مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 40
بازديد امروز: ۹۴۲
بازديد اين ماه: ۶۲۲۴۸
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۰۸

تکمله اي بر نوشته آقاي شوشتري مدير مسؤل نشريه طلوع

تکمله اي بر نوشته آقاي شوشتري مدير مسؤل نشريه طلوع

تاريخ: 28/4/1396
کد خبر: 18366
دوستاني که معمولا در فضايِ مجازي گردش ميکنند نوشته اي از آقاي شوشتري برايم ارسال کردند که خاطراتِ سالهاي پر فراز و نشيب و کارکردن با فرمانداران مختلف را برايم ياد آوري کرد لذا ضمن تشکر از ايشان ، دست به قلم شدم تا مطالبي به اطلاع همشهريان عزيزم برسانم .

دوستاني که معمولا در فضايِ مجازي گردش ميکنند نوشته اي از آقاي شوشتري برايم ارسال کردند که خاطراتِ سالهاي پر فراز و نشيب و کارکردن با فرمانداران مختلف را برايم ياد آوري کرد لذا ضمن تشکر از ايشان ، دست به قلم شدم تا مطالبي به اطلاع  همشهريان عزيزم برسانم .

آنچه امروز در حوزه انتخابيه قاينات و زيرکوه و بخصوص در قاين رخ نمائي مي کند، پديده شوم و ناپسندي است ولي متأسفانه  پديد آورندگان آن به قصد رد گم کردن انگشت اتهام را به سمت کساني نشانه مي روند که تاريخ نشان مي دهد در شرائطي با اختلاف سليقه و ديدگاه بيشتر از امروز ، امور شهرستان را به پيش برده و بدون اينکه اختلافات را به کوچه و خيابان و رسانه ها بکشانند ، خار در چشم و استخوان در گلو کنار هم نشستند و تعامل کردند و به خدمت رساني به مردم پرداختند.

ياد آوري دوران کار کردن با برخي فرمانداران ، بسيار تلخ است و نميخواهم ذائقه مردم شريف را با نقل آن ، تلخ کنم لذا از آن مي گذرم ، فقط اين را مي گويم که مردم از بسياري از حوادث آن روزها خبر ندارند وگرچه از تعامل مثبت برخي فرمانداران و تشکر از آنان نمي توان گذشت امّا اين نکته بر همه وجدان هاي بيدار روشن است که نقش تعاملي اين بنده حقير خداوند بيشتر از همگان و انکار ناپذير است و شايد در زمان تصدي خودي ها بيشتر اذيت شدم تا در دوره مسؤليت مخالفين سياسي.

يادم نمي رود اعتبار قابل توجهي ( نزديک به يک و نيم مليارد تومان ) بطور مستقيم از رئيس جمهور وقت گرفته بودم ، طبيعي بود که از طريق سيستم اداري ( سازمان برنامه و بودجه) ابلاغ شود ولي وقتي پول به قاين رسيد فرماندار اصلاح طلب به من گفت حاج شيخ من که مي دانم اين اعتبار را شما گرفته اي ، پس خودت پيشنهاد بده کجا هزينه کنم و باهمديگر نشستيم و آنرا توزيع کرديم ، الان هم در بسياري از شهرستان ها نمايندگان و مسؤلين اجرائي عليرغم اختلاف سياسي با همديگر کار مي کنند و امور حوزه انتخابيه خود را پيش مي برند .

ولي آيا در شرائط فعلي قاينات و زيرکوه چنين اتفاقي مي افتد ؟ متأسفانه در ديار کهن قاينات ، برخي آدم هاي بزرگ و کهن مردان ، مثل بچه هاي تازه بالغ شده فکر مي کنند ، قهر مي کنند ، فقط خودشان را مي بينند و هر روز در سخنراني ها و مصاحبه ها گلايه مي کنند که چرا يک نفر گفته است بالاي چشم آنان ابرو است .

مشکل اساسي قاينات اين است که هر کس سرِ جاي خودش نيست ، نقش ها خلط و جابجا شده و هر يک از ارکان مهم در صدد قلع و قمع ديگري است .

روانشناسان مي گويند بين هوش و نقش پذيري رابطه وجود دارد و افراد باهوش بهتر  به ايفاي درست نقش خود مي پردازند هر فردي که مسئوليتي مي پذيرد اول بايد از خود سوال کند نقش من چيست ؟ و در اصطلاح تئاتري ها بايد در نقشي که به او داده شده حل شود .

مشکل قاينات ، سياسي بودنش نيست بلکه عدم درک نقش ها  و عدم ايفاي درستِ وظايف و مسئوليت ها در نمايش بزرگي است به نام مديريت شهرستان که هر از چند گاهي ، گروهي به ايفاي نقش مي پردازند.

