مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 34
بازديد امروز: ۳۷۰۶
بازديد اين ماه: ۵۷۹۵۲
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۷۶

روايتي از بانوي مازندراني که شهيد حججي روزگارش را تغيير داد

روايتي از بانوي مازندراني که شهيد حججي روزگارش را تغيير داد

تاريخ: 27/8/1396
کد خبر: 18391
در پوششم از رنگ‌بندي‌هاي متنوع استفاده مي‌کردم، به‌ گونه‌اي که جذاب و مورد پسند ديگران باشد، همواره با خود مي‌گفتم داشتن حجاب هنر نيست، اگر اين‌گونه در جامعه حاضر شوند و با وجود نگاه‌هاي هيز نامحرمان در امان بمانند، اين هنر است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، همواره در اطراف خود خبرهايي از تغيير مسير زندگي برخي افراد شنيده‌ايم که حتي در باورمان نيز نمي‌گنجد؛ اين گزارش قصه زندگي زني‌ است که با ديدن شهيد محسن حججي در عالم رؤيا، صراط زندگي‌اش به‌ کلي تغيير يافت.

چند صباحي است که در رسانه ملي نيز با پخش برنامه «از لاک جيغ تا خدا» با چنين افرادي آشنا مي‌شويم؛ سوژه مطلب پيش‌رو نيز يکي از همان موارد جذاب و خواندني است.

مشروح صحبت‌هاي اين بانو را در زير مي‌آوريم.

* همسرم بي‌غيرت نبود

در گذشته ظاهرم به‌ گونه‌اي بود که از پوشش ظاهري خوبي برخوردار نبودم و مي‌توانم بگويم به معناي واقعي يک بدحجاب بودم.

در پوششم از رنگ‌بندي‌هاي متنوع استفاده مي‌کردم، به‌ گونه‌اي که جذاب و مورد پسند ديگران باشد، همواره با خود مي‌گفتم داشتن حجاب، هنر نيست، اگر اين گونه در جامعه حاضر شوند و با وجود نگاه‌هاي هيز نامحرمان در امان بمانند، اين هنر است.

همسرم راضي به اين پوشش نبود و واقعاً ناراحت بود، اين من بودم که به او تحميل مي‌کردم که بدحجاب باشم، شوهرم بي‌غيرت نبود اما از درون مي‌شکست.

* باحجاب‌ها را به سُخره مي‌گرفتم

32 سال سن دارم و خدا را شکر مي‌کنم که امروز مي‌توانم بگويم که يک محجبه هستم؛ حالا هم وقتي  بد‌حجابي‌ها را مي‌بينم به خودم جرأت نمي‌دهم کسي را نصيحت کنم يا عقايدم را به او تحميل کنم.

دو پسر 14 و 16 ساله دارم که حاضر نمي‌شدند در جمع‌ها همراهم باشند و يک دختر 3 ساله دارم که لباس‌هايش را با خودم سِت مي‌کردم و ناخواسته عقايدم به او تحميل مي‌شد.

هميشه فکر مي‌کردم حجاب عقب‌ماندگي و تحجر است و باحجاب‌ها را به سُخره مي‌گرفتم؛ الان خودم به درد آنها دچار شدم و بعد از باحجاب شدن مورد تمسخر قرار مي‌گيرم.

روزي که مي‌خواستم محجبه شوم، حقيقتاً خجالت‌زده بودم که اين ناشي از حال و روز گذشته‌ام بود.

فروشنده لوازم‌التحرير هستم، بعد از اينکه باحجاب شدم برخي از آشنايان مرا نمي‌شناختند، واقعاً حجاب به سلاحي براي حفظ من تبديل شد.

* شب چهارم محرم

در محرم امسال، اتفاقي، مسير زندگي مرا تغيير داد، هيچ شناختي نسبت به شهداي مدافعان حرم نداشتم و بر اين باور بودم که آنها خودخواه هستند که از خانواده خود مي‌گذرند تا در کشوري ديگر کشته شوند؛ تا اينکه شبي به يکي از شهداي مدافع حرم وقتي در حال ذبح او بودند، توهين کردم.

شب چهارم محرم در عالم خواب ديدم چند تا خانم محجبه، چادري را به من هديه کردند، حيران از خواب برخاستم، دوباره به خواب رفتم، باز هم همان خانم‌ها را ديدم که مقنعه سرم گذاشتند و پيشاني مرا بوسيدند، نسبت به اين کارشان معترض شدم، باز هم از خواب بلند شدم، رفتم خواب را براي همسرم تعريف کنم اما شنيده بودم که خواب بد را تعريف نمي‌کنند.

خوابيدم تا اينکه صبح از خواب بيدار شدم اما باز هم متقاعد نشدم که اين خواب بد را براي کسي تعريف کنم.

