مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 72
بازديد امروز: ۹۷۷
بازديد اين ماه: ۶۲۲۸۳
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۴۳

سياست زدگي بر آموزش وپرورش غلبه کرده است / ناخداي کشتي جامعه ،در برابر اتهامات وارده پاسخگو باشند

سياست زدگي بر آموزش وپرورش غلبه کرده است / ناخداي کشتي جامعه ،در برابر اتهامات وارده پاسخگو باشند

تاريخ: 7/11/1396
کد خبر: 18398
امام جمعه قاين گفت: انتظارداريم همچناني که ناخداي کشتي وضعيت هرلحظه دريا واقيانوس را به سرنشينان اعلام مي کنند،ناخداي کشتي جامعه هم شفاف سازي کند، زيراکه متهم هستند وبايستي پاسخگوي اتهام خود باشند .

به گزارش نسيم قائن ، حجت الاسلام  علي رحماني امام جمعه قاين در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه با دعوت مردم به تقواي الهي  گفت: در خطبه هاي گذشته سلسله مراتبي در خصوص عوامل پيروزي اسلام در دوران پيغمبر(ص) بيان شد و يکي از عواملي که بسياري از افراد فرودست و زحمت کش را به پيغمب(ص)ر وبه اسلام وخدا جلب وجذب کرد مسئله مساوات ،برابري و عدم تبعيض در بين آحاد مسلمانان بود وسفيد وسياه وزن ومرد وغني وفقير برابر بودند و بايستي عدالت  ومساوات را سرلوحه کار خود قرار دهيم.

برگزاري مراسمات ديني با حفظ شئونات اسلامي

خطيب جمعه قاين در ادامه با تسليت شهادت حضرت زهرا(س) و ايام دهه فاطميه ،با توجه به سوالات متعددي که در خصوص برگزاري مراسمات ازدواج دراين ايام مي شود گفت: براساس پاسخي که برخي از مراجع تقليد دارند  2روز قبل و 2روز بعد وروز شهادت حريم براي حرمت گذاري حضرت زهرا(س)گذاشته شود و در بقيه ايام مي توانند مراسمات ازدواج جوانان با رعايت شئونات اسلامي رعايت شود.

سياست زدگي بر آموزش وپرورش غلبه کرده است

حجت الاسلام رحماني  با اشاره به هفته شوراي آموزش وپرورش در هفته گذشته گفت: معلمين وفرهنگيان وجامعه محترم ديني نزديک ترين شغل  به  شغل هاي عالم هستند و99 درصد جامعه معلمين ما جامعه اي نجيب وعفيف وبزرگواري هستند  و عده اي از انسانهاي سطحي نگر فکر مي کنند وضع  مالي آنها خيلي خوب است ولي تبعيض بسيار زيادي بين مقطع آموزش وپرورش و وزارت علوم وجود دارد ودر دولت هاي گذشته قول هاي بسياري را دادند که متاسفانه هيچ اتفاقي نيفتاد وهميشه گفته ايم زندگي معلمين بايد به گونه اي تامين باشد که سر کلاس  درس که مغزها را شکوفا مي کنند دغدغه خاطر مادي نداشته باشند وحال نه تنها  اين مشکل بر طرف نمي شود که  مشکل سياست وسياست زدگي هم بر آن اضافه مي شود و ما به جاي اين که اين هفته را تبريک بگوييم بايد به جامعه فرهنگيان وبه خصوص معلمين و آموزش وپرورش قاين تسليت بگويم.

 

ناخداي کشتي جامعه  ،مشکلات را براي مردم شفاف سازي کند

امام جمعه قاين درادامه سخنان خود با اشاره به پاسخگويي رئيس جمهور به سوالات مردم در هفته گذشته گفت:  افرادي که دغدغه خاطر ملت ودين وجامعه ايراني را دارند به روز نامه کيهان 2بهمن ماه ارجاع مي دهم .

وي افزود: به تعبير دولت مردان ،همه ما مسافرين يک کشتي هستيم واگر کشتي غرق شود همه مسافرين غرق خواهند شد ولي ما توقع  وانتظارداريم همچناني که ناخداي کشتي وضعيت هرلحظه دريا واقيانوس را به سرنشينان اعلام مي کنند،ناخداي کشتي جامعه هم شفاف سازي کند زيراکه متهم هستند وبايستي  پاسخگوي اتهام باشند .

حجت الاسلام رحماني ادامه داد:امام علي (ع) به دولتمردان  خود فرمود از قاعده اظهار براي رفع اتهام هميشه استفاده کنيد و قاعده اظهار اين است که  اي والي واستاندار علي (ع) اگر ديديد مردم نسبت به شما وکار شما ظنين شده اند وشما را متهم مي کنند براي آنها شفاف سازي کنيد وحقيقت را به مردم بگوييد .

مردم حجت را تمام کرده اند /کوتاهي از ناحيه دولت است

وي با بيان اين که اين مردم چه کاربايستي براي انقلاب و دولت ودولتمردان مي کردند که تا به حال نکرده اند گفت: به تمام معنا از ناحيه مردم حجت تمام است واگر کوتاهي شده است از ناحيه  دولت است واگر تحريم هستيم و نداريم وناچاريم که قطعا چنين نيست و اگر واقعا فکر مي کنيد که ناچار هستيد حقايق رابراي مردم بيان کنيد .

امام جمعه قاين تصريح کرد  مي بينيم که برخي در يا  دريا  در ناز ونعمت هستند وبرخي هاي ديگر کشتي  کشتي  در نقمت وفلاکت هستند ومن از ارباب رجوعي که روزانه به دفتر ما مراجعه مي کنند شرمنده مي شوم

وي افزود: جوانان فارغ التحصيل ارشد از دانشگاههاي معتبر مراجعه مي کنند و بيکار هستند وبه دنبال کار مي گردند وما مي گوييم اين مشکل همه ماست  واين که بگويند مشکل شماست حرف غلطي است ومشکلات خواهران وبرادران مشکل همه ماست .

بيکاري در جامعه بيداد کرده است

حجت الاسلام رحماني تاکيد کرد :بيکاري در جامعه  بيداد کرده است ومتاسفانه سخن گوي دولت مي گويد در هر خانواده  3 تحصيل کرده بيکار داريم درحالي که مجلس اعلام  مي کند 36 درصد بيکاران  جامعه قشر  تحصيل کرده ما هستند

وي خطاب به مسئولين شهرستان گفت: در قاينات براي رفع معضل بيکاري همه تلاش کنند که فولاد  هرچه سريعتر راه اندازي شود ،همه تلاش کنند تا پادگاني که شايد در راه اندازي آن خيانت مي شود راه اندازي شود،تلاش شود تا آهک هيدراته که  براي حدود 140 نفر اشتغال زايي مي کند راه اندازي شود تا معضل بيکاري شهرستان تا حدودي برطرف شود.


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.