مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 73
بازديد امروز: ۹۷۸
بازديد اين ماه: ۶۲۲۸۴
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۴۴

نماينده اسبق مجلس: وعده هاي پستونکي براي خراسان جنوبي

نماينده اسبق مجلس: وعده هاي پستونکي براي خراسان جنوبي

تاريخ: 5/11/1396
کد خبر: 18397
حجت الاسلام و المسلمين موسي قرباني افزود: به اعتقاد من ابتدا بايد اين باور را که خراسان جنوبي نياز به نگاه ويژه و کار مضاعف دارد در دولت ايجاد کرد و مابقي موارد در همين بحث نهفته است.

خشکسالي و بي آبي در خراسان جنوبي بيداد مي کند و نزولات جوي به حداقل ۵۰ سال اخير رسيده و از حد معمول سال هاي خشکسالي قبل نيز گذشته و به يک بحران تبديل شده و آينده اين استان محروم و مردم آن را به سختي تهديد مي کند.
ضرورت استفاده از تمام ظرفيت ها براي مقابله با بي آبي
وضعيت به گونه اي است که ديگر نمي توان با وعده هاي شعري و آرامبخشي مانند انتقال آب از ناکجا آباد، خود و مردم را تسکين و يا بهتر بگويم فريب داد. بايد کار عملياتي و ضرب الاجلي انجام داد. با وعده ها و انجام مطالعات چندين ساله و امثال اينها نبايد بيش از اين فرصت ها را کشت چرا سخن از انتقال آب از درياي عمان و کجا وکجا به ميان مي آوريم اما همه اين موارد تنها روي کاغذ است و حتي سرفصلي در بودجه نيز براي آن ديده نمي شود. استان از اين حيث با چالش بزرگي روبرو شده اما صحبت از پروژه هايي مانند طرح آبهاي ژرف که ظاهرا هنوز در هيچ کجاي کشور در خصوص آن اقدامي صورت نگرفته به ميان مي آيد که چنانچه مطالعات آن جواب هم بدهد در حد ذخيره اي خواهد بود که با توجه به خشکسالي ها خيلي زودتر از آنچه فکرش را بکنيم فروکش خواهد کرد و پايان خواهد يافت و ما بازهم به اول خط يعني انتقال آب به استان خواهيم رسيد و اين فرصت هاست که پي درپي از دست مي رود و بحران بي آبي همچنان روز به روز بيشتر خودنمايي مي کند.
يکي از نمايندگان ادوار گذشته مجلس شوراي اسلامي با تاکيد برجدي بودن بحران بي آبي و خشکسالي هايي که به ۲۰ سال رسيده است، گفت: بايد از تمامي ظرفيت ها از جمله حضور نماينده ولي فقيه در استان، استاندار، نمايندگان مجلس و … در راستاي پيگيري بسيار جدي بحران بي آبي در خراسان جنوبي استفاده شود.
وعده هايي در حد پستونک
حجت الاسلام و المسلمين موسي قرباني افزود: به اعتقاد من ابتدا بايد اين باور را که خراسان جنوبي نياز به نگاه ويژه و کار مضاعف دارد در دولت ايجاد کرد و مابقي موارد در همين بحث نهفته است. وي تصريح کرد: در حال حاضر به نظر مي رسد دولتي ها در خصوص پرونده هاي بسيار مهم و حياتي انتقال آب و راه آهن از مسکني موقتي شبيه پستونک يا شکلات براي اينکه جلوي گريه طفلي را بگيرند، استفاده مي کنند که البته اين خيلي زود اثرش را از دست مي دهد!…
از دست رفتن زمان در مقابله با بحران ها
به گفته وي، مشکل زماني رفع مي شود که دولت مصمم و حاضر به انجام کار در ميدان عمل حضور پيدا کند اما گويا از فشار لازم براي ورود عملي دولت به موضوع مشابه فشاري که در حوادثي مانند پلاسکو، نفتکش، خشک شدن اروميه، زمين لرزه ها و … بر دولت وارد مي شود در بحران خشکسالي خراسان جنوبي خبر و اثري نيست و لذا دولت تبعات بسيار منفي و خطرناک بحران خشکسالي براي استاني مرزي و استراتژيک مثل خراسان جنوبي را آنطور که بايد و شايد درک نکرده و به صورت عملي و جدي پاي کار نيامده است و تنها با دادن وعده هاي بدون پشتوانه و غير عملياتي يا بسيار زمان بر و هزينه بر، زمان را که ارزشمندترين اصل در مقابله با بحران ها مي باشد را به همين سادگي از دست مي دهد.
آقاي رئيس جمهور، خراسان جنوبي هنوز هيچي!
نماينده اسبق مردم شهرستان هاي قاينات و زيرکوه در مجلس شوراي اسلامي همچنين گفت: به ياد دارم که در جلسه اي که به مناسبت حضور رئيس جمهور اسبق در استان برگزار شده بود من به بيان يک جوک پرداختم و گفتم يک نفر خارجي در کشور ما به يک کنسرت موسيقي رفته بود. خواننده که روي سن آمد شروع کرد به هاي و هاي کردن و چهچهه زدن، فرد خارجي از مترجمش پرسيد خواننده چه مي گويد؟ مترجم پاسخ داد هنوز هيچي! هاي هاي کردن و چهچه زدن خواننده ادامه يافت و خارجي از مترجمش پرسيد چه مي گويد؟ و مترجم بازهم پاسخ داد که هنوز هيچي و اين وضعيت چند بار تکرار شد و حوصله خارجي به سرآمد!» من در ادامه خطاب به رئيس جمهور وقت گفتم آقاي رئيس جمهور! خراسان جنوبي هنوز هيچي! واگرچه ما استان شده ايم اما ظاهرا فقط تابلوها عوض شده و عناوين تغيير کرده اما هنوز هيچي!…
مسئولان بايد عزم جدي براي رفع مشکلات ايجاد کنند
حجت الاسلام و المسلمين قرباني ادامه داد: در حال حاضر هم همانطور که اشاره شد به نظر مي رسد در استان ما در مقايسه با ساير استان ها، مطالبه گري و فشار لازم براي انگيزه دادن به دولت در راستاي رفع مشکلات خراسان جنوبي وجود ندارد و هرگاه دولت مردان به استان مي آيند يا مديران استاني به مرکز سفر مي کنند، وعده هايي در حد مسکن عنوان مي شود. اينکه براي پروژه عظيم و چندهزار ميلياردي راه آهن ۵ يا ۱۰ ميليارد تخصيص مي دهند و يا در شرايط بحران خشکسالي از آبهاي ژرف دم مي زنند حاکي از اين است که دولت به هر دليل که شايد قانع کننده هم باشد به عزمي جدي و عملي براي رفع مشکلات خراسان جنوبي نرسيده و مسئولين و مديران استان ما بايد اين عزم را در دولت ايجاد کنند.
 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.