مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 26
بازديد امروز: ۳۶۹۷
بازديد اين ماه: ۵۷۹۴۳
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۶۷

سيدعلي خميني در حرم مطهر امام(ره):زندگي رهبر انقلاب ساده است

سيدعلي خميني در حرم مطهر امام(ره):زندگي رهبر انقلاب ساده است

تاريخ: 13/11/1396
کد خبر: 18402
افتخار مي‌کنيم فردي در راس حکومت است که از بن دندان مقام را پس مي‌زند

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاري فارس، حجت‌الاسلام سيدعلي خميني يادگار حضرت امام (ره) صبح امروز در مراسم بزرگداشت سي و نهمين سالگرد ورود تاريخي بنيانگذار انقلاب به ميهن اسلامي که در مرقد شريف آن بزرگوار برگزار شد، با بيان اينکه دهه فجر دهه بازخواني آرمان‌هاي انقلاب است، اظهار داشت: بزرگداشت دهه فجر گراميداشت آرمان‌هاي اصيل ملت ايران است و لازم است هر سال در ايام دهه فجر باز گرديم و اين آرمان‌ها را مرور کنيم تا ببينيم آرمان‌هاي ملت ما چه بوده و به کدامين دليل انقلاب کرده‌ايم و همچنين براي نيل به کدام آرمان‌ها قيام کرده‌ايم.

وي افزود: بايد در اين گراميداشت وضع موجود را با وضع مطلوب مقايسه کنيم و ببينيم آرمان‌هاي ما چه بوده است.

سيد علي خميني با تاکيد بر اينکه زنده يا مرده بودن انقلاب‌ها به اين است که ببينيم آيا آرمان‌هاي کنوني آرمان‌هاي همان اول انقلاب است، تاکيد کرد: انقلاب زنده است و دليل ما اين است که همان آرمان‌هاي اول انقلاب هنوز آرمان ملت است و هنوز ملت آنها را مي‌خواهند و مي‌پذيرند؛ لذا در ايام دهه فجر بايد بازگشت به آرمان‌ها داشته باشيم تا ببينيم آرمان‌‌هاي اصيل چه بوده و قله‌ها کجاست و قرار است به کجا برسيم.

وي با اشاره به استقلال‌طلبي به عنوان يکي از آرمان‌هاي ملت ايران در تحقق انقلاب اسلامي تصريح کرد: استقلال نعمتي است که وقتي هست انسان نمي‌فهمند ولي وقتي نيست و انسان خود را ذليل مي‌بيند ارزش آن براي او روشن مي‌شود.

يادگار حضرت امام (ره) با اشاره به وضع سياسي دوران رژيم پهلوي گفت: در اسناد رژيم پهلوي برخي مسئولين بلند مرتبه اذعان مي‌کنند که خسته شديم و چقدر بايد جلوي آمريکا امتياز دهيم در حالي که هرچه امتياز مي‌دهيم سير نمي‌شوند.

خميني با اشاره به اينکه امروز کسي منکر اين نيست که نظام جمهوري اسلامي نه تنها خود مستقل است بلکه تلاش کرده منطقه را نيز مستقل کند، اظهار داشت: آمد و شد شاه کشور را در رژيم پهلوي سفارت‌خانه‌هاي کشورهاي غربي تصويب و تدبير مي‌کردند و اين چيزها با بزک‌هاي رسانه‌‌اي قابل انکار نيست.

وي ادامه داد: امروز از نظر استقلال خودمان تصميم مي‌‌گيريم که از کدام کشور و جرياني دفاع کنيم و امروز شرق و غرب براي ما تصميم نمي‌گيرند.

يادگار حضرت امام (ره) با اشاره به استقلال ظاهري و باطني که در کلام امام آمده است، گفت: توانسته‌ايم غرب‌، امريکا و اسرائيل را از کشور بيرون کنيم ولي مهمتر اين نکته است که غرب‌زدگي و شرق‌زدگي را از اذهان و قلوب خود بيرون کنيم.

وي در همين زمينه خاطرنشان کرد: امروز معتقديم و بسياري از کارشناسان نيز معتقدند که براي ما از حيث اقتصادي و اجتماعي مساله غرب‌زدگي مطرح است چون مي‌خواهند ارزش‌هاي جامعه را عوض کنند.

سيد علي خميني با تاکيد بر اينکه ارزش مهم است چون تمام اعمال انسان براساس تفکر است اگر تفکر را عوض کنند از همه چيزتان عبور خواهيد کرد، تصريح کرد: مهمترين کاري که امام کرد اين بود که توانست ارزش‌هاي جامعه را عوض کندو دهه 60 ارزش‌هاي جامعه ما طوري بود که حتي کساني که مي‌توانستند مراسم عروسي در تالار و باغ و حتي مراسم باشکوه بگيرند به محرومين و مستضعفين کمک مي‌کردند.

