مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 57
بازديد امروز: ۹۶۱
بازديد اين ماه: ۶۲۲۶۷
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۲۷

بيانيه 43 تن از وزرا و معاونان دولت‌هاي نهم و دهم در انتقاد از رفتارهاي اخير رئيس‌جمهور سابق

بيانيه 43 تن از وزرا و معاونان دولت‌هاي نهم و دهم در انتقاد از رفتارهاي اخير رئيس‌جمهور سابق

تاريخ: 23/1/1397
کد خبر: 18407
جمعي از وزرا و معاونان رئيس دولت‌هاي نهم و دهم، با انتشار بيانيه‌اي، ضمن دعوت از محمود احمدي‌نژاد براي بازگشت به آرمان‌هاي امام و انقلاب، از برخي رفتارهاي اخير وي انتقاد کردند.

ه گزارش گروه سياسي خبرگزاري فارس، در اين بيانيه که 43 تن از وزرا و معاونان رئيس دولت‌هاي نهم و دهم آن را امضا کرده‌اند، از نامه‌پراکني‌هاي غيرمتعارف، طرح خواسته‌هاي غيرقانوني مانند برگزاري زودهنگام انتخابات رياست جمهوري و مجلس شوراي اسلامي، تضعيف نهادها و ارکان نظام اسلامي به بهانه نقد و اصلاح‌گري، عدم ترجيح مصالح ملي بر مسائل شخصي و گروهي مانند تکرار موضوع "مهندسي انتخابات" در حالي که کليدواژه نارواي عوامل فتنه در سال 88 بود، التهاب‌آفريني در جامعه، خودحق‌پنداري و استفاده از شيوه‌هاي خارج از روال قانوني که موجب خسارت به کشور و مردم است، فاصله‌گرفتن از شعارهاي انقلابي که مبناي ميثاق و رأي مردم بود، انقلابي‌نمايي به جاي انقلابي‌گري و استفاده ابزاري از عدالت، تکرار ادعاهاي بي‌اساس فتنه‌گران و رسانه‌هاي معاند و ضد مردمي، پيش‌بيني بي‌پايه در مورد اتفاقات و تحولات آتي، انتقاد شده و از رئيس‌جمهور سابق دعوت شده تا به آرمان‌هاي امام و انقلاب بازگردد.

متن کامل اين بيانيه که نسخه‌اي از آن در اختيار خبرگزاري فارس قرار گرفته، بدين شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

شکر و سپاس به درگاه ايزد منان که به‌رغم تمامي مشکلات، تهديدها، تحريم‌ها و اقدامات خصمانه، به اذعان همگان، انقلاب اسلامي در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي، از چنان اقتدار و صلابتي برخوردار است که آمريکاي جهانخوار، صهيونيسم جنايتکار و ارتجاع عرب را در مواجهه با نظام اسلامي مستأصل نموده است.

آرمان‌هاي والاي امام خميني (قدس سره) و ارزش‌هاي انقلاب همچون استقلال، آزادي، مردم‌سالاري ديني، عدالت‌طلبي، حمايت از محرومان و مظلومان، و ظلم‌ستيزي، همچنان زنده و الهام‌بخش است و پرچم پرافتخاري که امام و شهداي گرانقدر برافراشتند همچنان با عزت در دست باکفايت خلف صالح امام و فرزندان برومند انقلاب، در اهتزاز است. جمهوري اسلامي توانسته است هم بر هجمه‌هاي سنگين نظير کودتا، منازعات قومي و مذهبي، ترورها، جنگ تحميلي و فتنه‌هاي رنگين فائق آيد و هم دستاوردهاي چشمگيري در فراهم‌ساختن زيرساخت‌هاي عمراني، رفاهي، آموزشي، بهداشتي و ارتباطات، و نيز رشد علم و فناوري در حوزه‌هاي گوناگون از جمله صنايع هسته‌اي، دفاعي و موشکي، نانو، هوافضا، ماهواره، بيوتکنولوژي، سلول‌هاي بنيادين و پزشکي داشته باشد.
اين توفيقات در پرتو عنايات حضرت حق‌تعالي، توجهات حضرت ولي‌عصر(عج)، رهبري الهي دو امام بزرگوار انقلاب، مجاهدت نيروهاي انقلابي و مشارکت مردم عزيز حاصل شده است. تجربه چهار دهه گذشته ثابت کرده که به هر ميزان، التزام به مباني اسلام ناب، آرمان‌هاي انقلاب، مديريت جهادي و ولايت‌پذيري بيشتر بوده، در خدمت به مردم و نيز در سياست خارجي و تعاملات جهاني، موفقيت‌هاي شايان توجهي حاصل شده است و هرگاه فاصله‌گرفتن از اين مباني و دلدادگي به نسخه‌هاي ليبرالي و نيز کم‌توجهي به منويات رهبري بر انديشه و مرام دست‌اندرکاران امور غلبه يافته است، حرکت پرشتاب و رو به پيشرفت کشور کند شده و معضلات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي افزون شده است. يک دليل روشن بر اين حقيقت، اوضاع فعلي است که در کنار نقاط قوت و اقتدار نظام اسلامي در دفاع از امنيت و آرامش کشور و تقويت جبهه مقاومت که منجر به پيروزي بزرگ در سوريه و عراق و فروپاشي دولت خودخوانده داعش و تضمين منافع ملي شد، متأسفانه شاهد شرايط نامناسب اقتصادي مردم و مشکلات معيشتي طبقات ضعيف و متوسط جامعه هستيم که بخش عمده آن نتيجه پنج سال رويکرد نادرست برخي دولتمردان ليبرال‌منش است که اينک بي‌تدبيري، کم‌تحرکي و ضعف مديريت‌شان زبانزد عام و خاص شده و قابل کتمان و توجيه نيست.

