مسئوليت هاي و سمت ها در دوران خدمت

 1 - عضو هيات رييسه مجلس
 2 - عضو گروه دوستي پارلماني يمن
 3 - عضو گروه دوستي پارلماني بلغارستان
 4 - عضو هيات تجديد نظر رسيدگي به تخلفات اداري مجلس
 5 - رييس هسته مركزي برگزاري همايش يكصدمين سال قانون گذاري (نيازها و چالشها)
 6 - رييس مجمع نمايندگان خراسان جنوبي
 7 - عضو كميسيون قضايي مجلس
 8 - عضو كميسيون تلفيق بودجه 1384

همايش گراميداشت شهيد آيت الله مدرس وبزرگداشت روز مجلس با حضور جمع کثيري از مردم قاينات وزيرکوه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي قاين برگزار شد.
در اجتماع عظيم دلدادگان به سرور آزادگان جهان، برخي شخصيت‌ها و چهره‌هاي معروف نيز در کنار جمعيت ميليوني عاشقان امام حسين(ع) حضور يافتند.
زرشک يکي از محصولات استراتژيک استان خراسان جنوبي است که اين روزها برداشت آن آغاز شده است. کشاورزان اين روزها در حال برداشت نوبرانه محصول زرشک بوده تا آن را به صورت تازه دست چين کنند و به صورت خشک شده و تازه به ديگر استان‌ها صادر کنند. زمان برداشت زرشک در استان نيمه دوم مهرماه تا اواخر آبان است که سال گذشته ۱۷ هزار و ۲۰۷ تن زرشک از باغات خراسان جنوبي برداشت شد. بيشترين سطح زير کشت زرشک خراسان جنوبي با ۴ هزار و ۲۳۳ هکتار به شهرستان قاين اختصاص دارد.
گزارش تصويري سفر موسي قرباني به حج 1396
رئيس ستاد پيگيري اجراي برجام در وزارت خارجه از نقض بندهاي 26، 28 و 29 برجام با قانون جديد تحريمي آمريکا عليه ايران خبر داد و تأکيد کرد که جمهوري اسلامي ايران پاسخ قاطعي به اين قانون کنگره آمريکا خواهد داد.
شنبه ۲۰ خرداد، مراسم تکريم عبدالعلي ميرکوهي سرپرست پيشين سازمان تعزيرات حکومتي و معارفه مهدي اميري اصفهاني رئيس جديد اين سازمان با حضور حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري برگزار شد.
گزارش سفر مأموريت به عتبات عاليات از طرف بعثه مقام معظم رهبري
شست بررسي مصونيت قضايي نمايندگان براساس اداي وظايف نمايندگي با حضور موسي قرباني و علي اکبر اوليا دو نماينده مجلس هشتم برگزار شد؛ قرباني از ديدگاه قوه قضائيه درباره اين موضوع حمايت کرد اما اوليا بر رعايت قانون نظارت بر رفتار نمايندگان تأکيد داشت.
پايگاه هاي مرتبط
 
 
 
 
 
 
 
 
 
آمار بازديدکنندگان
آنلاين سايت: 19
بازديد امروز: ۳۶۸۹
بازديد اين ماه: ۵۷۹۳۵
بازديد كل: ۳۰۰۰۵۵۹

سربازى نظام يا ساختارشکنى

سربازى نظام يا ساختارشکنى

تاريخ: 11/12/1396
کد خبر: 18405
نامه مورخ 30 بهمن 96 دکتر احمدى نژادبه مقام معظم رهبرى هرچند ارزش پاسخ ندارد و بهترين جواب به آن خاموشى است اما...

نامه مورخ 30 بهمن 96 دکتر احمدى نژادبه مقام معظم رهبرى هرچند ارزش پاسخ ندارد و بهترين جواب به آن خاموشى است اما چه بسا سکوت وزراى ايشان از منظر عده‌اى تلقى به تأييد شود و نيز از باب اتمام حجت براى نيروهاى ولايتمدارى که هنوز با حسن ظن اين همه توهم آفريني را که گاه به تصريح و گاه به کنايه صورت مي‌گيرد حمل بر صحت مي‌کنند، لازم دانستم اندکي از بسيار را به رشته تحرير درآورم. 