وي ادامه داد: امام تحول در ارزش‌هاي ايجاد کرده بود و ارزش در جامعه به اين بود که ساده زندگي کنند و اين هنر امام بود که توانست موفق شود.

نوه امام (ره) با اشاره به آزادي به عنوان يکي ديگر از آرمان‌هاي ملت ايران، گفت: آزادي تا جايي که مخل حقوق و آزادي ديگران نباشد آرمان ملت ما بوده و هست.

وي با بيان اينکه امام با فرياد آزادي‌خواهي به ميان مردم آمد اظهار داشت: اينکه بايد به آزادي‌خواهي و استقلال طلبي نزديک شويم از تاکيدات امام است و امام تاکيد داشتند هرچقدر به آزادي و استقلال‌طلبي نزديک‌تر شويم به حکومت اسلامي نزديک‌تر شده‌ايم. 

سيد علي خميني با بيان اينکه کساني که حجت دارند از آزادي بيان نمي‌ترسند،‌تصريح کرد: برخي خيال مي‌کنند که عبارت‌ آزادي بيان از غرب آمده است در حالي که اين تعبير از اسلام و امام است چون امام تاکيد داشت که هيچکس حق ندارد آزادي را از جامعه سلب کند.

وي با بيان اينکه آزادي‌خواهي آرمان ملت ما است پس انقلاب هنوز زنده است خاطرنشان کرد: توجه به راي مردم در جامعه اسلامي بسيار مهم است و امام راي مردم را ميزان و رهبري حق‌الناس تعبير کرده‌اند، ميزان به اين معني است که همه چيز با آن سنجيده مي‌شود و همچنين حق‌الناس به اين معنا است که حق مردم است و اين ظرفيتي است که به مردم اجازه حضور در انتخابات داده شده است؛ حق‌الناس يعني ريشه انتخابات و بازگشت به راي عمومي در شرع و دين ما است.

سيد علي خميني با بيان اينکه چقدر ولايت فقيه را تخريب کرده و مي‌کنند، گفت: اينها ولايت فقيه و نقش آن را نفهميدند.

يادگار حضرت امام (ره) همچنين در همين راستا ضمن بيان اينکه چقدر شخص ولي فقيه و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي را تخريب مي‌کنند تصريح کرد: ما به وجود ايشان افتخار مي‌کنيم و از بن دندان معتقديم بعد از انقلاب هيچ شخصي نتوانسته است جاي امام را بجز ايشان پر کند.

وي افزود: چقدر خواستند رهبري را تخريب کنند در حالي که عزت در دست خداوند است. افتخار ما است فردي در حکومت است که وقتي در خبرگان مي‌خواهند ولايت جامعه را به ايشان بسپارند و از ايشان براي اين امر درخواست مي‌کنند نه از باب تعارف اين پيشنهاد را پس مي‌زند.

سيد علي خميني ضمن اشاره به جنگ قدرت در ساير کشورهاي جهان گفت: اين اتفاق مجلس خبرگان را اگر با رياست‌هاي ظاهري دنيا قابل مقايسه نيست که مي‌بينيم چقدر براي کسب يک مقام دنيايي زودگذر تخريب و خرج مي‌کنند.

يادگار حضرت امام (ره) تاکيد کرد: ما افتخار مي‌کنيم فردي در راس حکومت است که از بن دندان مقام را پس مي‌زند.

وي با اشاره به مبارزه با اشرافيت به عنوان يکي از آرمان‌هاي انقلاب اسلامي تصريح کرد: يکي از آرمان‌هاي اساسي ملت مبارزه با اشرافيت است و بايد ساده‌زيستي يک ارزش تلقي شود نه آنکه فردي در زندگي خود دنبال تجمل و مظاهر دنيا برود.

سيد علي خميني با بيان اينکه بايد از اميرالمومنين ياد بگيرند خطاب به مسئولان گفت: فارغ از اينکه ايشان امام و رئيس جامعه بودند حکومت‌شان از حکومت‌هاي شما بسيار وسيع‌تر بود و از لحاظ قدرت ظاهري هم از همه شما قدرتمندتر بودند اما مي‌گفتند آيا خودم را قانع کنم که بگويم اين اميرالمومنين است ولي با مردم در دشواري‌هايشان همراه نباشم؟

يادگار حضرت امام (ره) با تاکيد بر اينکه امام خميني (ره) با اين سيره و روش‌ها انقلاب کرد گفت: امام مي‌فرمود اگر بخواهيد در برابر باطل بايستيد و از حق خود دفاع کنيد خود را به ساده‌زيستي عادت دهيد و از تعلق قلب به مال و منال و جاه و مقام بپرهيزيد.