* صبح روز پنجم محرم

ساعاتي از صبح نگذشته بود که باز هم خواب به سراغم آمد، اين‌بار در خواب، شهيد مدافع حرم محسن حججي که پرچمي به دستش بود را ديدم، خودش را معرفي کرد و گفت: آرزويم شهادت بود، من سرم رفت تا روسري‌ات نرود، اگر حجابت را رعايت کني نزد خدا عزيز  مي‌شوي و ... .

قبل از اين خواب اصلاً شهيد حججي را نمي‌شناختم، در فضاي مجازي به‌ دنبال نامش رفتم تا اينکه عکس‎هاي بي‌سر او را ديدم، زندگي‌اش را مطالعه کردم و صحبت‌ها و نگراني‌هايش را در مورد حجاب شنيدم.

پس از شناخت کامل شهيد، منقلب شدم و ديگر اشک امانم نمي‌داد، خواب را براي همسرم تعريف کردم و گفتم: «مي‌خواهم چادري شوم». همسرم گفت: «اگر مي‌خواهي مدت کوتاهي به‌ طور احساسي چادر بگذاري و دوباره از کار خودت پشيمان شوي، اين کار را اصلاً انجام نده».

همچنان در پي تعبير کردن خوابم بودم و احساس مي‌کردم تعبير خوابم اين است که بايد چادري شوم.

* تصميم نهايي

همسرم مرا از چادري شدن منع مي‌کرد، بين دو راهي بودم که اين‌بار در همان روز مجدداً در عالم رؤيا شهيد حججي را ديدم، هديه‌اي به من داد که با پارچه سبزي آن را پوشانده بود، وقتي که پارچه را کنار زدم، سر بريده او را ديدم، با وحشت از خواب بلند شدم و در همان لحظه تصميم نهايي‌ام را گرفتم که هر طوري شده بايد چادري شوم.

بدون اينکه آرايش کنم به فروشگاه حجاب که نزديک محل کارم بود، رفتم تا چادر و مقنعه بخرم، فروشنده مرا نشناخت، وقتي خودم را معرفي و خوابم را براي او تعريف کردم، خيلي خوشحال شد.

بعد از اين ماجرا پوستر شهيد را به شيشه مغازه‌ام زدم، هر کسي اگر حرف‌ يا طعنه‌اي مي‌زد، دلم مي‌خواست با تمام وجودم از شهيد حججي دفاع کنم.

همسرم يک روز از من حمايت مي‌کرد و يک روز نيز به‌ دليل حال و روز گذشته‌ام سکوت مي‌کرد، اين در حالي بود که ديگر به فرزندان، همسرم و مال دنيا تعلق خاطر گذشته را نداشتم.

* عزم سفر

يک روز همسرم پيشنهاد داد تا با هم به شهر شهيد حججي «نجف‌آباد» برويم، چند نفر از آشناها هم راغب شدند که با ما بيايند، در خبرها آمده بود که قرار است پيکر شهيد حججي را به اصفهان بياورند.

35 نفر آماده رفتن به اصفهان شديم، همسر و پسرم نيز تصميم گرفتند به مراسم پياده‌روي کربلا بروند.

عازم سفر شديم، وقتي رسيديم، ديگر آرام و قرار نداشتم و بي‌تابانه سراغ مزار شهيد حججي را گرفتم، از جمع جدا شدم و دوان دوان به سوي مرادم گام برداشتم، از ورود به بارگاه جلوگيري مي‌کردند، در صف انتظار بودم، از نرده‌ها بالا رفتم تا اينکه قبر او را ديدم.

* وصال يار

با اشک و ناله از آنها خواستم تا بگذارند به کنار قبر بروم، سنگ قبري که تازه آن را نصب کرده بودند، ابتدا اجازه نمي‌دادند بروم، اما با اصرار نزديک مزار شهيد شدم، به شهيد حججي گفتم ديگر حرف‌هايت را عملي کردم، از اين پس خودت محافظتم کن.

بعد از زيارت او احساس مي‌کردم سبکبال شده‌ام و هيچ نگاه بدي دور و برم نيست، در همان اوضاع ناگهان از حال رفتم و بعد از مدتي به هوش آمدم، همه نگران بودند که نکند جانم را از دست داده باشم، بار ديگر در را باز کردند، باز هم با دلي سير زيارتش کردم.

خادم بارگاه از ما براي ماندن دعوت کرد، به خانه‌اي دعوت شديم که واقعاً حس آرامش خاصي به ما داد، با نهايت عزت و احترام با ما رفتار مي‌کردند.

پرسيدم چرا ما را دعوت کرديد، پاسخ داد يکي از اقوام شهيد حججي هستم، به اين درک رسيده‌ام که اگر محسن کسي را دعوت کند، آبروي او را هم مي‌خرد.

ديگر پس از اين اتفاقات شهدا خيلي برايم عزيز شده‌اند، از حال و روزم خيلي راضي هستم اما از گذشته‌ام اصلاً... .

-------------------------------


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.