مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 44
بازديد امروز: ۹۴۷
بازديد اين ماه: ۶۲۲۵۳
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۱۳

داستان اخذ پروانه وکالت پايه يک دادگستري

داستان اخذ پروانه وکالت پايه يک دادگستري

تاريخ: 16/4/1396
کد خبر: 17361
بناي وکالت ندارم ولي پروانه را گرفتم تا اگر در مواردِ مهم و محدود ، مظلومي که حق بجانب است نياز به دفاع داشته باشد امکان دفاع از وي برايم فراهم باشد.

  گرفتن پروانه وکالت سريال جالبي دارد که فعلا يک قسمت آن را مي نويسم و اگر فرصتي و مناسبتي پيش آمد قسمت هاي ديگري از اين سريال را خواهم نوشت.

  مثل همه مناصب کانون وکلا هم براي صدور پروانه وکالت استعلام مي کند ، در مورد من هم اين استعلامات انجام شد وحتي آزمايش ادرار براي اعتياد هم دادم ، يک روز از کانون به من زنگ زدند که پاسخ استعلام آمده تشريف بياوريد کانون ، من هم رفتم ديدم يک پاکت مهر و لاک شده که از نيروي انتظامي آمده بود به من دادند و گفتند بايد به اداره سجل کيفري دادگستري مراجعه کنيد.

 به اداره سجل کيفري دادگستري رفتم طبعا مرا مي شناختند و سريعا نامه عدم سوء پيشينه را نوشتند و به من دادند امّا داستان از اين قرار بود که نيروي انتظامي نوشته بود « آقاي موسي قرباني در سال 1357 به جرم اغتشاش و اخلال در نظم بازداشت شده است » و چون ديوانه اي سنگي در چاه انداخته بود حالا دادگستري بايد نظر مي داد که موضوع چيست.

  حالا بشنويد داستان باز داشت را

 عيد سال 1357 بود که همه ملت ايران عليه شاه تظاهرات مي کردند و من هم مثل بقيه مردم در اين تظاهرات شرکت مي کردم ، شب عيد در تظاهراتي در قم دستگير شدم که از افتخارات من است. نيروي انتظامي اين موضوع را به عنوان سابقه براي اولين بار اعلام کرده بود چون تا بحال خودم نشنيده بودم . پاسخ نيروي انتظامي چند اقدام خلاف قانون جدي دارد.

 اولا اغتشاش در فروردين سال 1357 مشخص است که بعد از پيروزي انقلاب، افتخار است نه جرم .

ثانيا دستگيري محض هيچ مشکلي ندارد و آنچه مهم است محکوميت است که بحمد الله با پيروزي انقلاب پرونده هائي مثل پرونده من مختومه شد و به صدور رأي نرسيد گرچه اگر محکوميت هم بود باز هم مشکلي نبود.

ثالثا بر فرض محکوميت بر اساس « قانون عفو عمومي متهمان و محکومان » که در سال 1358 شوراي انقلاب تصويب کرد کليه پرونده ها منتفي شده و اصلا سابقه محسوب نمي شود.

رابعا بر اساس قانون مرور زمان بعد از گذشت چند سال سابقه منتفي مي شود و در اين مورد که 38 سال گذشته است.

وقتي اين جريان را ديدم خيلي براي مردمي که در ادارات کسي ندارند متأسف شدم و افسوس خوردم که چرا چنين پاسخ هائي از ادارت جمهوري اسلامي بايد صادر شود و حداقل وقت مردم گرفته شود گرچه در نهايت به جائي نرسد.

در هر حال بعد از صدور پروانه لازم ديدم که در مورد نحوه وکالت ، خودم اطلاع رساني کنم چرا که وقتي اسم من به سايت کانون وکلا وارد شد خيلي سريع پخش خواهد شد و ممکن است کساني توقع داشته باشند که من وکالت آنان را بپذيرم لذا نکاتي را به ضرورت توضيح مي دهم.

1 – اساسا بناي وکالت به شکل متعارف ندارم و ممکن است در مواردِ محدودي که خواهم گفت به ضرورت وکالتي را بپذيرم.

2 – در صورتي وکالتي را خواهم پذيرفت که فردي را مظلوم ، بيگناه و برحق تخيص دهم.

3 – تنها درپرونده هاي مهم آن هم در مراحل : دادگاه کيفري يک ، دادگاه تجديد نظر، ديوان عدات اداري ، ديوان عالي کشور و دادگاه ويژه روحانيت ، ورود پيدا خواهم کرد.

3 – خودم دوست دارم يک موسسه حقوقي تأسيس کنم و به امور مهمتر از وکالت مثل تنقيح قوانين ، تهيه طرح ها و لوايح قانوني و... بپردازم که اميدوارم شرائط آن فراهم شود.

با توجه به موارد فوق از کليه کساني که ممکن است توقعي از من داشته باشند خواهش ميکنم در خارج از چارچوبي که گفتم اصلا مراجعه نکنند که پاسخ منفي خواهند شنيد .      والسلام موسي قرباني


 

مشاهده نظرات
رضا خسروي -ق-.
تاريخ: 1396/4/27 - 9:28
باسلام و دعاي خير وارزوي سلامتي براي بزرگ مردقاينات ياد وخاطره جنابعالي همواره در خاطر افراد فهيم وباانصاف از تلاشها وتوانايهاي......محسوس بوده وخواهد بود
پرسستو 21 ساله
تاريخ: 1396/4/24 - 9:14
"خارج از چارچوبي که گفتم اصلا مراجعه نکنند که پاسخ منفي خواهند شنيد"
يعني يه چايي هم به مراجعين نخواهيد داد؟
ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.