مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 13
بازديد امروز: ۳۶۸۱
بازديد اين ماه: ۵۷۹۲۷
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۵۱

سخنراني موسي قرباني در نشست « ميز توسعه قاينات » (13/2/1397)

سخنراني موسي قرباني در نشست « ميز توسعه قاينات » (13/2/1397)

تاريخ: 13/2/1397
کد خبر: 18408
بيائيد يک بار هم که شده به خودمان جرأت و جسارت بدهيم و فرياد بکشيم بر سر کساني که غير از تخريب ديگران هنري ندارند.

روز پنجشنبه 13/2/1397 شوراي اسلامي شهر قاين براي نشستي تحت عنوان « ميز توسعه قاينات » از من دعوت شده بود و براي شرکت در اين جلسه به قاين رفتم .

   عليرغم اينکه از دو ماه قبل اين جلسه براي ساعت 9 صبح هماهنگ شده بود اما روز چهارشنبه 12/2/97 اعلام شد معارفه فرماندار جديد ساعت 8 و نيم صبح است ولي من راس ساعت 9 صبح در محل شورا حاضر شدم ، آقاي مسعودي هم دقايقي بعد آمد و با تاخير آقايان اصفهاني و اميني هم آمدند و ساعت 10 صبح مذاکرات جدي شروع شد.

   بقيه مدعوين حضور نيافتند ار دعوت شدگان آقايان رحماني ، فلاحتي، فرماندار و اسماعيلي در قاين بودند ولي در جلسه حاضر نشدند . در فرودگاه بيرجند آقاي فلاحتي را ديدم گفت مي خواستم بيايم ولي جلسه معارفه مانع شد من هم در جواب ايشان گفتم جلسه شورا تا 12 ظهر ادامه داشت در حالي که جلسه فرمانداري ساعت 10 و نيم تمام شد و اگر تصميم داشتيد ميامديد.

   در هر حال جلسه برگزار شد و عليرغم اشکالاتي که بر نحوه دعوت و ... داشتم که در جلسه به اعضاي شورا گفتم بموقع شرکت کردم و از اين اقدام شوراي شهر به نوبه خودم تشکر ميکنم .

سخنراني موسي قرباني در نشست ميز توسعه قاين (13/2/1397)

   ضمن تشکر از کساني که که پا پيش گذاشتند ودر فضاي بسيار ناپسندي که افرادي بسيار معدود و محدود و البته با پشتيباني و موافقت صاحبان قدرت در منطقه ايجاد کرده اند ميخواهند دم از توسعه بزنند .

   اينجانب ضمن حمايت صد در صد از هرگامي که در جهت توسعه ، رفاه ، اشتغال و کار آفريني براي منطقه قاينات و زيرکوه برداشته شود باستحضار حضّار و بانيان اين نيّت نيکو ميرسانم تحقق اين هدف ارزشمند مستلزم پيش نياز هائي است که اگر فراهم نشود هر گونه اقدامي با مانع مواجه و ابتر باقي خواهد ماند و کلاه کساني هم که فکر ميکنند خواهند توانست از نمد اين نشستها ، کلاهي براي خود کلاهي بسازند را چنان باد خواهد برد  که تا سالها بايد به دنبال آن بگردند.

   برادران عزيز بايد بدانيد تا زماني که در اين ديارِ داراي تمدّن ديرينه و دارالمؤمنين عده اي مغرض و بي فرهنگ ، به سرمايه گذاران بجاي تشکر فحش و ناسزا بدهند ، افراد خدوم را خائن معرفي کنند و مورد  اقسام تهمت و افترا قرار دهند و متصديان امور و تهران نشيناني که فقط هنگام انتخابات در قاين پيدايشان مي شود ببينند و سکوت کنند ،و گاهي هم تشويق و بالاتر بلکه حمايت کنند کار بجائي نخواهد رسيد .

   برادران ارجمند خيال نکنيد با پنهان کردن واقعيت هاي موجود و ظاهر سازي و گل و بلبلي معرفي کردن فضاي منطقه واقعيت ها تغيير خواهد کرد پس بيائيد در اين جمع خودماني عيبهاي خودمان را بپذيريم و آنرا رفع کنيم . بيائيد يک بار هم که شده به خودمان جرأت و جسارت بدهيم و فرياد بکشيم بر سر کساني که غير از تخريب ديگران هنري ندارند.   

   دوستان ارجمند خيال نکنيد از خودم سخن ميگويم، گرچه بيشترين تخريب ها و توطئه ها را تحمل کرده و هنوز هم تحمل مي کنم ، بلکه از سرمايه گذاراني ميگويم که فقط از خواجه حافظ شيرازي ناسزا نشنيده اند ، از کارآفريناني مي گويم که از ديار دور آمده و پولشان را براي اشتغال جوانان ما هزينه مي کنند و يک روز به دادگاه کشيده مي شوند و يک روز در رسانه ها به باد انتقاد گرفته مي شوند و روز ديگر...