شعارها و وعده‌هاي بر زمين‌مانده و فرصت‌سوزي‌ها، اشرافي‌گري و روحيه امتيازطلبي، وام‌ها و حقوق‌هاي نجومي، بي‌توجهي به ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي داخلي و تضعيف توليد ملي، رکود و بيکاري، کاهش ارزش پول ملي و نوسانات نرخ ارز، منزوي‌ساختن نيروهاي جهادي و سرمايه‌هاي انساني کشور، دامن‌زدن به دوقطبي‌هاي کاذب، حاشيه‌سازي و القائات ناصواب در حوزه‌هاي اعتقادي و فرهنگي، تحقير منتقدان و دلسوزان، زير سؤال بردن اقدامات ارزنده و خدمات ماندگار خادمان مردم، فرافکني ضعف‌ها، پذيرش و عمل به نسخه‌هاي اقتصادي، آموزشي، فرهنگي و اجتماعي غرب همچون سند 2030 و ...، بخشي از نتايج بي‌تدبيري‌هاست. البته اين ايرادات، نافي اقدامات مفيد و خدمات دولت و مديران نيست و اميدواريم دولت با بهره‌گيري از تجربه ناخوشايند اعتماد به بيگانگان در موضوع برجام و تغيير نگاه و رويکرد از خارج به توانمندي‌ها و ظرفيت‌هاي داخلي و تدبير و درايت، ضمن رفع موارد مذکور به گره‌گشايي از مشکلات و خدمت به مردم و رشد و تعالي کشور، موجبات اميد و سرزندگي را فراهم نمايد.

رفع فقر، فساد، تبعيض و تسهيل خدمت خالصانه و صيانت از کرامت انساني و پاسخگويي به مطالبات بحق مردم که از آرمان‌هاي بلند انقلاب است منوط به همت و مجاهدت هماهنگ قواي سه‌گانه و ساير ارکان نظام و دستگاه‌هاي حاکميتي است. دستگاه قضائي در تحقق عدالت، احياي حقوق مردم و مبارزه با ظلم و فساد، رسالت سنگيني بر عهده دارد.

از سوي ديگر در شرايطي که بيش از پيش همبستگي ملي، وحدت نيروهاي متعهد براي پاسخگو کردن و تصحيح رويکرد دولت و حفظ نظام اسلامي در برابر صف‌آرايي بي‌سابقه استکبار و ايادي منطقه‌اي ضروري است، مع‌الاسف شاهد برخي مواضع و رفتارهاي ساختارشکنانه رئيس دولت نهم و دهم هستيم که نه‌تنها خدمات گسترده مديران و نيروهاي متخصص، ولايتمدار و مردمي دولت‌هاي مذکور را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد بلکه با مخالف‌خواني، به‌نوعي زمينه را جهت جولان عوامل فتنه و دشمنان خارجي براي تخطئه نظام و آسيب به منافع مردم فراهم کرده است.

