مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 35
بازديد امروز: ۳۷۰۷
بازديد اين ماه: ۵۷۹۵۳
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۷۷

آمريکا و اذنابش به دنبال توطئه‌هاي ديگري در منطقه هستند

آمريکا و اذنابش به دنبال توطئه‌هاي ديگري در منطقه هستند

تاريخ: 20/8/1396
کد خبر: 18389
رئيس‌جمهور گفت: مردم هم مراقبت کنند و سرمايه خود را به بانک‌ها و مؤسساتي که کاملاً معروف و مورد اعتماد هستند، بسپارند و در خصوص مؤسساتي که به ارائه سودهاي بالا تشويق مي‌کنند، ترديد داشته باشند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري جلسه روساي قواي مجريه، مقننه و قضاييه امروز (شنبه 20 آبان) به ميزباني قوه قضاييه برگزار شد. حسن روحاني رييس جمهور، صادق آملي لاريجاني رييس قوه قضاييه و علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي در اين نشست درباره مهم‌ترين مسائل کشور و منطقه با هم گفتگو و تبادل نظر کردند.

رييس جمهور در پايان اين جلسه و در جمع خبرنگاران درباره اهداف برگزاري جلسه سران سه قوه اظهارداشت: بسياري از مسايل در دستگاه اجرايي، يا قضايي و يا مقننه مورد بررسي قرار مي‌گيرند که بهم مرتبط هستند و چنانچه به طور طبيعي و عادي مورد رسيدگي قرار بگيرند، چه بسا نيازمند زمان بسيار طولاني است و اين به نفع کشور نيست. لذا در جلسه روساي قوا چنين مسايل مهمي مورد بحث و بررسي قرار گرفته و تصميماتي اتخاذ مي‌شود که سرعت عمل را بيشتر کند.

روحاني خاطرنشان کرد: بعضي از تصميماتي که در ساير جلسات از جمله جلسه شوراي عالي فضاي مجازي نيز اتخاذ مي‌شوند، نياز است که در جلسات سران قوا در خصوص عملياتي و اجرايي شدن آن تصميم‌گيري شود که جزء مباحث امروز نيز بود.

رييس جمهور با بيان اينکه در جلسه امروز "اميدواري مردم کشورمان نسبت به آينده کشور، شرايط اقتصادي، سياسي و فرهنگي" مورد تأکيد قرار گرفت، گفت: همه رسانه‌ها از جمله رسانه ملي، گردانندگان فضاي مجازي و تريبون‌هاي مختلف، بايد متوجه اين نکته مهم باشند که تصميم و هدف قدرت‌هاي بزرگ بويژه آمريکا و آنچه در منطقه شاهديم نسبت به ايران، نهايتاً براي اين است که مردم را به آينده نااميد و کم‌اميد کرده و در فعاليت‌ها و سرمايه‌گذاري‌ها دچار ترديد کنند؛ لذا همه بايد هوشيار باشند که در زمين دشمن بازي نکرده و در اين دام نيافتند.

 روحاني، بررسي موضوع مالباختگان موسسات اعتباري را يکي ديگر از جلسات سران سه قوه برشمرد و گفت: در اين خصوص اولاً اينکه پيش از اين مجوز چنين مؤسساتي را دستگاه‌هاي مختلف مي‌دادند، لذا اگر از اين به بعد، اين مؤسسات صرفاً از بانک مرکزي مجوز بگيرند و کاملاً مراقبت و نظارت شود، بخش بزرگي از مشکلات حل و فصل خواهد شد.

رييس جمهور اضافه کرد: در برخي از موارد هم مؤسساتي دچار مشکلاتي شده و مردم گرفتار شدند، از اين‌رو تصميم بر اين شد که نمايندگان روساي سه قوه اين مسأله را پيگيري کنند تا هر چه سريع‌تر حل و فصل شود.

روحاني گفت: اگر مؤسسات دچار مشکلاتي شدند، ضمن اينکه وظيفه داريم مشکلات مردم را برطرف کنيم؛ ‌از طرف ديگر بانک مرکزي هم محذوراتي دارد و نمي‌توان گفت که از پول بانک مرکزي براي حل اين مشکلات استفاده کند. البته براي اين مسايل مي‌توان اعتباراتي در نظر گرفت، ضمن اينکه در اين زمينه سه قوه بايد با يکديگر همکاري داشته باشند.