   از جرياني ميگويم که وقتي نتوانستند از پروژه مهم فولاد بهره برداري انتخاباتي کنند عبا پوشيدند و به تهران رفتند و به مسؤلين ذيربط توصيه کردند که همانگونه که مخازن هسته اي اراک را سيمان ريختند فولاد قاين را سيمان بريزيد.

   از کساني مي گويم که وقتي از فولاد نچريدند موضع عوض کردند و به اذيت و آزار پرداختند.

   پس دوستان عزيز بيائيد اين حرفهاي تلخ را در اين جمع محدود بشنويد و براي آن چاره اي بينديشيد تا کارآفرينان با آغوش بازِ مردم و مسؤلين منطقه مواجه شوند ، احترام ببينند و تشکر ، و خود راغب به سرمايه گذاري بيشتر شوند و ديگراان را ترغيب به اين کار کنند.

   اما برخي از آنچه بايد بشود تا توسعه تحقق يابد به شرح زير :

1 – اصلاح خواص منطقه

   در همه عرصه هاي کشور اگر خواص همراهي نکنند و اصلاح نشوند يا اصلا راه بجائي نخواهد برد يا چنان کار سخت و دشوار خواهد شد که مستلزم هزينه هاي غير قابل تأمين باشد ، ديار ما نيز از اين قاعده مستثني نيست ودر اينجا درد دل فراوان است و فرصت اندک .

فقط بطور اجمال عرض کنم برخي خواص و بزرگان منطقه فقط سنگ اندازي مي کنند و همه چيز را با ترازوي منافع خود مي سنجند، براي باقيماندن درمنصب حاضرند هر کاري بکنند ،به هر کس و ناکسي متوسل شوند ، خود را خوار و ذليل اين و آن کنند تا براي ماندن آنان گامي بردارند.

   در چنين شرائطي اين افراد قطعا به دنبال خوشايند عاملين ابقاء خود خواهند بود نه توسعه منطقه و اگر مصلحت بود مصاديق زيادي براي اين موضوع ذکر ميکردم.

2 – فرهنگي شدن مدعيان فرهنگ و قلم به دست

   شايد اگر رسانه هاي بومي را ورق بزنيد يا گشت و گذاري در فضاي مجازي بکنيد کمتر نشريه و کانالي را ببينيد که فاقد تهمت و نيش وکنايه باشد ، تا کنون اين افراد کمتر گزندي از ناحيه مقامات سياسي ، امنيتي ، فرهنگي و قضائي ديده اند ، و جالبتر اينکه اگر حرف بزني با تحريف اين قلم بدستان و گزينش و سانسور مواجه مي شويد و اگر حرف نزنيد جاي خالي برايت در کنار عکسها تعبيه مي کنند و باز تو را سيبل تهمت و افترا قرار مي دهند.

   آنچه غم بار تر از اين حرفهاست سکوت مرگباري است که متصديان امور را فرا گرفته، هيچ کسي سخني نميگويد که مبادا از محبوبيتش کاسته شود و حمايت تخريب چي ها را از دست بدهد.

   اگر يک نفر پيدا شود و بخواهد مانع اقدامات تخريبي شود مورد تاخت و تاز قرار مي گيرد و اگر يک نفر به دست عدالت سپرده شود همه شفيع او مي شوند .

3 – ايجاد فضاي سپاسگزاري به جاي تخريب

   متأسفانه نگرش هاي سياسي باعث گرديده برخي افراد نه تنها مايل با سپاسگزاري از خدمت و خدمتگذار نباشند بلکه اساسا با رويه تکذيب منکر همه چيز مي شوند و جالب است که همين افراد گاهي کارهاي نشده و نکرده را براي خود و دوستانشان معرفي و بزرگنمائي مي کنند.

اي کاش مي شد برخي صفحات نشريات ، فضاي مجازي ، خطبه هاي نماز جمعه ، سخنراني هاي مجالس و محافل را در اينجا بازخواني کنيم تا بيشتر درک کنيم که عده اي مغرض و برخي ساده لوحان تحت تأثير آنان چه بر سر منطقه آورده اند .

   آيا واقعا هيچ کار مثبتي که قابل تشکر باشد در منطقه انجام نشده است يا چون رقيب ما انجام داده است زبانمان به تشکر از او نمي چرخد .

