مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 69
بازديد امروز: ۳۰۴۷
بازديد اين ماه: ۳۰۴۷
بازديد كل: ۲۸۱۱۵۰۱

آيت‌الله العظمي نوري همداني در جمع راهپيمايان در قم:

آيت‌الله العظمي نوري همداني در جمع راهپيمايان در قم:

تاريخ: 3/10/1388
کد خبر: 435
اگر كساني بخواهند به ارزش‌هاي انقلاب دهن‌كجي كنند،مردم قاطعانه با آنها برخورد خواهند كرد

خبرگزاري دانشجويان ايران - قم
سرويس: فقه و حقوق - فقه

اقشار مختلف مردم قم كه صبح امروز در اعتراض به اتفاقات رخ داده در حاشيه مراسم تشييع آيت‌الله منتظري، در مقابل بيت امام (ره) تجمع كرده بودند به سمت بيت آيت الله العظمي نوري همداني حركت و با سر دادن شعارهايي از مواضع وي در حمايت از مقام معظم رهبري تشكر كردند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، راهپيمايان همچنين در طول مسير حركت شعارهايي از جمله "اي مرجع ولايي، تشكر تشكر"،"مرجع با بصيرت تشكر تشكر"،" جامعه مدرسين اقتدار، اقتدار"،" سكوت هر مسلمان خيانت است به قرآن" ،" ما همه سرباز تويم خامنه‌اي، گوش به فرمان تويم خامنه‌اي" ،"واي اگر خامنه‌اي حكم جهادم دهد ارتش دنيا نتواند كه جوابم دهم " ،" شهر مقدس قم جاي منافقين نيست"،"منافق حيا كن مملكت را رها كن"،"حسين حسين شعار ماست شهادت افتخار ماست"،" اي رهبر آزاده آماده‌ايم آماده"،" اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده"،"اين ماه، ماه خون است منافق سرنگون است"،" استقلال ، آزادي، جمهوري اسلامي" ،" خامنه‌اي كوثر است دشمن او ابتر است"،" مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل" سر دادند.

تعدادي نيز با پوشيدن كفن در صف اول راهپيمايي حضور داشتند و عد‌ه‌اي نيز در حالي كه پلاكاردهايي از عكس امام راحل و رهبر معظم انقلاب در دست داشتند در اين راهپيمايي شركت كرده بودند.

راهپيمايان پس از طي مسير تعيين شده تجمع در مقابل بيت آيت الله العظمي نوري همداني به سخنراني اين مرجع تقليد گوش فرا دادند.

به گزارش ايسنا، آيت الله العظمي نوري همداني با بيان اين‌كه راهپيمايي و حضور مردم در صحنه بر اساس شناخت كامل دين است، گفت: در اسلام حكومتي مشروع است كه داراي نظام ولايي باشد و هر چيزي پايه و اساسي دارد و اساس اسلام هم ولايت و محبت اهل بيت (ع) است.

اين مرجع تقليد با بيان اين‌ كه حكومت اسلامي براساس ولايت شكل گرفته است، گفت: پس از رحلت پيامبر اسلام (ص) در مسير ولايت انحرافي ايجاد شد و اولين قرباني راه ولايت نيز صديقه كبري(س) است.

وي با بيان اين‌كه رمز اصلي قيام سيدالشهدا تشكيل حكومت اسلامي بود، ابراز كرد: شهادت ائمه (ع) نيز بر اين اساس بوده كه با نظام طاغوت مبارزه كنند و يك نظام ولايي را به وجود آورند و نظامي كه در جامعه اسلامي حاكم است بايد يك نظام الهي باشد.

استاد درس خارج فقه حوزه علميه قم با اشاره به پيروزي انقلاب اسلامي تاكيد كرد: امام با شهامت، اخلاص و جهان بيني خاص خود توانست يك نظام ولايي در كشور ايجاد كند و نظام دو هزار و 500 ساله استبداد را كه در پرونده خود جنايات فراواني داشت سرنگون سازد.

وي با بيان اين‌كه قبل از انقلاب مستكبرين به كشور ما چنگ انداخته و فرهنگ، سياست و اقتصاد ما را به يغما مي‌بردند، گفت: امام خميني(ره) نظام اسلامي را برپا داشت و در مقابل مستكبران ايستادگي كرد و توانست دست آنها را از كشور كوتاه كند،چهره استكبار را به جهانيان نشان دهد و موجبات بيداري مستضعفان و محرومان را فراهم كند و خودباوري را در ميان آنان بارور سازد.

