مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 35
بازديد امروز: ۳۷۰۸
بازديد اين ماه: ۵۷۹۵۴
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۷۸

حماسه با شکوه اربعين حسيني ،يک نعمت الهي وخار چشم دشمنان است

حماسه با شکوه اربعين حسيني ،يک نعمت الهي وخار چشم دشمنان است

تاريخ: 20/8/1396
کد خبر: 18390
امام جمعه قاين با اشاره به پياده روي بزرگ اربعين گفت:حماسه باشکوه اربعين اباعبدالله الحسين خاري در چشم دشمن ونعمتي براي مردم مسلمان وبه ويژه شيعيان وبالاخص براي ايران گرديده است .

به گزارش نسيم قائن ، حجت الاسلام رحماني امام جمعه قاين در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با دعوت همگان به تقواي الهي اظهار کرد:حريم وحدود الهي را نگه داريم وپرواي الهي داشته باشيم.

 

وي افزود:يک مدير اسلامي وموفق در حوزه ديني به مديري گفته مي شود که تحمل مخالفين را داشته باشد ودربرابر انديشه هاي متفاوت با فکر خودش صبور وشکيباباشد .

امام جمعه قاين در ادامه بابيان اين که در ميان سياستمداران يک اصلي مطرح است  وآن اصل اين است که که آيا هدف وسيله را توجيه مي کند يا اين که هدف هرچه قدر هم مهم باشد توجيه گر وسيله نمي باشد  گفت::در ميان کساني که داراي سياست شيطاني هستند با   افرادي که داراي سياست الهي وعلوي ونبوي  مي باشند، خوداين تفکر مورد اختلاف است.

حجت السلام رحماني با اشاره به يک مثال ساده گفت: روضه خواني که بخواهد با اين هدف که گريه بر امام حسين(ع)زمزم زلالي است که گناهان مارا مي شويد با هرگونه خرافه ودروغي بخواهد اشک عزادارن حسيني را در آورد درحالي که در تاريخ حتي برخي از اين خرافات ودروغ هايي که مي گويد ثبت نشده است نمونه اي از هدف وسيله را توجيه مي کند.

 

 

امام جمعه قاين ادامه داد:متاسفانه در ميان سياستمداران دنيا اين به عنوان يک اصل پذيرفته شده است واگر چنانچه در ايران ما توسط افرادي که خودشان را مسلمان مي دانستند ودر صدر اطلاعيه هاي خود از آيه(فضل الله المجاهدين علي القاعدين اجراعظيما)استفاده مي کردند ،مي بينيم که به دست آنها بين 15تا17هزار مسلمان مظلوم  دراين کشور کشته وترور شدند تفکر آنان عينا همين بود وهدف آنها اين بود که حکومت را به هر وسيله اي به دست آورند، حتي به قيمت کشتن وقتل انسان هاي بي گناه.

وي افزود:کساني که اين انديشه را دارند همان کساني هستند که مي گويند هدف،وسيله را توجيه مي کند

 

حجت الاسلام رحماني با اشاره به خلافت اميرالمومنين وبيعت طلحه وزبيربا امام علي(ع)وپس از آن همراه شدن آنها با عايشه واختلافاتي که بعد ها پيش مي آيد وجنگ هاي سختي که در تاريخ به وجود مي آيد گفت:سياست الهي ،سياست نبوي وعلوي اين را قبول نمي کند وحضرت علي(ع) اصلا حاضر نمي شود،براي اين که به هدف خود نائل آيد از خلاف شرع استفاده کند

 

امام جمعه قاين تصريح کرد؛سياست گاهي شيطاني است ومتاسفانه سياستي  که  امروز در مقابل ما قراردارد وگاهي پيمان مي بندد وبه راحتي زيرپيمانش مي زندويا حرف مي زند وبه راحتي زيرحرفش مي زند، از نوع سياستي است که هدف را وسيله قرار مي دهند.

وي ادامه داد:سياست ديگر سياست علوي وسياست الهي وسياست اميرالمومنين است که در دم جواب نمي دهد واين نوع سياست در دراز مدت موجب پيروزي مردان خدا مي شود واين نوع سياست از جانب خداوند نيز توصيه شده است.

خطيب جمعه قاين درخطبه دوم نماز جمعه قاين با اشاره به پياده روي بزرگ اربعين گفت:حماسه باشکوه اربعين اباعبدالله الحسين خاري در چشم دشمن ونعمتي براي مردم مسلمان وبه ويژه شيعيان وبالاخص براي ايران گرديده است .

وي افزود: غربيها با ميليون ها دلار نمي توانند چنين جمعيتي را درجايي جمع کنندولي دراين همايش بزرگ مي بينيم که جمعيت زيادي با پاي پياده وافتخارا بين نجف وکربلا رابا همه سختي راه که وجود دارد طي مي کند.

خطيب جمعه قاين ادامه داد: دشمن  براي اين که به طور شفاف اين  گزارش ها را به عالم مخابره نکند در صدد تضعيف آن برآمده است وآن را اصراف گري مي خواند .

وي افزود: دشمنان بدانند که اربعين از حدود 1380سال قبل  وجود داشته است واين يک سنت اسلامي ويک سنت شيعي است.ودر حال حاضر هم حضور پررنگ تر شده است ومردم نيز بايد قدر اين نعمت بزرگ را بدانند.

امام جمعه قاين در ادامه خطبه ها با تشکر از نيروي انتظامي قاين  به دليل کشف حدود400کيلوگرم ترياک در هفته گذشته در قاين ،به 23آبان ماه روز حمايت از بيماران کليوي اشاره کرد وگفت: در شهرستان قاينات انجمن بيماريهاي کليوي کارهاي بسيارخوبي داشته است وبيماران دياليزي را تحت پوشش دارند وبه صورت رايگان وبا کمک هاي مردمي وخيريه اي کارهاي آن هارا انجام مي دهند.

وي افزود: در اين امر خير مي توان موقوفاتي را براي کارهاي بهداشتي وکمک به بيماران کليوي نيز داشت .

24آبان سالگرد ارتحال علامه طباطبايي از ديگر موضوعاتي بود که امام جمعه قاين به آن اشاراتي داشت.


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.