مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 31
بازديد امروز: ۳۷۰۲
بازديد اين ماه: ۵۷۹۴۸
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۷۲

مرگ بر آمريکا يک شعار کاملا اخلاقي است/ سردمداران آمريکا هنوز آدم نشده‌اند

مرگ بر آمريکا يک شعار کاملا اخلاقي است/ سردمداران آمريکا هنوز آدم نشده‌اند

تاريخ: 28/7/1396
کد خبر: 18384
نوه امام (ره) گفت: فرياد مرگ بر آمريکا که مرگ بر استکبار است بايد در کشورها طنين‌انداز شود تا آنها ساکت شوند. مرگ بر آمريکا يک شعار کاملا اخلاقي است.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، سيدعلي خميني نوه حضرت امام (ره) در سخنان پيش از خطبه اين هفته نماز جمعه تهران، اظهار داشت: پشتوانه مومن ايمان به خداست و برد برد حقيقي زندگي مومنانه است. مومن هميشه پيروز است و ما اين را در زندگي امام (ره) و در طول انقلاب ديده‌ايم.

وي افزود: استکبار از همان ابتداي انقلاب مشکلات بسياري را پيش روي انقلاب قرار داد اما امروز بعد از قريب 40 سال از پيروزي انقلاب اسلامي نظام جمهوري اسلامي قدرتمندتر و مستحکم‌تر و در عرصه بين‌المللي پرنفوذتر از هميشه گام برمي‌دارد.

خميني ادامه داد:‌ما در اين سال‌ها تهديدها را به فرصت تبديل کرديم. اينکه امام فرمودند جنگ براي ما يک نعمت بود و اينکه مقام معظم رهبري بارها فرمودند تحريم‌ها فرصت و لطف براي کشور است، به معناي اين نيست که ما جنگ را دوست داريم و از تحريم استقبال مي‌کنيم. نه جنگ تلخ است و تحريم‌ها مشکلاتي ايجاد مي‌کند. معناي آن اين است که ما مي‌توانيم از تهديدهاي شما فرصت ايجاد کنيم و کرده‌ايم و همچنين مي‌توانيم از دل تحريم‌ها کشور را بسازيم و روي پاي خودمان بايستيم که اين را هم اثبات کرده‌ايم.

نوه امام (ره) خاطرنشان کرد: يک روز غرب با اصل جمهوري اسلامي و گفتمان ولايت فقيه مخالفت مي‌کرد اما اين روز اين موضوعات را پذيرفته‌اند.

وي افزود: در صحبت‌هاي اخير رئيس‌جمهور آمريکا که حقيقتا پوچ و توخالي بود و هيچ ثمري نداشت حقيقتا به ياد کودکي افتاديم که از فرط عجز داد و فرياد مي‌کند. او نابخردانه‌ترين حرف را زد و وحدت ملت ايران تجلي پيدا کرد. اگر او (ترامپ) اندکي فهم داشت مي‌دانست نبايد در برابر ملت ايران از واژه جعلي خليج عربي استفاده کند. از نظر من اين سخنان مصداق لطف جلي روزگار بود. کدام صحبت مي‌توانست اين همه ملت ما را متحد کند.

خميني ادامه داد: ملت ايران فهميد که با خوي استکباري آمريکا روبروست و سردمداران آمريکا هنوز آدم نشده‌اند. خصلت خوي استکباري اين است که سيري‌ناپذير است و اگر ما انرژي هسته‌اي، سپاه، ارتش، گاز و همه امکانات خود را به آنها بدهيم، استکبار سير نمي‌شود. اين خوي استکباري است.

نوه امام (ره) تاکيد کرد: اينطور نيست که اگر در مسئله‌اي کوتاه بياييد آنها موضوع ديگري را مطرح نمي‌کنند. بلکه تا در مقابل آنها ايستادگي نشود و فرياد مرگ بر آمريکا که مرگ بر استکبار است در کشورها طنين‌انداز نشود آنها ساکت نمي‌شوند. 

وي گفت: مرگ بر آمريکا، مرگ بر ملت آمريکا و حتي مرگ بر سردمداران آمريکا نيست چون آنها کسي نيستند که مرگشان را بخواهيم. بلکه مرگ بر آمريکا مرگ بر استکبار، استعمار و استثمار و يک شعار کاملا اخلاقي است. 

خميني در ادامه تصريح کرد: مقام معظم رهبري خلف صالح امام (ره) با استقامت مثال زدني خود راه امام را ادامه مي‌دهند و ما اکنون در نهايت قدرت در منطقه حاضريم. البته مشکلات هست و کسي منکر مشکلات نيست. بالاخره در جامعه فقر و بيکاري داريم اما الحمدالله ملت ما نسبت به انحرافات به صورت تيزبينانه در حال حرکت است. 

نوه امام (ره) گفت: مشکلات در همه جاي جهان است و ما بايد منصفانه نگاه کنيم. جمهوري اسلامي ايران عليرغم همه جنگ‌ها و تحريم‌ها يک نظام موفق در جهان است.