   اگر ميخواهيم راه توسعه بازتر شود قفل ناسپاسي را بشکنيم و زبان به سپاس بگشائيم تا خداوند نعمتش را بر ما بيافزايد که « لان شکرتم لازيدنّکم » 

4 – پايان دادن به سياسي کاري ها

   دوستان عزيز همه شما بخوبي ميدانيد که در همه جاي کشور کارهائي آغاز شده که عليرغم تلاش همه دولتمردان به سرانجام نرسيده است مثل بزرگراه تهران شمال ، يا کارهائ بزرگي شده است که برخي با آن موافق نبوده اند مثل مسکن مهر، آيا بايد تا قيام قيامت مخالفين اين موضوعات را چماق کرده و بر سر ديگران بکوبند ؟

   مطمئن باشيد تا زماني که نگاه سياسي به توسعه و عمران باشد دم از توسعه زدن تلاش مذبوحانه خواهد بود. تا کي بايد يک پروژه اي که دو دهه قبل قرار بوده انجام شود و نشده است چماق باشد و بر سر اين و آن بخورد؟

   تا کي قرار است در مورد الحاق به خراسان جنوبي که کار بزرگي بود سوء استفاده سياسي شود ؟ و آيا اساسا از اين سياسي کاري ها سودي عايد مردم مي شود؟

   اگر اين کار خطا بوده بسم الله کار را يکسره کرده و اصلاحش کنيد وگرنه دست از شايعه پراکني برداريد و از بستر ايجاد شده در استان جديد بهرمند شويد.

5 –حرکت در چارچوب سند توسعه دو شهرستان و در صورت لزوم اصلاح آن

   دوستان عزيز بيائيد از برنامه ريزانِ  بومي و حتي غير بومي دعوت کنيم و برنامه هاي دراز مدت و کوتاه مدت در چارچوب سند توسعه مصوب ، براي منطقه تعريف کنيم و همگان در تدوين آن مشارکت کنيم و متعهد شويم هر طيف و جناحي مسؤليتي به عهده گرفت براي تحقق آن تلاش کند . و اگر سند توسعه نياز به اصلاح دارد در اصلاح آن بکوشيم و پيشنهادات کارشناسي ارائه دهيم.

    اينجانب با برگزاري همايش قائن شناسي در سال 1377 يک برنامه ريزي براي توسعه قاينات کردم ، قطعا نيروهاي متخصص و برنامه ريز ، امروز به مراتب بيشتر از سال 1375 است که من راهي مجلس شدم مع الوصف مفتخرم بگويم به تمام اهداف تعريف شده در بيانيه پاياني همايش در دوره مسؤليت خود رسيدم هر چند در آن زمان طرح برخي موارد به رؤيا شبيه بود. که در پايان سخنم به اين بيانيه اشاره خواهم کرد. 

6 –استمداد از همه توانمندان با زير پا گذاشتن نفس امّاره

   بايد کاري کرد که مردم از ديدن عکس جمعي ما در کنار همديگر و همراه مسؤلين کشور خوشحال شوند نه اينکه اين صحنه ها را تحمل نکنيم . متأسفانه زماني اين مصيبت تأسف بارتر مي شود که يک مسؤولي بگويد چون فلاني حضور دارد کاري نمي کنم که بنام او تمام خواهد شد. يا تا ميتوانند براي به ثمر نشستن يک پروژه کارشکني کنند که به نام فلاني تمام خواهد شد.

دوستان عزيز کارشکني در مورد فولاد که تقريبا عمومي شده است از اين قبيل است ، کارشکني در مورد زمين دانشگاه آزاد در زمان تأسيس دانشگاه که زمين 60 هکتاري رها و در زمين 7 هکتاري احداث شد نمونه ديگري از اين موارد است. و نمونه هاي فراواني در اين زمينه وجود دارد که نه فرصت بيان آن هست و نه مصلحت.

7– مقدّم داشتن منافع شخصي بر منافعي شخصي

دلسوزان مردم کساني هستند که از جيبشان و آبرويشان براي مردم ومنطقه هزينه کنند ،  نه کساني براي خود جيب دوخته اند.و قاينات را پله اي براي رسيدن به منافع خود قرار داده اند .

خيرخواهان منطقه کساني هستند که قبل و بعد انتخابات براي منطقه دل مي سوزانند و در کنار مردم هستند نه کساني که هنگام انتخابات پيدا مي شوند و پس از انتخابات غيبشان مي شود.

طرفداران واقعي مردم کساني هستند که فقط به خدمت به مردم بيانديشند نه کساني که از انواع تهديد و تطميع و باج دادن براي باقي ماندن بر صندلي رياست استفاده مي کنند و آبروي مسؤليت ها و جايگاه ها را برده اند با رفتارهاي زشت و سخيف خود برده اند.