وي ادامه داد: همين نظام اسلامي بود كه توانست با ايجاد خودباوري در بين مردم غزه و لبنان موجبات پيروزي آنها را در مقابل اسرائيل فراهم كند.

نوري همداني با بيان اين‌كه مسوولان كشور ما به هر جاي دنيا كه قدم مي‌گذارند داراي عزت هستند، اظهار كرد: مهمترين وظيفه مردم نگهداشتن نظام اسلامي است.

وي با تاكيد بر اين‌كه شهر قم ام القراي جهان اسلام است، گفت: اصل انقلاب از قم برخاسته و در حال حاضر نيز نگهداري نظام در دست همين مردم است.

اين مرجع تقليد با بيان اين‌كه نظام اسلامي ريشه در خون شهدا، رنج جانكاه جانبازان و آزادگان دارد، گفت: حفظ و نگهداري نظام اسلامي از طريق امر به معروف و نهي از منكر ممكن است و چه معروفي بالاتر از نظام ولايي.

وي سلطه استكبار در كشورهاي اسلامي را چراغ سبز نشان دادن به دشمنان اسلام و تامين خوراك براي راديوهاي بيگانه را از جمله منكرات برشمرد و گفت: زماني كشور ما چراگاه مستكبران بود و آنها ثروت ما را به يغما مي‌بردند و رهبري امام (ره) بود كه توانست انقلاب را به پيروزي برساند و به همين دليل هم اكنون مستكبران و سردمداران سلطه گر كينه عميقي از ولايت فقيه دارند و درصدد ضربه زدن به آن هستند.

نوري همداني تاكيد كرد: كساني كه به رسانه‌هاي استكبار چراغ سبز نشان مي‌دهند، خوراك راديوهاي بيگانه را تامين مي‌كنند و نظام را مورد تهمت قرار مي‌دهند بدانند كه مردم ما جواب آنها را داده و خواهند داد.

اين مرجع تقليد با تاكيد بر اين‌كه ولايت فقيه ريشه در قرآن دارد، گفت: كساني كه فكر كرده‌اند با حركت‌هاي خود مي‌توانند به اين ريشه آسيب برسانند سخت در اشتباه هستند.

وي با بيان اين‌كه مقام معظم رهبري در طول اين مدت كه سكاندار نظام هستند آنرا به خوبي اداره ‌كرده‌اند و روز به روز بر اقتدار اين نظام افزوده شده است، گفت:‌ ما موفقيت‌هاي بسياري را در عرصه‌هاي مختلفي از قبيل انرژي هسته‌يي، سلول‌هاي بنيادي، ابزار نظامي و عمران و آبادي كشور مشاهده مي‌كنيم.

نوري همداني با بيان اين‌كه اين نظام حلقه واسط بين عاشورا و قيام حضرت مهدي(عج) است، گفت: به كساني كه فكر مي‌كنند مي‌توانند با خيانت‌هايشان به نظام ضربه بزنند نصيحت مي‌كنيم كه شما از اول در انقلاب گام‌هايي برداشتيد پس به نصيحت ما گوش كرده و به آغوش مردم بازگرديد وگرنه راه به جايي نمي‌بريد و بيگانگان نمي‌توانند دردي از شما درمان كنند، به آغوش مردم باز گرديد و زير پرچم ولايت قرار گيرد.

وي با بيان اين‌كه فرهنگ اين مردم فرهنگ انقلاب است، گفت: ما خوبي شما را مي‌خواهيم و مي‌دانيم راه شما بيراهه است و شما راه به جايي نمي‌بريد پس به آغوش مردم و مملكت باز گرديد. ما خير و صلاح شما را مي‌خواهيم، باز گرديد و مانند گذشته در اين نظام سهيم باشيد و كارها را پيش ببريد.

نوري همداني در خاتمه يادآور شد: نه تنها مردم قم بلكه مردم سراسر ايران بيدارند و اگر كساني بخواهند دهان كجي ديگري به ارزش‌هاي انقلاب داشته باشند مردم قاطعانه با آنها برخورد خواهند كرد.

به گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد روز گذشته با انتقاد از برخي شعارها كه در حاشيه مراسم تشييع پيكر آيت‌الله منتظري سر داده شده بود، سكوت در قبال آنها را جايز ندانسته بود.

انتهاي پيام

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.