نامه‌پراکني‌هاي غيرمتعارف، طرح خواسته‌هاي غيرقانوني مانند برگزاري زودهنگام انتخابات رياست جمهوري و مجلس شوراي اسلامي، تضعيف نهادها و ارکان نظام اسلامي به بهانه نقد و اصلاح‌گري، عدم ترجيح مصالح ملي بر مسائل شخصي و گروهي مانند تکرار موضوع "مهندسي انتخابات" در حالي که کليدواژه نارواي عوامل فتنه در سال 88 بود، التهاب‌آفريني در جامعه، خودحق‌پنداري و استفاده از شيوه‌هاي خارج از روال قانوني که موجب خسارت به کشور و مردم است، فاصله‌گرفتن از شعارهاي انقلابي که مبناي ميثاق و رأي مردم بود، انقلابي‌نمايي به جاي انقلابي‌گري و استفاده ابزاري از عدالت، تکرار ادعاهاي بي‌اساس فتنه‌گران و رسانه‌هاي معاند و ضد مردمي، پيش‌بيني بي‌پايه در مورد اتفاقات و تحولات آتي، حال آنکه در گذشته نيز در مواردي از رخدادهايي سخن گفته شد که هرگز تحقق نيافت.

اينک خير و مصلحت ايشان را در بازگشت به آرمان‌هاي امام و انقلاب مي‌دانيم که اهم آن تقواي الهي، ولايت‌پذيري و خدمت خالصانه به مردم است و خاستگاه اقبال مردم به وي در سال 84 بوده است.

در پايان با الهام از سخن امام که فرمود: «در کشور اسلامي، بن‌بست وجود ندارد» به ملت ايران نويد مي‌دهيم که با بصيرت، همدلي و انسجام ملي، تحت زعامت رهبر حکيم و فرزانه انقلاب حضرت امام خامنه‌اي (مدّ ظله‌العالي)، چالش‌ها را پشت سر نهاده و در مسير پيشرفت و عدالت آينده روشني را براي کشور ترسيم خواهيم کرد.

و آخر دعوانا أن الحمدلله رب العالمين
والعاقبة للمتقين

1397/01/23

 

جمعي ازوزراء و معاونان رئيس جمهور در دولت نهم و دهم:

1-مرتضي بختياري (دادگستري)
2-مهرداد بذرپاش (سازمان ملي جوانان)
3-محمود بهمني (بانک مرکزي)
4- اميرمنصور برقعي (سازمان مديريت و برنامه‌ريزي)
5- رضاتقي‌پور (ارتباطات و فناوري اطلاعات)
6- حميدرضا حاجي‌بابايي(آموزش و پرورش)
7- سيد محمد حسيني (فرهنگ و ارشاد اسلامي)
8- سيد شمس‌الدين حسيني (امور اقتصادي و دارايي)
9-صادق خليليان (جهاد کشاورزي)
10-کامران دانشجو (علوم، تحقيقات و فناوري)
11- پرويز داوودي (معاون‌اول رئيس دولت نهم)
12- مجيد دوستعلي (هيئت دولت)
13- محمدمهدي زاهدي (علوم، تحقيقات و فناوري)
14- مسعود زريبافان (بنياد شهيد و امور ايثارگران)
15- محمد سليماني (ارتباطات و فناوري اطلاعات)
16- محمدحسين صفارهرندي (فرهنگ و ارشاد اسلامي)
17- زهره طبيب‌زاده نوري (مرکز امور زنان و خانواده رياست جمهوري)
18- محمدحسن طريقت منفرد (بهداشت، درمان و آموزش پزشکي)
19- عليرضا طهماسبي (صنايع و معادن)
20- محمد عباسي (ورزش و وزير تعاون)
21- فريدون عباسي (سازمان انرژي اتمي)
22- ابراهيم عزيزي (توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري)
23- عليرضا علي‌احمدي (آموزش و پرورش)
24- محمد علي‌آبادي (سازمان تربيت بدني)
25- مهدي غضنفري (صنعت، معدن و تجارت)
26- محمود فرشيدي (آموزش وپرورش)
27- لطف‌الله فروزنده (منابع انساني و معاون امور پارلماني رياست جمهوري)
28- رستم قاسمي (نفت)
29- منوچهر متکي (امور خارجه)
30- صادق محصولي (وزارت کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي)
31- عبدالرضا مصري (وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي)
32- حيدر مصلحي (اطلاعات)
33- مصطفي محمدنجار (دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و وزارت کشور)
34- محمدجواد محمدي‌زاده (محيط زيست)
35- سيد محمدرضا ميرتاج‌الديني (پارلماني)
36- مسعود ميرکاظمي (بازرگاني و نفت)
37- محمد ناظمي اردکاني (تعاون، کار و رفاه اجتماعي)
38- مجيد نامجو (نيرو)
39- فاطمه واعظ جوادي (محيط زيست)
40- احمد وحيدي (دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح)
41- مرضيه وحيددستجردي (بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکي)
42- سيد مهدي هاشمي (کشور)

43- اسدالله عباسي (تعاون، کار و رفاه اجتماعي)


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.