براى غالب کساني که با افکار و روحيات احمدي‌نژاد مخصوصاً از دولت دهم به بعد آشنايند گام نهادن وي در کژراهه‌اي که به ناکجاآباد ختم مي‌شود تا حدود زيادي قابل پيش بيني بود، البته شايد انتظار نداشتند سرعت حرکت به سوي پرتگاه تا اين حد باشد و از شيوه تجديد نظرطلبان و ره گم‌کردگاني گرته‌برداري کند که يکايک سرشان به سنگ خورده و مخالف خواني و عنادشان، هرگز در عزم و اراده ملت نسبت به تداوم راه امام عظيم‌الشأن و شهدا و تبعيت از رهبري بزرگوار خللي ايجاد نکرده و تنها ارمغان آن برايشان خسران عظيم جداشدن از قافله انقلاب و هم سنگر شدن با رهزنان و تبهکاران بوده است؛ و بارها صحت اين سخن نغز مرحوم آيت‌الله طالقاني اثبات شده که «هرکس در برابر اين انقلاب بايستد هلاک مي‌شود». 

بعد از ماجراهايي چون معاون اولي مشايي، خانه نشيني، تنش زايي با ديگرقوا و نهادها، حاشيه سازى و نظريه پردازي درمباحث اعتقادي وفرهنگي، کانديداتوري رياست جمهوري و بست نشيني اينک احمدي‌نژاد پاجاي پاي قدرت طلبان و تماميت خواهانى گذارده که از سابقه مبارزاتي، جايگاه علمي، وزانت و پايگاه حزبي و رسانه‌اي بيشتري نسبت به وى برخوردار بودند و با مواضع خود در مقابله با امام و رهبري توانستند حمايت فرامرزي گسترده‌اي را جلب کنند، اما اين استحاله و ارتجاع، جز ملکوک کردن چهره آنان و زيان دنيوي و اخروي عايدي برايشان نداشت و مع الأسف احمدي‌نژاد بدون ذره‌اي عبرت‌گيري و درس آموزي از سرنوشت گذشتگان، شتابان کجراهه طي شده را با تشويق و تحسين زائدالوصف حلقه پيراموني و اخيراً رسانه‌هاي وابسته به سرويس‌هاي جاسوسي بيگانه طي مي‌کند و لحظه‌اي به انذار قرآني «أين تذهبون» نمي‌انديشد. 

گويي سماجت مي‌ورزد که در اين وادي هم رکورددار شود و هرچه سريع‌تر زحمات طاقت فرسا و خدمات ارزنده گذشته را هدر دهد و اقدامات نيک خودرا حبط و تباه سازد! و به حيثيت بزرگان و متدينيني که به خاطر مشي انقلابي، عدالت خواهي، ساده زيستي، مجاهدت و پرکاري، خدمت به مردم و ولايت پذيري از وي حمايت کرده بودند ضربه بزند، لابد ديگى که براي او نمي‌جوشد براي هيچ کس نبايد بجوشد!

از طرفي با اين عمليات انتحاري به غربگرايان و کدخداباوران فرصت مي‌دهد که به ملامت برخيزند و قانون شکني، فتنه‌انگيزي، بي‌عملي و ناکارآمدي خود را تحت‌الشعاع قرار دهند و به ناروا و دروغ باعمليات رواني و رسانه‌اي توپ تقصير و جفاي در حق نظام را به زمين نيروهاي انقلابي و ولايي بيندازند. 

مضمون نامه احمدي‌نژاد در وهله اول در تناقض و تضاد آشکار بامواضع چهار دهه گذشته خود ايشان است، براي نمونه وي به عنوان مديرارشد نظام در سطوح مختلف استانداري، شهرداري و رياست جمهوري به طورمستقيم يا با واسطه‌ساز وکارفعلي انتخابات برگزيده شده و خود نيز مجري برگزاري انتخابات متعدد بوده است؛ حال چه اتفاقي جز کناررفتن ايشان از مناصب رخ داده که فيلش ياد عمليات رواني عليه نظام با اسم رمز انتخابات آزاد و عارى از مهندسي کرده است!

