پسا انتخابات، مجدداً و مؤکداً گفتند: «دأب بنده هم اين است که هميشه از همه‌ي دولت‌ها که بر سرکار هستند حمايت ميکنم؛ امروز هم همين‌جور است، بعد از اين هم ان‌شاءالله تا زنده هستيم همين‌جور خواهد بود. 22/3/96»

غرض از رويکرد حمايتي چيست؟ غرض آن است که دولتي که عهده‌دار کار سنگينِ مديريت اجرايي است، بتواند به وظايف خود عمل، و از مشکلات کشور و مردم گره‌گشايي کند. يک لازمه اساسي در تحقق اين هدف، انتخاب مسئولاني است که از بُن دندان به اصول انقلاب و وظايف خود معتقد باشند و شأن خود را نوکري و خدمتگزاري به مردم بدانند.

بيشترين تأکيدات رهبر انقلاب در سالهاي اخير بر حل مشکلات معيشتي مردم و قوي کردن اقتصاد کشور بوده است؛ مغرضاني که جز بدخواهي براي ايران و مردم در سر ندارند، تلاش کردند اين تأکيدات را به مخالفت رهبري با دولت ترجمه کنند، در حالي‌که اين رويکرد رهبر انقلاب، بالاترين سطح از کمک و حمايت از دولت بود؛ نتيجه تلاش براي دور نگه‌داشتن دولت از حاشيه‌ها و هدايت آن به ميدان خدمت و اقدام و عمل، در صورتي که با همراهي دولت همراه شود، موفقيت دولت و اقبال عمومي به خدمات دولت خواهد بود و اين چيزي نيست، جز سرافرازي و موفقيت براي دولت و نظام.

بنابراين، حساسيت اصلي رهبر انقلاب اسلامي در انتخاب مسئولان در همه دولت‌ها معطوف به اين منطق بوده است که فلسفه وجودي مسئولان در نظام اسلامي، خدمتگزاري به مردم است و بايد مسئولاني انتخاب شوند که به مسئوليت به‌عنوان فرصتي براي خدمت و جلب رضاي خداوند و بندگان او بنگرند نه آنکه مسئوليت را همچون غنيمت و طعمه‌اي بدانند و آن را وسيله‌ي براي بيشتر چنگ زدن به دنيا و جلب سخط خدا و خلق او کنند.

با فهم اين منطق، رويکرد رهبر انقلاب در قبال انتخاب وزيران نيز مشخص مي‌شود؛ رويه ثابت در همه دولت‌ها، هماهنگي با رهبري در انتخاب وزيران دفاع، امور خارجه و اطلاعات بوده است، و اين هم،حسب تکاليفي است که در قانون اساسي براي رهبري در امور سياست خارجي و دفاعي- امنيتي تعيين شده است.

در خصوص برخي وزارتخانه‌ها مثل علوم، آموزش‌وپرورش و ارشاد اسلامي، رهبر انقلاب اسلامي حساسيت‌هايي دارند، چراکه انحراف در آنها، موجب ايجاد انحراف در حرکت کلان کشور به سمت آرمانها مي‌شود و نگهباني و مراقبت در خصوص حرکت عمومي به سمت آرمانها وظيفه قطعي رهبري است اما در انتخاب مسئولان اين وزارتخانه‌ها، ورود نمي‌کنند؛ و در خصوص اکثريت کابينه نيز در همه ادوار تا آنجاکه از سوابق امر بر مي‌آيد نظري ابراز نميکنند لکن همواره تأکيد دارند که وزيران، افرادي کاري و به‌دور از حاشيه باشند، زيرا همان‌طور که در نظر مردم، کارآمدي و موفقيت دولت، موفقيت نظام است، ضعف و ناکارآمدي دولت نيز به حساب نظام گذاشته مي‌شود.

رهبر انقلاب در مراسم 14 خرداد امسال گفتند: «بر طبق قانون‌اساسي، رئيس‌جمهور از امکانات بسيار گسترده‌اي در کشور برخوردار است؛ خيلي از کارها را ميتوانند انجام بدهند؛ از اين امکاناتي که در اختيار دارند استفاده کنند، ظرفيّت‌هاي داخلي را بالفعل کنند، هيچ درنگي در عمل به وعده‌هايي که به مردم داده شده‌است صورت نگيرد. مسئولين را، مسئولان بخش‌هاي مختلف را -حالادر دولت دوازدهم- جوري انتخاب بکنند که کارکن و فعّال و پاي‌کار وتوانا باشند؛ يعني توانايي آنها بتواند کارها را ان‌شاءالله پيش ببرد. اگر خداي نکرده در بخشهاي مختلف -چه اقتصادي و چه غيراقتصادي- يک بخشي از خود ناکارآمدي نشان بدهد، اين به حساب ناکارآمدي نظام گذاشته خواهد شد و اين بي‌انصافي است؛نظام کارآمد است؛ بخش‌هاي مختلف بايد بتوانند خودشان را پابه‌پاي نظام پيش ببرند.»

بنابراين، شايعات و القائات اخير پايه در واقعيت ندارد و دغدغه رهبر انقلاب اسلامي در قبال کابينه، به‌طور ذاتي معطوف به کارآمدي و انتخاب افرادي است که فکر و ذکر آنان، کار شبانه‌روزي و حل مشکلات مردم باشد.

انتهاي پيام/


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.