رييس جمهور اظهارداشت: گشايش‌هايي از جلسه قبلي سران سه قوه در اين خصوص ايجاد شده و گام‌هاي خوبي برداشته شده است و ان‌شاء‌الله در اين گام‌ها تسريع خواهد شد. براي آينده نيز بايد برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شود و مردم هم مراقبت کنند و سرمايه خود را به بانک‌ها و مؤسساتي که کاملاً معروف و مورد اعتماد هستند، بسپارند و در خصوص مؤسساتي که به ارايه سودهاي بالا تشويق مي‌کنند، ترديد داشته باشند.

روحاني با اشاره به اينکه بحث و بررسي در مورد مسايل منطقه‌اي از ديگر مباحث جلسه امروز بود، اظهار داشت: مردم منطقه موفقيت‌هاي بسيار بزرگي به دست آوردند اين در حالي است که در خرداد سال 93، ‌شاهد بوديم که تروريست‌ها در عراق جولان داده و داعش شهر بزرگ موصل را تصرف کرد. اين خطر براي کل عراق از جمله بغداد نيز متصور بود و در سوريه نيز همين شرايط جريان داشت، اما امروز مردم عراق، سوريه و لبنان با پشتيباني ارتش‌هاي خود و حمايت‌هاي کشورهاي دوست و بويژه جمهوري اسلامي ايران توانستند تقريباً از اين مشکلات رهايي يابند و مسأله تروريسم در حال پايان يافتن است و ديگر شهري در اختيار داعش و تروريست‌ها نيست و در آينده نزديک بساط اينها جمع خواهد شد.

رييس جمهور گفت: از سوي ديگر به دنبال تجزيه‌طلبي و بر هم زدن مرزهاي جغرافيايي در منطقه برآمدند که در اين مسير هم ناموفق بودند. لذا امروز شاهد موفقيت‌هاي بزرگي در سطح منطقه هستيم و با اين موفقيت‌ها طبيعي است که آمريکا و رژيم صهيونيستي و اذناب آن ناراحت و عصباني باشند.

روحاني اضافه کرد: در مسأله يمن سال‌هاست که مردم فقير اين کشور را بمباران مي‌کنند و بيماري وبا شيوع پيدا کرده و مردم در قحطي و گرسنگي بسر مي‌برند و فضاي دريا و هوا را براي کمک به مردم اين کشور بسته‌اند و اين غيرقابل تحمل است.

رييس شوراي عالي امنيت ملي تصريح کرد: شرايط امروز منطقه نشان مي‌دهد که توطئه‌هايي که وجود داشت، نقش بر آب شده، لذا دنبال نقشه‌ها و توطئه‌هاي ديگري در منطقه هستند و مردم لازم است که در اين زمينه هوشيار باشند و مسئولين هم توجه و برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام دهند.

رييس جمهور تأکيد کرد: آنچه براي ثبات و امنيت منطقه لازم باشد و هماهنگي‌هاي ضروري در اين زمينه را در جلسه سران قوا مورد بحث و بررسي قرار مي‌دهيم.

 روحاني در پايان با قدرداني از حضور مردم بزرگوار ايران در راهپيمايي عظيم و جهاني اربعين حسيني(ع)، اظهار داشت: راهپيمايي اربعين بزرگترين اجتماع جهاني است که در طول چند روز در عراق انجام مي‌شود. از مردم بزرگوار ايران بخاطر عشق به اهل بيت(ع) و فداکاري در مسير امام حسين(ع) قدرداني و از مردم و دولت عراق نيز بخاطر ميزباني از زائران ابا عبدالله(ع) سپاسگزاري مي کنيم.

رييس جمهور همچنين با قدرداني از تلاش تمامي نهادها و دستگاه‌هاي عمومي، دولتي و مردمي بخاطر خدمتگزاري به زائران حسيني ابراز اميدواري کرد عشق مردم نسبت به اهل بيت(ع) پايدار بوده و همواره بتوان از سرمايه‌هاي معنوي بزرگي که از خاندان رسالت نشأت گرفته بهره‌مند گرديد.


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.