8 – آتش بس نسبت به هرگونه تهمت و تخريب  

   دوستان عزيز هيچ انسان شريفي از کنار گذاشتن تهمت و افترا به ديگران ضرر نمي کند و هيچ انسان متديني از تهمت زدن به ديگران نفعي نمي برد و از تخريب ديگران آباد نمي شود . پس اگر کساني همچنان خواهان تخريب و تهمتند بدانند که ضمن اينکه  شرافت و ديانت  منافع شخص خخود را هدف قرار داده اند ، تشويق خناسان يا فروش نشريه خود را ( که هدف از تخريب هاست) بر توسعه منطقه مقدم ميدارند.

متأسفانه برخي ملاک هاي ارزيابي را اشخاص قرار داده اند نه ارزش ها، به همين جلسه نگاه کنيد اگر  شرکت نمي کرديم ، قلم ها فعال شده وبا ارزش معرفي کردنِ شرکت در اين نشست ، فرياد مي زدند که به منافع منطقه اهميت نداده ايم و تا مي توانستند تخريب مي کردند اما حالا که چهره هاي محبوب اين آقايان شرکت نکردند قلم ها خواهد شکست و کسي نفس نخواهد کشيد وشرکت در اين نشست بي اهميت معرفي خواهد شد. 

اين داستان به همينجا ختم نميشود و مصاديق فراواني دارد که اگر فرصت بود بيان مي کردم. در اينجا متن بيانيه همايش قاين شناسي را عينا منعکس ميکنم . والسلام

 

گزيده اي ازبيانيه پاياني همايش قاين شناسي

 1. ايجادمراکز علمي ، فرهنگي، مذهبي وگسترش امکانات تفريحي مورد علاقه مردم بويژه جوا نان که بسيار ضروري بوده وبايدموردتوجه مسئولين قرارگيرد.
 2. تاسيس مراکزآموزش عالي متناسب بانيازهاوشرايط منطقه بنحوي که تامين کننده نيروي انساني متخصص مورد نياز باشد
 3. پيشينه فرهنگي پربارمنطقه نيازبه حراست وپاسداري دارددراين راستا ايجادمرکز قاين شناسي وتاسيس موزه مردم شناسي مي تواند ازعوامل تاثيرگذارباشد.
 4. باتوجه به پراکندگي جمعيت توسعه خوابگاههاي شبانه روزي درمراکز بخش ودهستانهاضروري بنظرمي رسد.
 5. شهرستان قاينات بدليل استعدادهاي زياد، نيازمند راه اندازي ادارات صنايع ومعادن وميراث فرهنگي و... مي باشد.
 6. ازآنجايي که اکثرمردم اين شهرستان کشاورزند برنامه ريزي درجهت توسعه کشاورزي وتوجه خاص به دو محصول مهم واستراتژيک زعفران وزرشک ازجمله بيمه وايجادصنايع تبديلي وخريد تضميني مي تواند از مهاجرت مردم جلوگيري کند.
 7. نظربه ايجادصنايع سيمان ونيروگاه وگسترش صنايع ديگرگازرساني به منطقه بايداز شتاب بيشتري برخوردار گردد.
 8. داشتن راههاي مناسب ارتباطي بوِيژه راه آهن بايدبه گونه اي احداث شودکه ازشهرهاي جنوب خراسان ازجمله قاين درمسيرآن قرارگيرد.
 9. قاينات با افغانستان مرزطولاني داردايجادتاسيسات مستقل گمرکي درشهرستان ضروري ولازم است.
 10.  توسعه وتجهيزبيمارستان ومراکز بهداشتي درماني وتامين نيروي انساني متخصص وموردنيازازاهميت واولويت ويژه اي برخورداراست.
 11.  منطقه قاينات بدليل خطربلاياي طبيعي همچون زلزله وسيل وخشکسالي درمعرض خطرات زيادي مي باشد بنا بر اين ايجادمراکز امدادونجات وآگاهي مردم دربرابرخطرات لازم وضروري مي باشد.
 12. منابع غني ومتنوع معدني همچون مس و... سرمايه گذاري بخش خصوصي ودولتي رادراين بخش به فراموشي سپرده است.
 13.  دربخش دام ، حفظ واحياي مراتع، ايجادکشتارگاه صنعتي، کارخانه خوراک دام وکارخانه توليد لبنيات ضمن اشتغال زايي درتوسعه منطقه نقش بسزايي خواهد داشت. 
 14. جذب سرمايه گذاران وفعال نمودن بخش تعاون مي تواند دراشتغال زايي نقش موثري داشته باشد. 

ستادهمايش قاين شناسي- 2مردادماه 1377

 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.