مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 33
بازديد امروز: ۳۷۰۵
بازديد اين ماه: ۵۷۹۵۱
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۷۵

بيائيد حرفمان را قانوني بزنيم

بيائيد حرفمان را قانوني بزنيم

تاريخ: 10/10/1396
کد خبر: 18394
قطعا توجيهات نادرست از وعده هائي که بطور شفاف در تلوزيون بيان شده اثر سوء دارد و مردم را عصباني مي کند . همانطور که از شعارهاي مردم قبل از دخالت ضد انقلاب مشخص مي شد خواهان تحقق وعده هاي مسؤلين بودند.


 

بيائيد حرفمان را قانوني بزنيم

قطعا برخي از مردم حرفهايِ به حقي  دارند که بايد مسؤلين مربوط با هدف رفع مشکل در چارچوب قوانين حرفشان را بشنوند اما در اين خصوص ، قصور يا تقصيرهائي شده که منجر به تجمعاتي در برابر مجلس و دستگاههاي مسؤل گرديد ولي گاهي با بي مهري مواجه شد لذا مردم به اعتراضات خياباني دست زدند که در اين ميان کساني به صفوف مردم رخنه کرده و شعارهاي ساختار شکنانه دادند که در اين خصوص نکاتي را قابل ذکر مي دانم.

يک – اعتراض حق مردم است

در همه نظام هاي مردمي ، مردم حق دارند اعتراضات خود را در مورد عدم رعايت حقوقشان به گوش مسؤلين برسانند و در نظام اسلامي بر اساس دو فريضه امر بمعروف و نهي از منکر ، اين حق به عنوان يک اصل ديني به رسميت شناخته شده است بنا براين مردم حق دارند بصورت مسالمت آميز مطالبه گر حقوق خود باشند.

دو – مسؤلين بايد پاسخگو باشند

روشن و بديهي است که مسؤلين بايد پاسخگوي مردم باشند و در چارچوب قوانين نسبت به حل مشکلات مردم اقدام کنند و اگر از اختيارات قانوني آنان خارج است اولا موضوع را به مقامات بالاتر منعکس کنند ثانيا به معترضين اطلاع رساني کنند. و اگر خواسته معترضين غير قانوني و به ناحق است بطور شفاف اطلاع رساني و معترضين را توجيه کنند.

سه – مسؤلين نگاه ملي به حوادث داشته باشند

متأسفانه برخي از مسؤلين بجاي انجام وظيفه قانوني توپ را به ميدان رقيب مي اندازند و اين بدترين شيوه برخورد با حوادث جاري است . هرگونه اظهار نظر خام و نسنجيده اوضاع را پيچيده تر مي کند و مقامات ذي صلاح در مورد اظهارات کساني که اوضاع را پيچيده تر مي کند بايد نظارت و برخورد کنند.

چهار – دوستداران نظام ايفاي نقش کنند

برخي از کساني که هميشه خود را در درون نظام تعريف مي کنند در زمانهائي مثل سال 1388 يا حوادث اخير سکوت مي کنند و هيچ حرف و سخني از آنان شنيده نمي شود ملت ايران بايد هوشيار باشند و اين قبيل افراد را به ذهن خود بسپارند و ادعاهاي واهي آنان را در طرفداري از مردم باور نکنند .

اگر اين افراد خود را طرفدار و درون نظام مي دانند به ميدان بيايند و بطور شفاف نظر خود را در مورد حوادث اخير اعلام کنند تا صداقت آنان بر مردم روشن شود نه اينکه فقط زمان انتخابات به ياد مردم بيفتند.

پنج – مردم مراقب تلاش دشمن باشند

اظهار نظرهاي مقامات رژيم صهيونيستي ، آمريکا و برخي سلاطين و شيوخ منطقه به خوبي نشان مي دهد که طالب اغتشاش در ايران هستند و از آبشوبگران حمايت مي کنند پس بايد مراقب توطئه آنان بود.

يکي از تلاشهاي دشمنان اجراي طرح شوم کشته سازي است کاري که در سال 1388  کردند. لذا وقتي مي بينند نيروهاي نظامي ، انتظامي و امنيتي به سوي مردم آتش نمي کنند خودشان دست بکار شده و تلاش ميکنند افرادي از معترضين را به قتل برسانند و آنرا به نيروهاي دولتي نسبت بدهند .

شش – تحقق وعده ها

هنوز حافظه مردم شعارهاي انتخابات مسؤلين را از ياد نبرده است يکي از مواردي که به حق برخي مردم را عصباني کرده است عدم تحقق وعده هاي دولتمردان است لذا هرچه سريعتر بايد به وعده هاي خود عمل کنند و اگر آنرا قابل عمل نمي دانند صادقانه از مردم عذر خواهي کنند تا سنت حسنه عذر خواهي در کشور رواج پيدا کند.

قطعا توجيهات نادرست از وعده هائي که بطور شفاف در تلوزيون بيان شده اثر سوء دارد و مردم را عصباني مي کند و همانطور که از شعارهاي مردم قبل از دخالت ضد انقلاب مشخص مي شد خواهان تحقق وعده هاي مسؤلين بودند.

اميدوارم با ورود همه جريانات سياسي درون نظام و هوشياري مردم بار ديگر توطئه دشمنان خارجي و فريب خوردگان داخلي خنثي شود و مسؤلين نيز بتوانند به وعده هاي خود عمل کنند و براي اقتصاد کشور گام هاي اساسي برداند. والسلام موسي قرباني

مشاهده نظرات
فراستي
تاريخ: 1396/10/26 - 10:18
محتواي صحبت هاي شما در واقع همان ستون با حقوق خود آشنا شويم نشريه طلوع قاين است. بسيار باعث مسرت است که همشهريان صاحب منصب و ذي نفوذمان، مردم را به قانون و قانوني بودن ارجاع ميدهند.
التماس دعا
و خداي خير براي همه قايني هاي دلسوز مردم و مملکت
پرستو 21 ساله
تاريخ: 1396/10/17 - 9:59
کاش در قاين هم يک تجمع با شعار ((مرگ بر ارزاني زعفران)) برگزار مي شد.
ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.