وي افزود: چقدر مورخين و انقلابيون ما قبل از انقلاب به اشرافي‌گري و فسادهاي زمان شاه اعتراض مي‌کردند و قرار بود ارزش‌هاي ما عوض شود و يک موي کوخ نشينان را با کاخ کاخ نشينان عوض نکنيم و نگاه‌مان به مستضعفين باشد و بدانيم هر وقت مشکلي براي جمهوري اسلامي پديد آمده مستضعفين وارد صحنه شد و از ميهن دفاع کرده‌اند.

سيد علي خميني ضمن تاکيد بر اينکه اين صحبت‌ها خطاب به مردم عادي نيست، تصريح کرد: مخاطب اصلي ما کساني هستند که در قدرت و مسئوليت قرار دارند و خطاب به آنها مي‌گوييم شما که نمي‌توانيد همه مشکلات مردم را حل کنيد لااقل طوري زندگي کنيد که مردم با ديدن شما باري بر مشکلاتشان افزوده نشود.

يادگار حضرت امام (ره) با اشاره به زندگي و سيره بنيان‌گذار انقلاب اسلامي، گفت: هيچ کس اعم از دشمنان قسم خورده تا دوستان امام در اين ترديد نکرده که ايشان در زندگي‌اش و نه در روحيه‌اش قبل، حين و پس از انقلاب تغييري ايجاد نشد و از مال دنيا به دو دست لباس اکتفا کرده بودند.

وي با بيان اينکه امروز دنيا هم ديگر اين تجملات را نمي‌پسندد گفت: دنيا 20 سال پيش در اين وضع بود و سالهاست که از اين شيوه مديريت عبور کرده و ما عقب مانده‌ايم.

سيد علي خميني افزود: سقوط نظام شاهنشاهي تبعيض بود و مردم ممکن است فقر را تحمل کنند ولي تاب تبعيض را ندارند.

يادگار حضرت امام (ره) در پاسخ به برخي توجيهات با اين عنوان که ثروت شخصي من مال خودم است، گفت: اسلام با ثروت مشکلي ندارد مهم اين است که چگونه زندگي مي‌کنيم مردم به اين نگاه نمي‌کنند که سند خانه شما به اسم چه کسي است و به اين نگاه مي‌کنند که شما چگونه زندگي مي‌کنيد.

وي با اشاره به ساده‌زيستي رهبر انقلاب به بيان خاطره‌اي از پدرشان پرداخته و گفت: زندگي رهبر نيز ساده است و پدر ما يکبار مي‌گفت گاها که من به خانه آقاي خامنه‌اي مي‌رفتم فرشي که در زير پايشان بود طوري بود که من به موکت پناه مي‌بردم.

سيد علي خميني در عين حال با تاکيد بر اينکه بسياري از مسئولان جمهوري اسلامي ساده زيستي را رعايت مي‌کنند و اين را در جايگاه‌هايي چون رياست جمهوري نيز ديده‌ايم گفت: نبايد فکر کنيم که تجملات ارزش است چون نه در نگاه مردم و نه در نگاه دنيا امروز تجملات ارزش نيست و بايد ملت خود را دريابيم و در کنارشان باشيم و از تبعيض‌ها کم کنيم.

يادگار حضرت امام (ره) با اشاره به اينکه يکي از خيانت‌هاي بزرگ منافقين به نظام اين بود که باعث ايجاد جو امنيتي در کشور شدند،گفت: دغدغه بازگشت به ميان مردم وجود دارد و اين از آرمان‌هاي اساسي مردم ما بود.

وي افزود: اگر اين آرمان‌ها هنوز زنده است نشان مي‌دهد که انقلاب ما هنوز پويا و بالنده است.

سيد علي خميني با تاکيد بر اينکه يکي از مهمترين مسائلي نوع مواجهه ما با 22 بهمن است، گفت: دشمنان براي نااميد کردن ما برنامه‌هاي زيادي دارند ولي هر سال در 22 بهمن مردم به ميدان‌هاي سراسر کشور مي‌آيند و علاوه بر نااميد کردن دشمنان خارجي دوستان داخلي و خارجي را اميدوار مي‌کنند.

يادگار حضرت امام (ره) افزود: مردم با همه دل نگراني‌ها وقتي اصل نظام مطرح است در صحنه حاضر مي‌شوند و بايد سعي کنيم در داخل کمترين انشقاق را داشته و جذب حداکثري داشته باشيم.

وي با تاکيد بر اينکه کساني که اعتراضات ملت را قيام ناميدند 22 بهمن را ببينند و بگويند اسم اين حضور را چه مي‌خواهند بگذارند تصريح کرد: حضور ملت در 22 بهمن به معني تاييد عملکرد دولت، مجلس و قوه قضاييه نيست و حضور مردم براي اسلام و جمهوري اسلامي بوده، هست و خواهد بود.

انتهاي پيام/


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.