مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 33
بازديد امروز: ۳۷۰۴
بازديد اين ماه: ۵۷۹۵۰
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۷۴

سخنراني موسي قرباني در همايش روز مجلس

سخنراني موسي قرباني در همايش روز مجلس

تاريخ: 10/9/1396
کد خبر: 18392
توصيه‌ اينجانب‌ به‌ نمايندگان‌ محترم‌ آن‌ است‌ كه‌ رابطه‌ خود را با توده‌هاي‌ مردم‌ بخصوص‌ قشرهاي‌ محروم‌ بر قرار و مستحكم‌ سازند،

بنام خدا

   روز مجلس را به کليه دوستان و عزيزان تبريک عرض ميکنم و به روح مرحوم شهيد مدرس که يک الگو براي نمايندگاني است که ميخواهند نماينده مردم باشند و به وظائف خود عمل نمايند .

   امروز ميخواهم با استناد به پيامهاي آيت الله خامنه اي به مجالس پنجم تا دهم به معرفي نماينده موفق و وظيفه شناس از ديدگاه رهبري نظام بپردازم . موضوعي که واقعا جاي تحقيق و بررسي پيرامون آن خالي است و اگر واقعا به آن پرداخته شود بسياري از نمايندگان ، بلکه حتي برخي مجالس تجديد و حتي رفوزه خواهند شد و متأسفانه غير از يکي دو جلسه که در آغاز هر دوره مجلس ، هيأت رويسه مجلس مي گيرد و در اين خصوص بحثمي کند هيچ ساز و کاري براي تحقق رهنمود هايِ رهبري وجود ندارد.

   برخي نکاتي که در پيامهاي رهبري به مجالس وجود دارد کلي است و شامل همه ادوار مجلس مي شود وبرخي ديگر به اقتضاي شرائط زماني است که خاصي مجلس آن زمان بوده است .

   آنچه من مطرح مي کنم متن قسمتهائي از پيامهايِ رهبري که بدون تغيير آنرا از پيام هايِ رهبري به 6 دوره اخير مجلس اقتباس کردم و قرائت مي کنم :

1 ـ « نخستين‌ نكته‌ ، ناظر به‌ جهت‌گيري‌ كلي‌ مجلس‌ است‌ كه‌ بايد در سمت‌ وسوي‌ هدفها و شعارها و ارزشهاي‌ متعالي‌ اسلام‌ باشد. دفاع‌ قاطع‌ و آشكار نمايندگان‌ از انقلاب‌ و نظام‌ اسلامي‌ و راه‌ روشن‌ و ماندگار امام‌ عظيم‌الشأن‌ تلاش‌ پر هزينه‌ دشمن‌ را بيهوده‌ خواهد ساخت‌»

2 ـ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، مظهر وحدت‌ و يكپارچگي‌ و اتفاق‌ همه‌ گروهها و قوميتها و سلايق‌ و عقايد است‌. هر حركت‌ و گفتار و نطقي‌ در مجلس‌ كه‌ به‌ دو دستگي‌ و اختلاف‌ يا تشويش‌ اذهان‌ مردم‌ بينجامد، كاري‌ برخلاف‌ طبيعت‌ و جهت‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ است‌.

3 ـ مجلس‌ بر حسب‌ طبيعت‌ خود داراي‌ رابطه‌اي‌ نزديك‌ و مهم‌ با دولت‌ است‌. تنظيم‌ صحيح‌ اين‌ رابطه‌، يكي‌ از مهمترين‌ كارهاي‌ نمايندگان‌ محترم‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ است‌. تصويب‌ قوانيني‌ كه‌ دولت‌ را موظف‌ و قادر بر اداره‌ صحيح‌ امور نمايد و سپس‌ نظارت‌ بر اجراي‌ آن‌ از راههاي‌ قانوني‌، نخستين‌ وظيفه‌ مجلس‌ است‌ و اين‌ وظيفه‌ مستلزم‌ همكاري‌ و همدلي‌ ميان‌ مجلس‌ با دولت‌ و حمايت‌ مجلس‌ از دولت‌ است‌.