   مقام ارشد شهرستان، در اين صحنه بازيگر نقش اول و همزمان کارگردان است و عدم درک مسئوليتي که دارد منجر به ارائه نمايشي آشفته شده است ، مقامي که بايد پيگير تکميل پروژه هاي عمراني باشد ، براي اشتغال جوانان بيکار چاره انديشي نمايد ، مشکلات واحدهاي صنعتيِ تعطيل و نيمه تعطيل را بر طرف کند ، براي راه اندازي صنايع مهمي چون فولاد شبانه روزي پيگيري کند و... ، کار اصلي خودش را رها کرده و تمام همت خودش را گذاشته تا فرد دلخواهش به مجلس برود يا عضو شوراي شهر شود.

   در چنين شرائطي هم کارهاي اصلي او بر زمين خواهد ماند و هم نخواهد توانست کمکي به نامزدهاي انتخاباتي دلخواه خودش بکند ( که چنين هم شد ) و اين همان آشفته شدن نمايشي است که اگر نقشها جابجا شود فاتحه تئاتر ونمايش خوانده مي شود.

   دراين ميان بدتر از هر چيزي توجيهات نادرست براي فرار از پاسخگوئي است ، اينکه هر کس گناه را به گردن ديگري بيندازد ، برخي امور غير کارشناسي وانمود شود ، همه تقصيرات به گردن گذشتگان بيفتد ( که در کشور ما رسم شده است ) و...نه تنها مشکل را حل نخواهد کرد بلکه اوضاع را آشفته تر خواهد کرد.

و نکته پاياني اينکه گرچه در ايجاد اختلاف هر طرف ، مسؤليت و سهم خودش را دارد ولي شروع کننده آن مقصر اصلي است که در قاينات ، وجدان هايِ منصف بخوبي ميدانند چه کسي شروع کننده است و همچنان بر طبل اختلاف مي کوبد.

اميدوارم خداوند هوشِ کافي براي درک نقشها به همه عنايت کند تا در اين بين مردم ضرر نکنند . والسلام موسي قرباني


 

مشاهده نظرات
تاريخ: 1396/5/21 - 1:16
اي کاش اين اختلافات قوم وخويشاوندي نماينده و فرماندار تمام شود

دوستان بدانند آتشي که روشن کردند خودشان را در کوتاه مدت اگر نسوزاند دوستان سالم و بدون دغدغه سياسي را خواهد سوخت و آبروي آنها را خواهد ريخت‌


حاج آقا . لعنت خدا بر کساني که به اين اختلاف دامن ميزنند و مديران توانمند شهرستان را تخريب و آبروي آنها را مي ريزند

دوستار ديار کهن قاينات
تاريخ: 1396/5/12 - 1:21
ازهمه بيشتر تقصير امام جمعه شهر قاين است که نقش پدري اش را ادا نمي کند ومتاسفانه چنان اطرافيانش از قرباني وفلاحتي بدگويي کرده اند که سوء تفاهم گرفته است ،اگرنه ميتواند با اجراي نقش پدري اين مناقشات پوچ را خاتمه دهد ،افسوس که بعضي ها حتي نوک دماغ خود را هم نمي بينند.
محمد
تاريخ: 1396/5/6 - 11:2
با سلام
خدا مي داند که من به آقاي فلاحتي راي نداده و از مخالفان ايشان بوده ام و هستم .اما ايشون الان راي مردم را گرفته و نماينده مردمند هر چند که من به شيوه راي آوردن ايشون نقد فراوان دارم.رفتارهاي زننده اي با ايشون مي شه .اگر ايشون به قول آقاي فرماندار نامه نگاري براي عزل فرماندار کرده خوب اگه اختيار قانونيش هست که خرده اي بر ايشون نيست.حداقل ما اصلاح طلبان که ادعاي قانون مداري داريم بايددر عمل به گفتارمون پايبند باشيم.هم فرماندار و هم نماينده موظف به تعامل با همند چون هر دو مدعي خدمت به نظام و مردمند.انصافا اقاي فرماندار براي ساعتي خودش رو جاي آقاي فلاحتي بذاره.بي محلي روساي ادارات و فرماندار به نماينده مردم کار بسيار زشت و ناپسنديه.درود به آقاي شوشتري که انصافا حق مطلب رو خوب ادا کرده.مگر آقاي فلاحتي حق نداره مثل تمام نمايندگان از چهار چوب ديد سياسيش به مسائل بين المللي اظهار نظر کنه؟
رفتار فرماندار و به تبع ايشون روساي ادارت با منتخب مردم ابدا شايسته نيست.
از طرف يک طرف دار دو اتيشه آقاي دکتر هروي
ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.