برمبناي «اقرارالعقلاءعلي انفسهم جايز» اگر اين مدعيات درست باشد تمام مسئوليت‌ها و جايگاه‌هايي که داشته غيرقابل قبول است که البته درواقع چنين نيست ولي به هرحال لازمه اين آسمان و ريسمان به‌هم بافتن‌ها و موهومات جز اين نيست. 

نکته ديگراينکه تقاضاي تجديدنظر دريک حکم در دستگاه قضايي روند قانوني، منطقي وپذيرفته شده‌اي دارد؛دادگاه تجديدنظر وديگر مراحل رسيدگي لحاظ شده که مي‌تواند مانع تضييع حق گردد، اما طرح مَن درآوردي «مرجع مستقل» براي تبرئه مجرمان و تضييع کنندگان بيت المال ديگر چه صيغه‌اي است؟ و مبناي عقلي، شرعي و حقوقي آن چيست؟ بر فرض وجود اين نهاد جديد، اگر وي و همپالکي هايش به رأي مرجع مستقل هم تمکين نکردند تکليف چيست؟ 

مسلماً اگر روحيه عجب و غرور و «خودقطب عالم پنداري» در احمدي‌نژاد نبود و اطرافيان سبکسر به اين رذائل دامن نمي‌زدند و آتش بيارمعرکه نمي‌شدند، در انتخابات سال 92، 94 و96 چنين نتايجي حاصل نمي‌شد که امروز مردم با مشکلات عديده معيشتي مواجه باشند. ‌

اي کاش احمدي‌نژاد نيم نگاهي به عملکرد و مواضع تخريبي خود نسبت به نيروهاي انقلاب داشت تا متوجه شود نتيجه فعاليت‌هاي تخريبي و يکدنگي هايش، سبد رأي چه طيف‌هايي را سنگين کرده است؟

احمدي‌نژاد در نامه خود، خواهان آزادي مجرمان و زندانيان تحت عناوين مختلف شده است، آيا بهتر نبود قبل از نشر چنين محتوايي، فقط يک حقوقدان مرقومه کذايي را مي‌خواند و گوشزد مي‌کرد در هيچ کشوري براي کساني که عليه حاکميت شمشير را از رو ببندند، فرش قرمز پهن نمي‌کنند و هورا نمي‌کشند، حال چگونه در نظامى که حاصل خون بيش از 220 هزار شهيد است ساده‌لوحانه نظاره‌گر تخريب ارکان نظام، ساماندهي آشوب و بلوا، جاسوسي واقدامات ضدامنيتي و مصالح ملي باشند و به مرتکبين نازک‌تر از گل نگويند؟!

البته هنوز هم دعا مي‌کنيم که ايشان حد و حدود خود را بشناسد و از صف عنادورزان جدا شود و متوجه باشد در شرايطي که استکبار جهاني تمام قد روياروي نظام اسلامي ايستاده و بانقض برجام به تعهدات خودعمل نکرده است و در داخل نيز ديگر حناي دلدادگان غرب رنگي ندارد و مردم ديگر به گفتار درماني و وعده درماني کارگزاران ضعيف‌النفس بي‌اعتنا شده‌اند، اين جنجال‌آفريني‌ها تنها به نفع آنان يعنى جبهه رقيب اعم از اصلاح‌طلبان، کارگزاران و اعتداليون است که به‌جاي پاسخ‌گويي نسبت به عملکرد بسيارضعيف خود مفري براي رهايي پيدا مي‌کنند تا چند صباحي بيش‌تر بتوانند با عوام‌فريبي بر مرکب قدرت سوار باشند.

آخرين نکته، موعظه قرآني «فأعتبروا يا أولى الأبصار» است. اگر از تاريخ انبيا و ماجراي بلعم باعوراها يا تاريخ صدر اسلام و ياران سست عنصري که در برابر امام معصوم ايستادند درس نمي‌گيريم، دست کم ‌نگاهي گذرا به تاريخ بعد از انقلاب داشته باشيم و سرنوشت امثال بني‌صدر را که کتاب «کيش شخصيت» نوشت ولي خود دچار غرور و «خود حق‌پنداري» شد و با نکبت و خوارى در لباس و سيماى زنانه از کشور فرارى شد.