4 ـ توصيه‌ اينجانب‌ به‌ نمايندگان‌ محترم‌ آن‌ است‌ كه‌ رابطه‌ خود را با توده‌هاي‌ مردم‌ بخصوص‌ قشرهاي‌ محروم‌ بر قرار و مستحكم‌ سازند، اين‌ كار هم‌ نيازهاي‌ حقيقي‌ مردم‌ را به‌ آنان‌ نشان‌ خواهد داد، هم‌ اولويتها را مشخص‌ خواهد كرد و هم‌ اهميت‌ رعايت‌ بيت‌المال‌ و حذف‌ هزينه‌هاي‌ غير لازم‌ را آشكار خواهد نمود. و رنجها و محروميتها و خواستهاي‌ حقيقي‌ و فوري‌ اين‌ قشرها در مجلس‌ كه‌ خانه‌ ملت‌ و محل‌ اميد آن‌ است‌ انعكاسي‌ شايسته‌ بيابد

5 - نمايندگان‌ محترم‌ را به‌ اهميت‌ دادن‌ به‌ وقت‌ مجلس‌ و كميسيونهاي‌ آن‌ و جلوگيري‌ از هدر رفتن‌ حتي‌ يك‌ دقيقه‌ از آن‌ و اجتناب‌ از غيبتهاي‌ نا موجه‌، توصيه‌ مي‌كنم‌ و نيز به‌ استفاده‌ از اطلاعات‌ كارشناسانه‌ در كميسيونها و بخشهاي‌ مختلف‌ و دقت‌ و مطالعه‌ بر روي‌ لوايح‌ و طرحهايي‌ كه‌ تقديم‌ مجلس‌ شده‌ است‌، و شركت‌ حتمي‌ در رأي‌گيري‌ و رأي‌ دادن‌ بر طبق‌ صلاح‌ كشور و در چارچوب‌ احكام‌ نوراني‌ اسلام‌ و سنجيده‌گوئي‌ در همه‌ اظهاراتي‌ كه‌ از بلندگوي‌ مجلس‌ منتشر مي‌شود .

6 ـ  شناخت‌ فوريتها و اولويتها، هنر بزرگ‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ است‌. مسأله‌ اشتغال‌، مبارزه‌ با فساد مالي‌، زدودن‌ محروميت‌ از مناطق‌ محروم‌، مهار تورم‌ و مقابله‌ با گراني‌، روان‌ شدن‌ چرخه‌ خدمت‌رساني‌، گسترش‌ و اعتلاي‌ فرهنگ‌ و اخلاق‌، رونق‌ يافتن‌ علم‌ و تحقيق‌، مسؤوليت‌پذيري‌ و پاسخگويي‌ مسؤولان‌ حكومتي‌، در شمار برجسته‌ترين‌ اين‌ نيازهاست‌ و اينهاست‌ كه‌ عدالت‌ اجتماعي‌ را ممكن‌ و پيشرفت‌ و توسعه‌ را محقق‌ مي‌سازد. نيازهاي‌ موهوم‌ و ساخته‌ دست‌ تبليغاتچي‌هاي‌ بيگانه‌ و بدخواه‌، نبايد بجاي‌ اين‌ خواسته‌هاي‌ حقيقي‌ بنشيند.

 

7 ـ هر گفتار و كرداري‌ در مجلس‌ كه‌ به‌ فرسايش‌ نظام‌ و برافروختن‌ چالشهاي‌ جناحي‌ بيانجامد، همبستگي‌ ملي‌ را سست‌ و دشمن‌ را به‌ نفوذ در صفوف‌ ملت‌ و مسؤولان‌ اميدوار كند، مردم‌ را از كارگشايي‌ نمايندگان‌ خود نااميد و در راستگويي‌ آنان‌ به‌ ترديد افكند، بي‌گمان‌ در سمتي‌ مخالف‌ با وظيفه‌ نمايندگي‌ است‌. نماينده‌ مجلس‌ در اينصورت‌ وكيلي‌ بي‌ موكل‌ و نشسته‌ بر اريكه‌اي‌ ناسزاوار است‌.

8  ـ نگاه‌ ملي‌ به‌ همه‌ قوانين‌ و برنامه‌هاي‌ مصوب‌ مجلس‌، وظيفه‌ عموم‌ نمايندگان‌ است‌. استقلال‌ نمايندگان‌ و شخصيت‌ متين‌ و استوار آنان‌، مورد انتظار همه‌ موكلان‌ است‌. هيچ‌ تطميع‌ و تهديدي‌ نبايد نماينده‌ را تحت‌ تأثير بگيرد ‌.

