مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 46
بازديد امروز: ۹۴۹
بازديد اين ماه: ۶۲۲۵۵
بازديد كل: ۲۹۴۲۱۱۵

روز ميلاد فاطمه معصومه (ع) و روز دختر مبارک باد

روز ميلاد فاطمه معصومه (ع) و روز دختر مبارک باد

تاريخ: 3/5/1396
کد خبر: 18370
با توجه به روز ميلاد فاطمه معصومه (ع) و روز دختر، توجه همگان را به رواياتى که آدمى را به داشتن دختر پاکدامن، مباهى و سرافراز مى ‏سازند ، جلب مي کنم .

دختر نشانه خوش يمني و خوبى زن

رسول خدا (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: «از خوش يمني و خوبى زن است که اوّلين فرزندش دختر باشد.» ( منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۵۹ )

دختران حسناتند، و پسران نعمات

الإمامُ الصّادقُ عليه‏السلام : البَنونَ نَعيمٌ والبَناتُ حَسَناتٌ، واللّه‏ يَسألُ عَنِ النَّعيمِ ويُثيبُ علَى الحَسَناتِ .پسران نعمتند و دختران حسنه ، و خداوند از نعمت‏ها بازخواست مى‏كند و براى حسنات پاداش مى‏دهد .(ا)لكافي : 6 / 7 / 12 منتخب ميزان الحكمة : 612

دختر مايه نزول برکت و رحمت و زيارت فرشتگان

رسول خدا (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: «خانه‏اى نيست که در آن دختران باشند مگر اينکه هر روز بر آن خانه دوازده برکت و رحمت از آسمان نازل مى‏شود و زيارت فرشتگان از اين خانه قطع نمى‏گردد و فرشته‏ها براى پدرشان هر روز و شب عبادت يکسال را مى‏نويسند.» (منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۵۱ )

ياري دختر دار تا روز قيامت

   يکى از دو امام باقر يا صادق (عليهما السّلام) فرمودند: هر گاه مردى داراى دخترى شود، خداوند فرشته‏اى را بر او فرود مى‏آورد تا بال خود را بر سر و سينه آن دختر کشيده گويد: اين موجود ناتوانى است که از ضعف آفريده شده است، و کسى که بر او انفاق کند و هزينه او را بر عهده بگيرد تا روز قيامت يارى خواهد شد. (پاداش نيکيها و کيفر گناهان / ترجمه ثواب الأعمال، ص: ۵۰۹ )

دختر ريحانه خوش بو

 رسول خدا (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) را به ميلاد حضرت فاطمه (عليها سلام) بشارت دادند، آن حضرت به چهره اصحابش نگاهى انداخت، و چون آنان را اندوهگين ديد فرمود: «شما را چه شده است؟! (فاطمه من) ريحانه‏اى است که او را مى‏بويم، و روزى او با خدا است.» (پاداش نيکيها و کيفر گناهان / ترجمه ثواب الأعمال، ص:۵۰۸  )

دختر دلسوز والدين

امام صادق (عليه السّلام) فرمود: «حضرت ابراهيم(عليه السّلام) از پروردگارش خواست که دخترى به او دهد که بعد از مرگش بر او گريه و ندبه کند».

دختر داشتن برابر با برکت، يارى خداوند و ثواب دختر داشتن بيشتر ازهزار حجّ و هزار جهاد و هزار شتر و يا گاو که هديه مکّه کند و هزار مهمانى دادن

رسول خدا صل(صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: «هر کس يک دختر دارد خداوند او را کمک مى‏کند و يارى مى‏نمايد و برکت مى‏دهد و او را مى‏آمرزد.» (منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۴۹ )

پيامبر (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم)  در حديث ديگري فرمودند: «هر کس يک دختر دارد براى او بهتر از هزار حجّ و هزار جهاد و هزار شتر و يا گاو که هديه مکّه کند و هزار مهمانى دادن است.» (منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۴۹ )

دختران باقيات الصالحات

پيامبر (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: «خداوند رحمت نمايد بر پدر چند دختر، دختران، با برکت و دوست داشتنى هستند و پسران، بشارت دهنده و شاد کننده هستند و دختران باقيات الصالحات هستند.» (. منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۴۹)

سرپرستي دختران برابر با مانع ورود به جهنم ،وجوب بهشت و باغ‏هاى بهشتى

پيامبر خدا (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمودند:«هر کس از سه دختر سرپرستى کند سه باغ از باغ‏هاى بهشتى به او داده مى‏شود که هر باغى از دنيا و آنچه در دنياست بزرگتر است.» (منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۵۱)