آرى فراموش نکنيم که در سياست‌ورزي مرز خدمت و خيانت بسيار ظريف است. چه بسا افرادي تصور مي‌کنند که کارشان نيک و صواب است ولي در شمار زيان‌کارترين مردم هستند.

«قل هل ننبئکم بالأخسرين أعمالا ألذين ضل سعيهم في الحياه‌الدنيا و هم يحسبون أنهم يحسنون صنعا» (کهف، 103 و 104). به هرتقدير بنابر وظيفه شرعي شمه‌اي از آنچه گفتني بود بيان کردم به اميد اينکه اثربخش باشد، هرچند که بسياري از دوستان معتقدند «آنچه البته به جايي نرسد فرياد است» ولي به‌هرحال نمي‌توان تماشاچي اين اجحاف و انحراف بود.


 

ارسال نظر
تنها در صورتی که اظهار نظرها مشتمل بر توهین ، افترا ، کذب ، خلاف واقع ومخالف مصالحِ ملی و موازین شرعی نباشد منعکس خواهد شد.
نام و نام خانوادگی
آدرس رایانامه
نظر
در آخرين روز از نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي ،حافظه موبايل نمايندگان از حافظه مجلس نهم پر شد.
فرزند آيت الله مرعشي نجفي گفت: آقاي بهجت مي گفت فردي از امام زمان(عج) درباره آيت‌الله مرعشي نجفي مي پرسند و آقا در پاسخ مي فرمايند مرعشي نجفي از خود ماست.
گرچه در مکه مکرمه مأموريّتي خاصّ داشتم ولي اين مأموريّت مانع کارهايِ خارج از برنامه نشد بر همين اساس به صحنه ها جالبي برخورد داشتم که نگاشتن آن خالي از لطف نبوده و خواندن آن خصوصا براي همشهريان عزيز بي فايده نيست
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در کتاب خاطرات خود به سهم خواهي موسوي خوئيني‌ها از آيت‌الله خامنه‌اي اشاره مي‌کند که ذکر اين خاطره خالي از لطف نيست.
حجت‌الاسلام موسي قرباني: انقلاب اسلامي مردم ايران، برترين و مقدس ترين انقلاب در طول تاريخ انقلاب‌هاي دنيا است/ مردم عزيز ما با وجود برخي مشکلات معيشتي پاي انقلاب خود ايستاده‌اند/ انقلاب اسلامي نزديکترين انقلاب به اهداف الهي است
اميدوارم با توجه به اينکه حقير ثبت نام نکرده ام و نماينده فعلي يکي از شهرستانها تقاضاي انتقال به تهران کرده است و يکي از نمايندگان هم قطعا راي نمي آورد واکثريت نمايندگان جديد خواهند بود ، با شور و نشاط و هماهنگي بيشيري براي استان خدمت کنند
دوستان خوب توجه کنند که در 4 دوره قبل نماينده قاينات نزديک به 60% و در دوره هفتم مجلس 70% مردم او را انتخاب کرده اند وعليرغم کسب راي اکثريت قوي مردم بعد از انتخابات تنها با برگزاري يک جلسه تشکر از مردم و آنهم روز شنبه بعد از انتخابات همه چيز پايان مي پذيرفت تا هر چه سريعتر فضاي انتخابات برچيده شود و مردم اذيت نشوند.
روز آخر مجلس هشتم جلسه توديعي در سالن دانشگاه پيام نور گرفتم واز تعدادي از دوستان که در دفتر با من همکاري ويژه داشته اند و در واقعي کمک شخصي به داشتند نيز تقدير و تشکر کردم
خدمت‌ برادران‌ و خواهران‌ محترم‌ نماينده‌ عرض‌ كنم‌، نامه‌اي‌ از يكي‌ از مراجع‌ عظام‌ قم‌ خطاب‌ به‌ رياست‌ محترم‌ مجلس‌ كه‌ مخاطب‌ آن‌ نمايندگان‌ هم‌ هستند واصل‌ شد كه‌ من‌ اين‌ نامه‌ را خدمت‌ شما قرائت‌ مي‌كنم‌.
تجليل از قرباني در همايش تکريم خدمت