9 ـ هنر قانون‌نويسي و قانونگذاري از برترين‌هاي نمايندگي است. قانون بايد كارآمد، روان، شفاف، روزآمد و با اين حال با نگاه بلندمدت داراي گستره‌اي هر چه پهناورتر و قابل ماندگاري و يكسره معطوف به نيازهاي مردم و منافع عمومي باشد. نگرش جزئي، بخشي، شخصي و يا خداي ناخواسته با نگاه لجاجت‌آميز در قانونگذاري بي‌سود و احياناً زيانبار است.

10 ـ دو عنصر نظارت و همكاري صميمانه در تعامل با قواي ديگر بايد دو بخش تفكيك‌ناپذير باشند. مسؤوليت نظارتي مجلس هرگز نبايد بدست اهمال سپرده شود. اما هرگز هم نبايد نظارت مجلس به معناي رقابت با دولت و نشنيدن نيازها و ضرورتها و تنگناهاي آن شمرده شود.

11 - عزيزان من! دوران نمايندگي كوتاه و مسؤوليت شما سنگين و هر فعل و ترك و گفت و سكوت شما در ديوان الهي ثبت و ماندگار است. سوگندنامه را كه بايد با نيت و جِدّ خوانده شود همواره در ياد نگاه داريد و خود را با آن تطبيق كنيد، سوگند ، سوگندي شرعي و الزام‌آور است- سرفصل‌هاي اساسيِ وظايف نمايندگي در مجلس را بيان کرده است. در اين صورت است که مجلس شوراي اسلامي را در جايگاه ويژه‌ي خويش يعني «در رأس امور کشور» نگاه خواهيد داشت. و بدين ترتيب حسنه‌اي ماندگار از خود بر صحيفه الهي باقي خواهيد گذارد.

 

متن سوگند نمايندگان که رهبري به آن اشاره فرمودند طبق اصل ۶۷ قانون اساسي به شرح ذيل است:

بسم‏ الله‏ الرحمن‏ الرحيم‏

« من در برابر قرآن مجيد به خداي متعال سوگند ياد مي‌کنم و با تکيه بر شرف انساني خويش تعهد مي‌کنم که پاسدار حريم اسلام و نگهبان دستاوردهاي انقلاب اسلامي ملت ايران و مباني جمهوري اسلامي باشم. همچنين وديعه‌اي که ملت به ما سپرده به عنوان اميني عادل پاسداري کنم، و در انجام وظايف وکالت، ‌امانت و تقوا را رعايت نمايم و همواره به استقلال و اعتلاي کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پايبند باشم، از قانون اساسي اطاعت کنم و در گفته‌ها و نوشته‌ها و اظهار نظرها استقلال کشور و آزادي مردم و تأمين مصالح آنان را مدنظر داشته باشم.»

12 - اينجانب در دوره‌هاي گذشته‌ي مجلس توصيه‌هايي را به عرض نمايندگان محترم رسانده و اداي وظيفه‌ي الهي را که مسئوليت آنان در اين دنياي زودگذر و در پيشگاه عدل بي‌اغماض خداوند در نشئه‌ي آخرت است، يادآور شده‌ام. اينک نيز شما نمايندگان محترم را به آن عرايض مخلصانه ارجاع مي‌دهم.

در پايان ضمن تشکر از حضور همه عزيزان و حوصله اي که بخرج داديد و تصديع حقير را تحمل فرموديد يک نکته خدمت شما عرض کنم و آن اينکه برخي از افرادي که نامشان در کنار هيچ پروژه بزرگي در قاينات و زيرکوه نيست و هر از چند گاهي هنگام انتخابات سري به قاين مي زنند و فضا را سياسي مي کنند و بر مي گردند بيش از اندازه فضاي مجازي و حقيقي را آلوده کرده اند و برخي افراد غافل و کم سواد هم فريب آنان را ميخورند و کسي هم کاري به آنان ندارد.

برخي از افراد تا جائي سياسي برخورد مي کنند که حاضرند براي اينکه فلان فرد با وزير به قاين آمده از وزير تقاضائي نکنند که مبادا به نام آن فرد تمام شود ، واقعا اگر حرف درست باشد اين مسؤل خيانت کرده و بايد اورا بگذارند لاي ديوار و اگر دروغ است لااقل تکذيب کنند.         والسلام

 


 

مشاهده نظرات
تاريخ: 1396/9/12 - 1:31
سلام-قسمت جالبش که مربوط به باهنرها ومرعشي ها بود را چرا حذف کرديد وديدار شما با استاندار هم حذف کرده ايد چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.