خميني که به مناسبت چهلمين سالگرد شهادت حاج آقا مصطفي سخنراني مي‌کرد،‌گفت: اصل شهادت او در هاله‌اي از ابهام قرار دارد. وقتي که پيکر ايشان را در بيمارستان نجف بردند پزشک و رئيس بيمارستان گفت که آثاري در پوست ايشان مي‌بينيم که مسلما مسموميت است و اگر آقا اجازه دهند کالبدشکافي انجام دهيم و اثبات کنيم که ايشان به شهادت رسيده است. 

وي افزود: اما امام گفت نمي‌خواهم پيکر فرزندم را پاره پاره کنند. او را به کربلا ببريد و مراسمات مربوطه را انجام دهيد و سريعا در نجف به خاک بسپاريد. يکي از ادله‌اي که امام نگذاشتند کالبدشکافي صورت گيرد اين بود که اگر قرار شود دولت عراق اين پرونده را دست بگيرد مدام مي‌خواهد به بهانه اين قتل اطرافيان امام را دستگير و مورد بازجويي قرار دهد و عوارض ديگري داشت لذا امام با اين کار مخالفت کردند.

نوه امام (ره) در خصوص جايگاه علمي و ديني حاج آقا مصطفي گفت: امام فرمودند مصطفي اميد آينده اسلام بود. مقام معظم رهبري نيز در تعبير عجيبي فرمودند مصطفي اميد آينده ما و خميني آينده ايران بود.

خميني ادامه داد: ايشان با اينکه 40 و اندي سال بيشتر عمل نکردند اما بيش از 50 جلد کتاب به رشته تحرير درآوردند. آنهم کتاب‌هاي تخصصي علوم حوزوي. شخصيتي که در اين سن و سال اين مقدار آثار داشته باشد کمتر داريم. ما شخصيتي را از دست داديم که آينده اسلام را مي‌توانست تامين کند.

وي با اشاره به برخورد حضرت امام در زمان شهادت آقا مصطفي گفت: امام هيچ تزلزلي از خود در شهادت آقامصطفي نشان ندادند در حالي که دشمنان نهضت به دنبال شکست و تضعيف روحيه اين پيرمرد بودند اما امام در هيچ جلسه‌اي که براي آقا مصطفي گرفته شد و براي نام مصطفي گريه نکرد تا جايي که نزديکان امام نگران شدند و مي‌گفتند که با توجه به اين مصيبت اگر امام گريه کند براي قلب و جسمش بهتر است. 

نوه امام (ره) ادامه داد: لذا مرحوم کوثري را آوردند و او نقل مي‌کند که هرچه از آقا مصطفي گفتند ديدند امام گريه نمي‌کند و محکم نشسته است تا اينکه روضه حضرت علي اکبر را خواندم و ديدم اشک امام جاري شد.

خميني افزود: اگر تزلزلي در امام ايجاد مي‌شد در انقلاب تاثير مي‌گذاشت اما امام نگذاشتند دشمنان از اين مصيبت شاد شوند.

وي تاکيد کرد: امام هرگز اجازه ندادند بعد از انقلاب در تلويزيون و ارگان‌هاي حکومتي جلسه‌اي براي آقا مصطفي گذاشته و نامش برده شود. يک روز اول در غروب اول آبان همسر امام به ايشان فرمود باز هم اول آبان شد و صدا و سيما يک کلمه از مصطفي ما اسم نياورد که امام پاسخ دادند اينها ظاهر است. دعا کنيد آن دنيا جايش خوب باشد. در شرايطي که روز به روز خانواده‌هاي ايراني فرزندانشان را تقديم انقلاب مي‌کنند و شهيد مي‌دهند و خيابان‌هاي همه کشور شاهد تشييع شهداست. چگونه بگويم از پسر ما اسم بياورند. ما نمي‌تانيم ويژگي قائل شويم. 

نوه امام (ره) گفت: لذا در تمام آن دوران امام نگذاشت جلسه‌اي در صدا و سيما براي آقا مصطفي برگزار شود و مي‌گفت او هم مثل باقي فرزندان ملت است که شهيد مي‌شوند و نامي از آنها برده نمي‌شود.

خميني با بيان اينکه امام (ره) شخصيت بزرگي داشت، گفت: مقام معظم رهبري حداقل هر سال در مراسم سالگرد امام سخناني در وصف ايشان مطرح مي‌کنند اما بهترين تعبير سخنان رهبري در سالگرد چند سال پيش بود که فرمودند خيلي‌ها به ما مي‌گويند که در مورد امام اغراق کرديد. ما شايد زياد گفتيم اما اغراق نکرديم و تنها بخشي از واقعيت را در مورد امام گفتيم.

وي ادامه داد: وقتي که آقا مصطفي به شهادت رسيدند و پدر ما مي‌خواستند عهده‌دار مسئوليت در دفتر امام شوند امام به او فرمودند ببين مصطفي با آن عظمتش بدون اجازه من در دفتر آب نمي‌خورد. اين کنايه از اين بود که تو (حاج احمد آقا) هم بايد تا آخر در همين مسير باشي و بدون اجازه من و رهبر در امور دخالت نکني.که پدر ما هم الحق تا پايان در همين مسير بود.


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.