سپاسگزارِ ،انجام وظيفه در مجلس ، تنقيح قوانين ، انتخابات، يک سوزن بخود و يک جوال دوز به ديگران و تذکرات به مسؤلين
مجلس در کلام رهبر معظم انقلاب،نکاتي پيرامون مرحوم مدرس،پاسخ به شبهات ، دفاع از عملکرد و بحث انتخابات
هفته دفاع مقدس ، جنگ نرم ، شبيخون فرهنگي و جنگ فرهنگي، برنامه ريزي براي اشتغال از درآمد يارانه ها، برنامه ريزي براي سرشماري و  آغاز سال تحصيلي 90-91
گويا از آنچه به دست اصلاح طلبان برسر کشور آمده که فتنه 88 را نيز آنان خلق کردند غافل شده‌ و نقشه هاي شوم اصحاب فتنه و منحرفان را فراموش کرده ايم
در بخشي از نامه شهيد بهشتي به حضرت امام درباره بني‌صدر آمده است: پناه دادن رئيس جمهور به مخالفان حاکميت اسلام، عرصه کار را بر همه کساني که شب و روز در اين راه تلاش کرده و مي‌کنند، روز به روز تنگتر مي‌کند.
رئيس وقت ساواك به آيت‌الله فسلفي مي‌گويد:«تغيير روش‌ بدهيد و دست‌ از انتقاد برداريد. منبر برويد، ولي‌ عادي‌. اگر قبول‌ مي‌كنيد و به‌ ما قول‌ مي‌دهيد، خيلي‌ خوب‌؛ ولي‌ اگر قبول‌ نكنيد، عكسي‌ تهيه‌ شده‌ است‌ كه‌ حيثيت‌ شما را بر باد مي‌دهد».
در کتاب خاطرات آيت الله علي آل اسحاق که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامي منتشر کرده است، خاطره اي مربوط به شکنجه رهبر معظم انقلاب منتشر شده است
يک شب تصميم گرفتيم که آفتابه‌هاي موجود در توالت را نيمه شب جمع کنيم و در جايي پنهان کنيم.
ماجراي تنبيه آيت الله مهدوي کني توسط پدرش
هاشمي رفسنجاني در خاطرات 14 ارديبهشت 1362 به تعطيلي روزنامه اطلاعات به دستور امام خميني اشاره کرده و از شفاعت بي نتيجه خود در اين رابطه پيش امام سخن مي گويد.
نهضت آزادي پشت‌پرده‌ اين جريان هستند و اگر ما بخواهيم اين آشوب و شورش را بخوابانيم بايد سران اينها را دستگير کرده ... حتي اگر لازم باشد آن‌ها را به سينه‌ ديوار بگذاريم.
آيت الله محمدي گيلاني يکي ازشخصيت هاي ماندگارتاريخ انقلاب است که باقائم مقامي منتظري مخالف بود و اين مخالفت را نيز به اطلاع امام رسانده بود ...
ماجراي نطق جنجالي ناطق نوري عليه يادگار امام چه بود؟!
حسن روحاني چگونه حجاب را براي کارکنان زن ارتش اجباري کرد؟!
زندگينامه
 

ظاهرش بيشتر نشان مي دهد اما در واقع متولد بيستم شهريور ماه هزار و سيصد وسي ونه است قرباني بعد از انقلاب در مدرسه عالي تربيتي و قضائي طلاب قم (دانشگاه قم فعلي) ادامه تحصيل داد و ...

 
آشنايي با پايتخت زعفران جهان
 

قاين بعد از اسلام در مورد فتح قهستان و قاين مورخين عرب و ايراني به اختلاف سخن گفته اند به چند مورد آن اشاره مي شود 1- نشريه فرهنگ شماره 6 در بهار 1369 به قلم دكتر راشد محصل بيرجندي مي نويسد. در زمان عهد خليفه دوم وقتي مسلمانان وارد ايران شدند احنف بن قيس به خراسان شتافت و از راه طبس به قهستان آمد 2- تاريخ طبري در فتح قاين مي نويسد در زمان خليفه دوم پس از فرار يزد جرد به مرواحنف بن قيس راه خراسان گرفت و از اصفهان به طبس سر درآورد و حدود طبس و قاين و كوهستان را به زيريي سپرد و هرات را بدون جنگ تصرف كرد.