مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 16
بازديد امروز: ۳۶۸۴
بازديد اين ماه: ۵۷۹۳۰
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۵۴

بسته پيشنهادي اروپايي‌ها به ترامپ؛ آخرين تقلا براي حفظ برجام

بسته پيشنهادي اروپايي‌ها به ترامپ؛ آخرين تقلا براي حفظ برجام

تاريخ: 14/2/1397
کد خبر: 18409
کشورهاي اروپايي در آخرين تلاش‌هاي خود براي حفظ توافق هسته‌اي برجام پيشنهاداتي را به رئيس‌جمهور آمريکا ارائه کرده‌اند

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، رويترز بامداد جمعه به نقل از منابع آگاه جزئياتي از آخرين تلاش‌هاي کشورهاي اروپايي براي قانع کردن «دونالد ترامپ»، رئيس‌جمهور آمريکا جهت ماندن در توافق هسته‌اي برجام منتشر کرد. 

۶ منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرگزاري رويترز گفته‌اند فرانسه، انگليس و آلمان به دنبال توافق سياسي جداگانه با کاخ سفيد در خصوص اعمال فشارهاي بيشترذ عليه ايران هستند. 

چندين نفر از آنها گفته‌اند درباره احتمال موفقيت‌آميز اين طرح‌ها مطمئن نيستند.

يک ديپلمات ارشد اروپايي گفت: «يک هفته فرصت داريم گفت‌وگو با آمريکايي‌ها را ادامه دهيم تا ببينيم مي‌توانيم در خصوص برجام به توافق برسيم.»

وي در خصوص اينکه آيا اين طرح براي نگاه داشتن آمريکا در برجام مثمر ثمر خواهد بود گفت: «فکر نمي‌کنم دليلي وجود داشته باشد زياد خوش‌بين باشيم.»

به نوشته رويترز، کشورهاي ايران، روسيه و چين که سه عضو غيراروپايي برجام هستند در توافق سياسي جديد مشارکتي نخواهند داشت.

 اين توافق سياسي قرار است برنامه کشورهاي اروپايي براي مهار برنامه موشکي ايران و نفوذ اين کشور در منطقه، نحوه بازرسي بازرسان بين‌المللي از سايت‌هاي ايران و چگونگي پرداختن به بندهاي زوال‌پذير برجام را براي ترامپ تشريح کنند. 

در حالي که از اختلافات اروپايي‌ها و آمريکايي‌ها کاسته شده، دو طرف هنوز بر سر نحوه تمديد برخي از محدوديت‌ها عليه برنامه هسته‌اي ايران بدون بازمذاکره در خصوص برجام اختلاف دارند. 

يک ديپلمات ارشد ديگر گفت: «به دنبال پيدا کردن فرمولي صحيح براي برآورده کردن انتظارات آمريکايي‌ها و عدم اقدام عليه توافق هسته‌اي هستيم.»

وي اضافه کرد: «شانس رسيدن به توافق را داريم، اما حتي اگر توافق هم حاصل شود، مطمئن نيستم که براي جلوگيري از خروج آمريکا کافي باشد.»

يکي ديگر از چالش‌هاي اروپايي‌ها در بسته‌اي که براي طرف آمريکايي تهيه کرده‌اند اختلافات بر سر تمايلي است که آمريکايي‌ها براي اشاره مستقيم به حق بازرسان بين‌المللي جهت دسترسي به سايت‌هاي نظامي دارند. اروپايي‌ها مي‌گويند که اين موضوع در متن اصلي برجام مستتر است. 

يک ديپلمات اروپايي گفت: «ديدگاه آمريکا اين است که بندهاي مربوط به بازرسي‌ها به اندازه کافي قوي نيستند. ما با اين ديدگاه موافق نيستيم.»

طرف‌هاي اروپايي از طرف ديگر در حال برنامه‌ريزي‌هاي اقتضائي براي حالت خروج آمريکا از توافق هسته‌اي هستند. 

نشريه «فايننشال تايمز» روز پنج‌شنبه گزارش داده بود با جدي‌‌تر شدن احتمال خروج قريب‌الوقوع آمريکا از توافق هسته‌اي با ايران، اتحاديه اروپا در حال آماده شدن براي حمايت از شرکت‌هاي اروپايي سرمايه‌گذار در ايران در برابر تحريم‌هاي آمريکا است.

گفته مي‌شود  اتحاديه اروپا «طرح‌هاي احتياطي‌اي» را آماده کرده تا در صورت خروج آمريکا از برجام، از سرمايه‌گذاري اروپايي در ايران، که سال گذشته به بيش از 20 ميليارد يورو رسيد، محافظت کند. هرچند اروپا در اين مسير «تنها چند گزينه مناسب» پيش رو دارد.

يک مقام فرانسوي به رويترز گفت: «اگر نتوانيم ترامپ را قانع کنيم که از برجام خارج نشود، بهترين راه حلي که داريم اين است که آمريکايي‌ها را مجاب کنيم تا شرايط تسهيل ادامه تجارت شرکت‌هاي ما در بخش غيرنفتي را حفظ کنند.»


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.