 در حديث ديگري فرمودند: «کسى که سه دختر دارد و بر رنج و سختى و راحتى آنان شکيبا باشد اينان در روز قيامت مانعى (از جهنّم) براى او خواهند بود.» (منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۵۱ )

در حديث ديگري فرمودند: «هر کس خرجى سه دختر يا سه خواهرش را بدهد بهشت بر او واجب است » پرسيدند: اى رسول خدا! خرج دو نفر را نيز؟، فرمود بله و دو نفر گفتند: اى رسول خدا! و يک نفر؟، فرمود: و يک نفر. و حضرت (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: هر کس سه دختر و سه خواهر را سرپرستى کند و بر جاى دادن ايشان صبر کند تا آنکه شوهر کنند يا آنکه بميرند و در قبر جاى کنند من و او همانند اين دو انگشت (به انگشت شهادت و وسط اشاره کرد) در بهشت جاى داريم عرض کردم: اى رسول خدا! و دو تا؟، فرمود: و دو تا عرضه داشتم: و يکى، فرمود و يکى». (ابن فهد حلى، احمد بن محمد – نائيجى، محمد حسين، آداب راز ونياز به درگاه بى نياز (ترجمه عده الداعي)، ۱جلد، انتشارات کيا – تهران، چاپ: اول، ۱۳۸۱ ش . آداب راز ونياز به درگاه بى نياز (ترجمه عده الداعي) ؛ ج‏۱ ؛ ص۸۲ )

امام صادق عليه السّلام) فرمود: «هر کس دو دختر و يا دو خواهر و يا دو عمّه و يا دو خاله را تکفّل کند ما او را از آتش باز مى‏گيريم.» (. منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۵۱ )

دختران با حجاب و عفيف ، بهترين فرزندان

رسول خدا (صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود: «دختران پشت پرده (با حجاب و عفيف) بهترين فرزندان هستند. هر کس که يک دختر دارد خداوند دخترش را مانعى از آتش برايش قرار مى‏دهد و هر کس که دو دختر دارد خداوند او را به واسطه آن دو دختر به بهشت مى‏برد و هر کس سه دختر دارد و يا به اندازه آن خواهر دارد خداوند جهاد و صدقه دادن را از او بر مى‏دارد.» (منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعه)، ج‏۲۶، ص: ۶۴۹ )

رأفت و رحمت خدا بر زنان بيش از مردان است

پيامبر صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم : إنّ اللّه‏ تباركَ وتعالى علَى الإناثِ أرأفُ مِنهُ علَى الذُّكورِ ، وما مِن رجُلٍ يُدخِلُ فَرحَةً علَى امرأةٍ بَينَهُ وبَينَها حُرمَةٌ ، إلاّ فَرَّحَةُ اللّه‏ تعالى يَومَ القِيامَةِ . خداوند تبارك و تعالى به زنان مهربانتر از مردان است . هيچ مردى نيست كه زنى از محارم خود را خوشحال سازد ، مگر اين كه خداوند متعال در روز قيامت او را شادمان گرداند . (الكافي : 6 / 6 / 7 منتخب ميزان الحكمة : 612 )

هديه را بايد اول به دختر داد

رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم : مَن دَخَلَ‏السُّوقَ فاشتَرى تُحْفةً فَحَمَلَها إلى عِيالِهِ كانَ كَحامِلِ صَدَقَةٍ إلى قَومٍ مَحاوِيجَ ، ولْيَبدَأْ بِالاْءناثِ قَبلَ الذُّكُورِ . هـر كـس وارد بـازار شود و هديّه‏اى بخرد و آن را بـراى خـانواده خـود ببرد ، همانند كـسى اسـت كه براى گـروهى نيازمند صدقه‏اى بَرَد و بـايـد (دادن هـديّه را) از دخـتران شروع كند . ( بحار الأنوار : 104 / 69 / 2 منتخب ميزان الحكمة : 256 )

توصيه ي رسول خدا صلي الله عليه و آله و سلم درباره ي دختران

رسولُ اللّه صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم : لا تَكرَهوا البَناتَ؛ فإنَّهُنَّ المُؤنِساتُ الغالِياتُ . دختران(خود) را ناخوش نداريد ؛ زيرا آنها مونس‏هاى گرانبهايى هستند . (كنزالعمّال : 45374 منتخب ميزان الحكمة : 612)

دختران دلسوز و مددکار

پيامبر صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم : البَناتُ هُنَّ المُشفِقاتُ الُمجَهَّزاتُ المُبارَكاتُ . اين دخترانند كه دلسوز و مددكار و با بركتند .(كنزالعمّال : 45399 منتخب ميزان الحكمة : 612 )

 

 


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.