مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 24
بازديد امروز: ۳۶۹۵
بازديد اين ماه: ۵۷۹۴۱
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۶۵

نتايج اوليه انتخابات لبنان/ پيروزي کوبنده حزب‌الله و متحدانش

نتايج اوليه انتخابات لبنان/ پيروزي کوبنده حزب‌الله و متحدانش

تاريخ: 17/2/1397
کد خبر: 18410
نتايج غير رسمي منتشر شده از نتايج انتخابات حاکي از آن است که حزب‌الله و متحدانش به آرايي مافوق پيش‌بيني‌ها در حوزه‌هاي مختلف دست پيدا کرده‌اند.

به گزارش گروه بين‌الملل خبرگزاري فارس، روزنامه «الاخبار» لبنان جدولي را منتشر کرده و نتايج غير رسمي انتخابات پارلماني لبنان را نشان مي‌دهد؛ انتخاباتي که براي اولين بار بر اساس قانون تناسبي و پس از 9 سال، يکشنبه (ديروز/16 ارديبهشت) برگزار شد.

«نهاد المشنوق» وزير کشور لبنان نسبت مشارکت در اين انتخابات را 49.20 درصد اعلام کرد.

وبگاه «البناء» نيز در گزارشي درباره نتايج انتخابات نوشت: مقاومت، مافوق پيش‌بيني‌ها «پيروز» از انتخابات خارج شد؛ چه از نظر حجم رأي‌دهنده‌ها که در راستاي لبيک به دعوت «سيد حسن نصرالله» دبيرکل حزب الله و «نبيه بري» رئيس پارلمان بود و چه از نظر تعداد کرسي‌هايي که ليست‌هاي «الامل و الوفاء» (ليست‌هاي وابسته مقاومت) و متحدانش کسب کردند.

در ادامه اين گزارش آمده است: در مقابل مشارکت انتخاباتي در بيروت و پايتخت دوم لبنان يعني طرابلس براي جريان المستقبل (رقيب حزب‌الله) نااميدکننده بود و اين جريان بسياري از کرسي‌هايي که فکرش را هم نمي‌کرد، از دست داد. مثلا در بيروت به 9 کرسي خود از 11 کرسي نرسيد بلکه فقط 5 کرسي به دست آورد و سرنوشت کرسي ششم مجهول است و در طرابلس فقط 3 کرسي کسب کرد.

 پيروزي قاطع و کوبنده ليست‌هاي «الامل و الوفاء» و متحدان

البناء سپس نوشت: ليست‌هاي «الامل و الوفاء» و متحدان، پيروزي قاطعي در حوزه‌هاي مختلف کسب کردند و قطار انتخاباتي جنبش امل  در «المصيلح» از پيروزي کامل اين ليست‌ها در تمام لبنان خبر داد. ليست الامل و الوفاء در حوزه «جنوب سوم» با تمام 11 عضو خود از جمله «اسعد جردان» نامزد حزب قومي-اجتماعي سوريه پيروز شد. همانگونه که اين ليست در حوزه «جنوب دوم» با تمام اعضايش پيروز شد، 125624 رأي کسب کرد و «نبيه بري» رئيس پارلمان «رأي برتر» (الصوت التفضيلي) را با 39949 رأي از آن خود کرد.

حاميان مقاومت، پيامشان را فرستادند

در ادامه گزارش مذکور آمده است حاميان مقاوت حرفشان را زدند و به گزينه مقاومت رأي دادند، آنها دعوت سيد حسن نصرالله، نبيه بري، «حنا الناسف» رئيس حزب قومي اجتماعي سوريه و مابقي متحدان در تمامي مناطق لبنان را لبيک گفتند به نحوي که نسب رأي به ليست‌‌‌هاي الامل و الوفاء در تمامي حوزه‌هاي به شکلي قابل ملاحظه در مقايسه با سال 2009 افزايش داشت و اين نشان دهنده حجم پيوستگي مقاومت به پايگاه مردمي‌ است و پيامي واضح به قواي بين‌المللي و منطقه‌اي است که مي‌خواستند اين رقابت انتخاباتي را به شکستي براي مقاومت و گزينه‌هاي آن تبديل کنند.

البناء در ادامه به قول از شبکه «المنار» نوشت 8 هزار رأي‌دهنده در حوزه‌هاي انتخاباتي تا ساعات پايان ديشب باقي مانده بودند تا آراي خود را به صندوق بيندازند اما اين براي حوزه‌هاي جريان المستقبل به ويژه در بيروت دوم کاملا برعکس بود و نشان دهنده حجم محبوبيت مردمي المستقبل  است.

اين روزنامه افزود: همه اينها عليرغم بازديدهاي مکرر رئيس جريان آبي(سعد الحريري/پرچم المستقبل آبي‌رنگ است) به اين حوزه‌ها و تحريکات فرقه‌اي و مذهبي بود. اما ليست‌هاي مقاومت و متحدانش در حوزه‌هاي بيروت، بقاع غربي، جنوب، بعبدا، زحله، جبيل منتظر نتايج نهايي رسمي از وزارت کشور لبنان هستند. پيش‌بيني‌هاي اوليه حاکي از پيروزي قاطع 8 مارس در مقابل 14 مارس است و اين درست در تناقض به گفته «سمير جعجع» رئيس حزب القوات‌اللبنانيه است که گفته بود نتيجه انتخابات همچنان به نفع 14 مارس است. 

تکميل مي‌شود...


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.